Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Sposoby na przypisywanie polityk do komputerów

Awatar

Krzysztof B.

28 sierpnia 2023

W tym artykule dowiesz sią w jaki sposób przypisać politykę do komputera. Poznasz możliwości stosowania reguł, aby profile ustawień Bitdefender GravityZone były przypisywane automatycznie do punktów końcowych.

Uwaga!

W danej chwili może być tylko jedna polityka przypisana do urządzenia. Może być ona wspólna dla różnych systemów operacyjnych.

Przypisywanie polityk za pomocą zakładki Sieć

W przypadku gdy nie są stosowane żadne reguły, do punktów końcowych po instalacji zostaje automatycznie przypisana zostaje polityka domyślna. Rozpoznamy ją na liście po odpowiednim dopisku przy nazwie, który wygląda tak:

Nazwa_polityki (domyślna)

W przypadku stosowania kilku profili ustawień, bez korzystania z reguł, należy je przypisywać ręcznie za pomocą zakładki Sieć w konsoli. Wystarczy odszukać pożądane komputery, zaznaczyć je “ptaszkiem” i kliknąć nad tabelą przycisk Przypisz polityki.

zakładka sieć przypisywanie polityk gravityzone

W nowym oknie wyświetli się lista zaznaczonych wcześniej punktów końcowych. W lewym górnym rogu wystarczy wybrać z rozwijanej listy utworzoną wcześniej politykę i potwierdzić przyciskiem Zakończ. W ciągu kilku minut nowe ustawienia zaczną obowiązywać.

Zakładka Sieć umożliwia też stosowanie reguł na katalogi. Wystarczy odpowiednio posegregować urządzenia po utworzonych ręcznie katalogach. Później można narzucić politykę na cały folder klikając go prawym klawiszem myszy > Przypisz politykę.

przypisanie polityki do katalogu

Reguły automatycznego przypisywania polityk

Możesz zautomatyzować przydzielenie polityki za pomocą reguł. Znajdują się one w konsoli po lewej stronie w zakładce Reguły przydzielania. Istnieją trzy rodzaje reguł przypisywania polityk.

okno wyboru reguł przydzielania polityk

Reguła lokalizacji

Reguła lokalizacji oznacza możliwość skonfigurowania automatycznego przydziału polityki w momencie gdy zostanie spełniony warunek dotyczący połączenia sieciowego komputera.

konfiguracja reguły lokalizacji przypisywania polityk

Reguła użytkownika

Ten rodzaj reguł został stworzony z myślą o automatyzacji przypisywania polityk gdy w konsoli jest skonfigurowana Integracja z Active Directory.

Wybierz z listy użytkowników lub grupy, do których chcesz zastosować politykę.

reguła przypisania polityk użytkownika

Reguła Znacznika punktu końcowego

Reguła znacznika oparta jest o zasadę tagowania. Na początek stwórz znacznik i przypisz go do komputera za pomocą zakładki Sieć. Gdy komputery będą odpowiednio oznaczone, będą odbierały politykę zależnie od skonfigurowanej reguły.

Przykład: stworzyłeś automatyczny tag Linux, który ma zostać zastosowany na punktach końcowych z tym systemem operacyjnym. Na podstawie tego oznaczenia utworzyłeś także regułę, która przypisuje politykę z określonymi ustawieniami. W rezultacie, gdy GravityZone wykryje nową maszynę z Linuksem w sieci, punkt końcowy automatycznie otrzyma tag Linux i odpowiednią politykę.

Tagi tworzy się w konsoli po lewej stronie, w zakładce Zarządzanie znacznikami.

tworzenie znacznika do przypisania polityk

Następnie w stwórz regułę przypisania polityki dla swojego oznaczenia. Po zapisaniu będzie ona automatycznie przydzielana do punktów końcowych spełniających warunek.

tworzenie reguły znacznika przydzielenia polityki


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy