Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Ciekawostki

Jak ukryć swój numer telefonu w Signal i zamiast tego używać nazwy użytkownika?

Piotr R

7 marca 2024

Signal, preferowana aplikacja do przesyłania wiadomości społecznościowych wśród osób dbających o prywatność, wprowadziła niedawno nową aktualizację prywatności, która pozwala ludziom łączyć się bez udostępniania swoich numerów telefonów i kontrolować, kto może ich znaleźć w Signal po numerze telefonu.

Smartfon z aplikacją Signal

Do tej aktualizacji Signal używał numerów telefonów do identyfikacji użytkowników, przez co niektórzy użytkownicy czuli się niekomfortowo w pewnych sytuacjach, gdy woleli nie ujawniać swoich numerów telefonów.

Dodatkowo każdy, kto miał numer telefonu, mógł łatwo znaleźć osobę po tym numerze w Signal. Dzięki tej aktualizacji Signal pozwala swoim użytkownikom zrezygnować z bycia znalezionym i zwiększyć ich prywatność w Internecie.

Jak używać nazwy użytkownika zamiast numeru telefonu w Signal?

Jeśli chcesz korzystać z Signal, ale nie chcesz udostępniać swojego numeru telefonu, to utwórz nazwę użytkownika. Pomoże Ci to ukryć swój numer przed innymi osobami, z wyjątkiem tych, którzy mają go już na swojej liście kontaktów.

Aby utworzyć nazwę użytkownika:

 • Otwórz aplikację Signal na swoim urządzeniu.
 • Przejdź do Ustawień i znajdź sekcję „Nazwa użytkownika”.
 • Wybierz unikalną nazwę zawierającą co najmniej dwie cyfry.
 • Sprawdź dostępność i ustaw swoją nazwę użytkownika.
 • Po utworzeniu nazwy użytkownika możesz udostępnić ją innym osobom, które będą mogły jej używać do nawiązywania kontaktu z Tobą. Możesz także utworzyć kod QR lub link, który przekieruje ludzi do Twojej nazwy użytkownika, ułatwiając im nawiązanie kontaktu z Tobą.
 • Aby połączyć się z kimś za pomocą jego nazwy użytkownika, otwórz ekran Nowy czat w Signal i wpisz ją.

Nazwa użytkownika nie jest stałą nazwą użytkownika ani nazwą profilu, ale dodaje warstwę anonimowości i kontroli do Twoich interakcji. Możesz go zmieniać tak często, jak chcesz i całkowicie go usunąć, jeśli nie chcesz go już używać.

Kontroluj, kto może Cię znaleźć w Signal

Jeśli zdecydujesz się użyć nazwy użytkownika zamiast numeru telefonu, już zwiększysz swoją prywatność, ponieważ tylko osoby znające Twoją unikalną nazwę użytkownika będą mogły znaleźć Cię i rozpocząć z Tobą rozmowę. Jest to niezwykle istotne w kontekście ochrony przed phishingiem, ponieważ, nawet jeśli Twój numer wycieknie z jakiejś bazy danych, to cyberprzestępca nie będzie mógł go wykorzystać do wysyłania Ci niebezpiecznych wiadomości na konto Signal.

Dzięki najnowszej aktualizacji możesz teraz kontrolować, kto może Cię znaleźć po Twoim numerze telefonu w Signal.

Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, wybierz Ustawienia > Prywatność > Numer telefonu > Kto może zobaczyć mój numer.

Możesz wybrać, czy Twój numer telefonu ma być widoczny dla „Wszystkich”, do których wysyłasz wiadomości w Signal, czy też „Nikt”. Jeśli wybierzesz „Nikt”, tylko osoby, które mają już Twój numer telefonu zapisany w swoich kontaktach, zobaczą go w Signal.

Aby skorzystać z tych funkcji, Ty i osoby, z którymi rozmawiasz w Signal, będziecie musieli korzystać z najnowszej wersji aplikacji. Więc jeśli nie widzisz tej opcji, to zaktualizuj swoją aplikację.

Pamiętaj także o tym, aby zawsze odpowiednio zabezpieczyć swój smartfon za pomocą skutecznego systemu antywirusowego, np. Bitdefender Mobile Security for Android. Pełną funkcjonalność tego antywirusa znajdziesz tutaj.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy