Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Jak wygenerować paczki msi?

Piotr R

6 września 2023

W wielu przypadkach instalacja oprogramowania Bitdefender w sposób ręczny nie będzie problemem, sytuacja może wyglądać nieco inaczej, gdy wdrożenie będzie obejmować np. 500 punktów końcowych. Żmudne chodzenie od komputera do komputera, połączenia pulpitu zdalnego lub inne formy zdalnych połączeń mogą znacznie wydłużyć proces instalacji. Dlatego dziś pokażemy Ci sposób na wygenerowanie paczek msi, które umożliwia ich dystrybucję za pomocą dowolnego oprogramowania, które wspiera wdrażanie tego typu instalatorów.

Generowanie paczek msi krok po kroku

W pierwszej kolejności pobierz ze swojej konsoli zarządzającej instalator w formie „Windows Downloader”, zwróć uwagę na jego długą nazwę i co ważne nie zmieniaj jej!

Kolejnym krokiem jest pobranie instalatora MSI Wrapper z oficjalnego repozytorium producenta. 

Ostatnim elementem jest pobranie i zainstalowanie oprogramowania ORCA, które wchodzi w skład pakietu Windows SDK Components for Windows Installer Developers

Oprogramowanie ORCA znajduje się w narzędziach MSI Tools.

Po pobraniu i zainstalowaniu wszystkich powyższych składników kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku msi wrapper, a następnie wybierz opcję „Edit with ORCA”. Następnie zaznacz zakładkę ‘Property’ i przejdź do sekcji GZ_PACKAGE_ID. W tym miejscu wklej zawartość, która znajduje się pomiędzy nawisami [] w nazwie instalatora w formie downloader.

Zapisz pakiet msi i gotowe – możesz już bez problemu przejść do instalacji oprogramowania!


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy