Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Jak zaszyfrować komputery dodatkiem Bitdefender GravityZone Pełne Szyfrowanie Dysku

Awatar

Krzysztof B.

28 listopada 2023

W tym artykule opisujemy jak zdalnie zaszyfrować dyski na punktach końcowych za pomocą Bitdefender GravityZone Pełne Szyfrowanie Dysku.

Wymagania Bitdefender GravityZone Pełne Szyfrowanie Dysku

– System operacyjny obsługujący funkcję Bitlocker dla Windows i Filevault dla macOS.

– Zainstalowany moduł Szyfrowania. Jeśli nie zainstalowałeś go wcześniej, możesz go dodać za pomocą zdalnego zadania Rekonfiguruj agenta. Omawiamy to zadanie na tym filmie.

Czym jest Bitdefender GravityZone Pełne Szyfrowanie Dysku

Pełne Szyfrowanie Dysku jest dodatkiem do podstawowej ochrony Bitdefender GravityZone. Jest to osobny produkt, który posiada swój własny klucz licencyjny, który należy aktywować w swojej konsoli obok licencji głównej.

Full Disk Encryption umożliwia zdalne zaszyfrowanie lub zdeszyfrowanie wszystkich dysków wykrytych na komputerach przypisanych do polityki. Jest to wymuszenie uruchomienia usług Bitlocker (Windows) lub Filevault (macOS) z poziomu konsoli administracyjnej. W ten sposób administrator otrzymuje możliwość zabezpieczenia wielu urządzeń kilkoma kliknięciami bez konieczności posiadania domeny. Klucze odzyskiwania są przechowywane z konsoli i łatwe do uzyskania z powodu przypięcia do odpowiedniego komputera.

Jak szyfrować lub deszyfrować za pomocą Bitdefender GravityZone Pełne Szyfrowanie Dysku

Aby zaszyfrować lub odszyfrować punkty końcowe otwórz w konsoli politykę, do której są one przypisane i odszukaj zakładkę Szyfrowanie.

zakładka szyfrowanie w polityce gravityzone

Włącz “ptaszkiem” Zarządzanie szyfrowaniem i wybierz odpowiednią kropkę (Szyfruj lub Deszyfruj). Jeśli płyty główne posiadają wbudowany moduł TPM i nie chcesz wpisywać hasła przy każdym uruchomieniu komputera, zaznacz odpowiednią pozycję. Zaszyfrowane zostanie wszystko co jest wykrywane jako dysk dlatego w razie potrzeby możesz też wykluczyć odpowiednie partycje. 

Potwierdź wybór przyciskiem Zapisz. Od tego momentu, po krótkiej chwili, gdy komputery odbiorą nowe ustawienia wystartuje wybrana wyżej pozycja (Szyfruj/Deszyfruj). Akcja zostanie podjęta na wszystkich punktach końcowych, które mają zainstalowane Szyfrowanie, posiadają Bitlockera/Filevaulta i są przypisane do tej polityki.

Gdzie znajdują się klucze odzyskiwania

Klucze odzyskiwania są przechowywane w konsoli i przypisane do komputerów. Aby uzyskać klucz przejdź do zakładki Sieć i odszukaj punkt końcowy na liście. Kliknij na jego nazwę i w nowym oknie wybierz zakładkę Ochrona. Odszukaj sekcję Szyfrowanie. Znajdziesz tam informację o zaszyfrowanych partycjach. Kliknij niebieski napis Odzyskiwanie obok tej, do której chcesz uzyskać klucz.

sekcja szyfrowanie w punkcie końcowym

Pojawi się nowe okno z wypełnionym identyfikatorem klucza odzyskiwania. Wpisz swoje hasło do logowania do konsoli GravityZone i wciśnij przycisk Odkryj. Pojawi się gotowy do skopiowania klucz odzyskiwania.

uzyskanie klucza odzyskiwania

Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy