Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Jak zwolnić licencję z punktów końcowych w GravityZone

Awatar

Krzysztof B.

26 stycznia 2024

W tym artykule opisujemy w jaki sposób możesz ręcznie zdjąć licencje z punktów końcowych za pomocą konsoli Bitdefender GravityZone.

Pamiętaj, że najskuteczniejszą metodą jest odinstalowanie oprogramowania. W niektórych przypadkach jest to jednak niemożliwe (np. z powodu uszkodzenia sprzętu lub zutylizowania go), dlatego opisujemy jak zwolnić licencję bezpośrednio z konsoli.

Zwalnianie licencji bez integracji z Active Directory

W przypadku braku integracji z AD, licencje można zwolnić ręcznie na dwa sposoby.

Metoda przeciągnij-upuść

Najszybszą metodą jest odszukanie komputera w zakładce Sieć w swojej konsoli. Aby zwolnić miejsce w licencji przeciągnij go (tak samo jak np. ikonę na pulpicie Windows) z tabeli do katalogu Usunięte po lewej stronie. Następnie trzeba usunąć punkt końcowy z tego katalogu. W tym momencie powinien całkowicie zniknąć z konsoli, a licencja zostanie zdjęta.

przeciągnięcie komputera do usuniętych

całkowite usunięcie komputera z konsoli

Uwaga!

Pamiętaj, że w tym przypadku, jeśli punkt końcowy jest sprawny i w przyszłości będzie online, zainstalowany agent automatycznie zaciągnie licencję przez Internet ponownie i urządzenie powróci do konsoli. Dlatego zalecane jest odinstalowanie.

Metoda z wykorzystaniem przycisków interfejsu

Ta metoda jest bardzo podobna do powyższej jednak wykorzystuje interfejs konsoli GravityZone. Występuje też jedna zasadnicza różnica, czyli automatyczne odinstalowanie agenta

Odszukaj punkt końcowy na liście w zakładce Sieć. Zaznacz go ptaszkiem i kliknij przycisk Usuń nad tabelą. Zostanie on przeniesiony do kontenera Usunięte. W tym momencie konsola wyśle zdalnie zadanie odinstalowania agenta na urządzeniu. Będzie ono widoczne w zakładce Zadania po lewej stronie konsoli. Po pomyślnym wykonaniu, możesz komputer ewentualnie usunąć z Usuniętych i powinien wtedy zniknąć z konsoli do momentu ponownej instalacji (lub wykrycia go przez Relay).

usunięcie komputera przyciskiem

zadanie odinstalowania

Zwalnianie licencji z integracją z Active Directory

Integracja AD zaciąga faktyczną strukturę urządzeń z Active Directory w trybie tylko do odczytu. Oznacza to, że nie można ich modyfikować (przenosić między katalogami itp.).

W tym przypadku, aby zwolnić licencję musisz odinstalować agenta lub usunąć punkt końcowy z Active Directory. Po kolejnej synchronizacji powinien zniknąć z konsoli.

 


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy