Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Jaki antywirus dla MacBooka?

Julia N

16 czerwca 2023

W poprzednich artykułach odpowiedzieliśmy na pytania, czy Mac ma antywirus i czy go potrzebuje. W niniejszym postaramy się wyjaśnić, czym powinni się kierować użytkownicy laptopów marki Apple, wybierając rozwiązanie antywirusowe.

Zwiększona w ostatnich latach popularność MacBooków spowodowała, że zainteresowali się nimi także hakerzy. Użytkownicy komputerów z charakterystycznym nadgryzionym jabłkiem na klapie nie mogą czuć się już zupełnie bezpieczni, chociaż system operacyjny macOS zawiera wiele przydatnych funkcji, m.in. XProtect i Gatekeeper.

Antywirus dla Macbooka – na co trzeba zwrócić uwagę

Dobry antywirus przede wszystkim powinien dawać gwarancję pełnego bezpieczeństwa. Aby cieszyć się bez ograniczeń dobrodziejstwami Internetu, musisz mieć pewność, że do Twojego systemu nie przedostaną się żadne szkodliwe pliki. Zyskasz ją, nabywając oprogramowanie osiągające wysokie noty w niezależnych testach antywirusów i cieszące się pozytywną opinią użytkowników.

Dokonując wyboru, zwróć także uwagę na rodzaj i liczbę funkcji oferowanych przez dany antywirus dla Macbooka. Podstawowe (zazwyczaj bezpłatne) oprogramowania nie posiadają takich narzędzi, jakimi dysponują wersje rozbudowane.

Ostatnią kwestią, mogącą mieć znaczenie dla niektórych właścicieli komputerów Mac, jest wygląd antywirusa. Z pewnością intuicyjny interfejs i miła dla oka szata graficzna mogą wpłynąć pozytywnie na komfort użytkowania.

Antywirus dla Twojego Macbooka

Jako świadomy zagrożeń internauta powinieneś poważnie podejść do kwestii cyberbezpieczeństwa i zadbać o skuteczną ochronę Twojego MacBooka. Oferuje Ci ją rekomendowane przez zespół Bitdefender rozwiązanie antywirusowe Bitdefender Antivirus for Mac, które obroni Twoje urządzenie przed wszelkimi zakusami hakerów.

Wybierając nasz produkt, zapewniasz swojemu komputerowi pełne zabezpieczenie bez wpływu na jego szybkość i wydajność. Bitdefender dzięki innowacyjnym technologiom chroni Twojego Maca w czasie rzeczywistym przed wszystkimi wirusami, ransomware, adware i innymi cyberzagrożeniami. Wyposażony jest także w wiele przydatnych funkcji, np. ochronę Time Machine, rozszerzenie przeglądarki Traffic Light czy limitowaną sieć VPN (200 MB dziennie).

Zabezpiecz swój MacBook antywirusem i poczuj, czym jest prawdziwe bezpieczeństwo!


Autor


Julia N

Mieszkam w Sopocie. Do moich codziennych zadań należą przede wszystkim różnego rodzaju prace redakcyjno-korektorskie. Pracując w branży IT, sukcesywnie i z satysfakcją podnoszę swoje kompetencje w tym zakresie. W wolnych chwilach lubię czytać książki i układać puzzle w Internecie.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy