Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Komponenty Bitdefender Security for AWS

Awatar

Krzysztof B.

22 października 2019

Bitdefender Security for Amazon Web Services jest rozwiązaniem bezpieczeństwa zaprojektowanym dla infrastruktur w chmurze, oraz zintegrowany z Konsolą GravityZone Cloud. Innowacyjne i wszechstronne rozwiązanie Bitdefender Security for AWS chroni instancje Amazon EC2 uruchomionych na systemach operacyjnych Windows lub Linux.

Bitdefender Security for AWS składa się z następujących komponentów:

Control Center – komponent centralnego zarządzania dostarczany za pomocą opartego na sieci interfejsu dla wdrażania, konfiguracji, monitorowania i raportowania statusów bezpieczeństwa instancji Amazon EC2. Control Center zawiera również Serwer Aktualizacji, komponent obsługujący wszystkie zadania aktualizacji produktu i aktualizacji sygnatur.
Control Center, obsługiwane przez Bitdefender w chmurze Amazon EC2, jest dostępne pod następującym adresem: https://gravityzone.bitdefender.com. Użytkownicy usług mają unikalne konto Control Center, które jest zarejestrowane i zsynchronizowane z kontem AWS.

Serwer Bezpieczeństwa – wzmocniony wirtualny serwer oparty na systemie Linux, który centralizuje i deduplikuje większość funkcji ochrony przed złośliwym oprogramowaniem Bitdefender. Serwer bezpieczeństwa wykonuje rzeczywiste skanowanie, obsługując żądania skanowania agentów zainstalowanych w chronionych instancjach. W związku z tym wszystkie sygnatury złośliwego oprogramowania są automatycznie przechowywane i aktualizowane przez Security Server.
Serwer bezpieczeństwa jest hostowany i obsługiwany przez Bitdefender w chmurze Amazon EC2. Interakcja między Security Virtual Appliance a innymi komponentami jest niewidoczna dla użytkownika Control Center.

BEST – komponent, który musi zostać zainstalowany na każdej instancji, aby była chroniona. BEST ułatwia skanowanie dostępowe i na żądanie, wysyłając żądania skanowania do Serwera Bezpieczeństwa wykonując czynności zgodnie z otrzymaną odpowiedzią na skanowanie.

Źródło: https://www.bitdefender.com/support/gravityzone-protection-layers-availability-2399.html

Źródło: https://www.bitdefender.com/support/bitdefender-security-for-aws-components-1046.html


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy