Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Komponenty Bitdefender Security for AWS

Arkadiusz K

5 grudnia 2023

W tym artykule opiszemy z jakich komponentów składa się Bitdefender Security for AWS

Bitdefender Security for AWS składa się z następujących komponentów:

Control Center – centralny komponent zarządzający, zapewniający internetowy interfejs do wdrażania, konfigurowania, monitorowania i raportowania stanu zabezpieczeń instancji Amazon EC2. Control Center zawiera również Serwer Aktualizacji, komponent obsługujący wszystkie zadania aktualizacji produktu i sygnatur.

Hostowane i utrzymywane przez Bitdefender w chmurze Amazon EC2, Control Center jest dostępne pod następującym adresem internetowym: https://gravityzone.bitdefender.com. Użytkownicy usługi mają unikalne konto Control Center, które jest zarejestrowane i zsynchronizowane z ich kontem AWS.

Serwer Bezpieczeństwa  wzmocniony serwer wirtualny oparty na systemie Linux, który centralizuje i deduplikuje większość funkcji Bitdefender w zakresie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Serwer Bezpieczeństwa wykonuje faktyczne skanowanie, obsługując żądania skanowania agentów zainstalowanych na chronionych instancjach. W rezultacie wszystkie sygnatury złośliwego oprogramowania przechowywane i aktualizowane automatycznie przez Serwer Bezpieczeństwa.

Serwer Bezpieczeństwa jest hostowany i utrzymywany przez Bitdefender w chmurze Amazon EC2. Interakcja między Security Virtual Appliance (SVA) i innymi komponentami jest w pełni widoczna dla użytkownika Control Center.

BEST (Bitdefender Endpoint Security Tools)  komponent, który musi być zainstalowany w każdej instancji, która ma być chroniona. BEST ułatwia skanowanie dostępowe i na żądanie, wysyłając żądania skanowania do Serwera Bezpieczeństwa i stosując akcje zgodnie z otrzymanymi wynikami skanowania.

Źródło: https://www.bitdefender.com/business/support/en/77209-376365-bitdefender-security-for-aws-components.html


Autor


Arkadiusz K

Starszy serwisant, zajmuję się obsługą zgłoszeń serwisowych klientów indywidualnych i biznesowych. Zajmuję się również tłumaczeniami związanymi z interfejsem programu Bitdefender. Po godzinach pasjonat sprzętu komputerowego i nowinek ze świata technologii.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy