Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlog

Koniec wsparcia dla MS Security Essentials dla XP

Kuba / is8.pl

22 lipca 2015

Ekran ładowania Windows XP

Windows XP nie będzie już dostarczać narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania lub aktualizacji do programu Microsoft Security Essentials.  

„Ponieważ środki ochrony w czasie rzeczywistym mają ograniczoną skuteczność na komputerach, które nie mają najnowszych aktualizacji zabezpieczeń, komputery te nadal będą narażone na ryzyko zakażenia” twierdzi Microsoft. „Zalecamy, aby jak najszybciej dokonać migracji na jedną z wyższych wersji systemu operacyjnego, aby otrzymywać regularne aktualizacje zabezpieczeń i w ten sposób pomóc ochronić komputer przed złośliwymi atakami.” Od wiosny zeszłego roku Microsoft zakończył wsparcie dla wszystkich Windows XP. Od 8 kwietnia 2014 r. Microsoft nie wydaje aktualizacji dla tego systemu w celu aktualizacji ochrony komputera przed złośliwym oprogramowaniem. W tym czasie, Microsoft przestał także wspierać oprogramowanie Microsoft Security Essentials instalowane na tym systemie.

Zagrożenie związane z końcem wsparcia

„Jednym z zagrożeń jest to, że napastnicy będą mieli przewagę nad obrońcami, którzy zdecydują się uruchomić system Windows XP, ponieważ to napastnicy będą mieli prawdopodobnie większą wiedzę na temat luk w systemie” – opisuje na blogu Tim Rains, szef doradców ochrony Microsoft Worldwide Cybersecurity & Data Protection. „Przestępcy będą próbować rozwijać kod, który pozwoli im wykorzystywać go w systemach, które nie posiadają aktualizacji zabezpieczeń w nich zainstalowanych. Komputery, na których nadal będzie zainstalowany Windows XP, nie będą miały już dłużej przewagi nad napastnikami.”. Korzystanie z narzędzi do usuwania złośliwego oprogramowania i programu Microsoft Security Essentials bez aktualizacji może wpłynąć na użytkowników, którzy nie mają zainstalowanego innego rozwiązania. Oprogramowanie antywirusowe może jeszcze zablokować ataki i oczyścić z infekcji w przypadku ich wystąpienia, tak długo, jak ich producenci będą zapewniać wsparcie dla Windows XP.

Bitdefender na temat wsparcia dla MS Security Essentials

Producent oprogramowania Bitdefender zapewnił, że jego oprogramowanie będzie nadal działać na Windows XP po jego oficjalnym wycofaniu przez Microsoft. Wszystkie rozwiązania antymalware jego produkcji będą działały jeszcze przez kolejne 32 miesiące od dnia 8 kwietnia 2014 r.. Oznacza to, że użytkownicy korzystający z oprogramowania Bitdefender oraz Windows XP będą otrzymywać aktualizacje definicji wirusów przez ponad 2,5 roku.

„Użytkownicy Windows XP pozostaną chronieni najnowszymi aktualizacjami ochrony przed zagrożeniami malware, phishingiem i innymi. Jesteśmy elastyczni i możemy rozszerzyć czas wsparcia w przyszłości w zależności od sytuacji na rynku.” Mówił Catalin Cosoi, główny strateg bezpieczeństwa i globalny dyrektor ds. komunikacji w Bitdefender. „Bitdefender będzie zapewniał wsparcie w usuwaniu wirusów, trojanów, spyware i innego złośliwego oprogramowania, użytkownikom domowym, co najmniej do stycznia 2016 roku oraz klientom korporacyjnym, co najmniej do stycznia roku 2017.”.

Co w związku z końcem wsparcia dla MS Security Essentials?

Pod koniec lipca tego roku Microsoft wyda najnowszy system Windows, oferując bezpłatne uaktualnienie dla wszystkich komputerów z oryginalną licencją Windows 7,8 i 8.1, które spełniają wymagania systemowe. Produkty Bitdefender są również gotowe do ochrony Windows 10.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy