Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

25 czerwca 2020

Nowy raport PasswordManagers.co ostrzega przed rosnącą na całym świecie falą cyberprzestępstw. Autorzy badania opracowali ranking pokazujący stopień narażenia na cyberataki w różnych częściach globu.

Firma PasswordManagers.co przeanalizowała i oceniła 108 państw pod kątem ich narażenia na złośliwe ataki, w tym trojany, oprogramowanie ransomware, phishing czy cryptojacking.

Z raportu wynika, że cyberprzestępców najmniej powinni obawiać się Finowie, a w dalszej kolejności mieszkańcy Danii, Luksemburga, Australii oraz Estonii. Na przeciwległym biegunie znajdują się Myanmar, Etiopia, Palestyna i Wenezuela – to kraje najbardziej narażone na ataki cybernetyczne. Polska zajmuje w tej klasyfikacji 16 miejsce w Europie i 22 na świecie ze wskaźnikiem CEI o wartości 0,286 co oznacza, że zaliczamy się do krajów stosunkowo bezpiecznych z niskim ryzykiem zagrożeń, dla porównania lider tej klasyfikacji uzyskał ocenę 0.110.

Pozycja Polski w tym zestawieniu nie jest zaskoczeniem. Na tle innych części świata prezentujemy się nie najgorzej, aczkolwiek 16 miejsce w Europie nie daje powodów do dumy. Za nami znalazły się m.in. takie państwa Białoruś, Armenia, Ukraina czy Gruzja, a wyprzedziły nas Chorwacja, Słowacja czy Słowenia. Tak czy inaczej raport PasswordManagers.co nie powinien usypiać naszej czujności, tym bardziej, że globalna ilość ataków cały czas przyrasta, a hakerzy nie skupiają swojej uwagi wyłącznie na krajach ciągnących się w ogonie rankingu – komentuje Mariusz Politowicz z firmy Marken dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.

Bitdefender®
Lider w walce z ransomware


Chroń swoją organizację przed ransomware z rozwiązaniami, które najlepiej zapobiegają i blokują zagrożenia.

PasswordManagers.com ocenia poziom zaangażowanie krajów w zakresie walki z cyberprzestępczością na podstawie wprowadzonych przepisów prawnych, uwarunkowań technicznych, a także organizacji i współpracy organów państwa z biznesem. Największymi postępami na tym polu może pochwalić się Europa, gdzie 71 proc. krajów należy do grupy z niskim lub bardzo niskim stopniem zagrożenia na cyberataki, a średni wynik wynosi 0,329 proc. Ameryka Północna uzyskała drugi najniższy wynik narażenia, wynoszący 0,462, a 67 proc krajów z tej części świata sklasyfikowano w grupach o umiarkowanym, niskim i bardzo niskim narażeniu.

Znacznie gorzej przedstawia się sytuacja na innych kontynentach. PasswordManagers. zakwalifikował aż 40 proc. krajów Ameryki Południowej do grup o wysokim i bardzo wysokim narażeniu. Najmniej bezpieczni są mieszkańcy Wenezueli, Boliwii, Ekwadorze, Peru i Kolumbii. Z kolei w regionie Azji i Pacyfiku na plus wyróżniają się Australia, Japonia, Nowa Zelandia, Singapur i Katar. Jednakże 40 proc. krajów Azji i Pacyfiku zalicza się grup o wysokim i bardzo wysokim narażeniu. Największym maruderem jest Afryka, w której aż 75 proc. państw należy do grup wysokiego i bardzo wysokiego ryzyka.

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy