Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlogCiekawostki

Microsoft Edge wprowadza VPN

Damian S

27 lutego 2023

Microsoft wprowadza VPN dla swojej przeglądarki internetowej Microsoft Edge. Chociaż funkcja jest obecnie dostępna w stabilnym kanale przeglądarki, nie wszyscy użytkownicy mają do niej dostęp.

Nowa funkcja, nazwana Edge Secure Network, jest oparta na Cloudflare i wykorzystuje sieć serwerów do szyfrowania ruchu użytkowników.

Microsoft Edge wprowadza VPN

Chociaż oferuje podstawowe funkcje VPN w postaci maskowania adresów IP i szyfrowania ruchu, wbudowana sieć VPN Edge nie ma innych typowych funkcji, takich jak te, które pozwalają użytkownikom wybrać określoną lokalizację, przełączyć wyłącznik internetowy lub ominąć geoblokowanie. Krótko mówiąc, nie jest to w pełni rozwinięta sieć VPN.

Ponadto Edge Secure Network jest ograniczona do 1 GB miesięcznie, pozostawiając niewiele miejsca na strumieniowe przesyłanie multimediów. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że w panelu aktywacji funkcji widzą ograniczenie danych do 15 GB. Obecnie nie jest jasne, czy niezgodność limitu danych jest tymczasową promocją, czy błędem.

Miesięczne limity w VPN

Chociaż 15 GB miesięcznie to znacznie więcej niż limit danych 1 GB, to wciąż nie wystarcza do działań wymagających dużej przepustowości, takich jak strumieniowe przesyłanie filmów. Natomiast zewnętrzni dostawcy VPN nie nakładają żadnych ograniczeń danych i oferują solidniejsze mechanizmy ochrony prywatności

Warto zauważyć, że ta funkcja jest nadal dostępna tylko dla wybranych użytkowników, a Microsoft nie powiedział, kiedy będzie powszechnie dostępna.

Chociaż funkcja nie jest wystarczająco dojrzała, aby zastąpić w pełni rozwiniętą sieć VPN, wbudowana opcja w przeglądarce może ułatwić pracę tym, którzy nie chcą instalować dodatkowego oprogramowania.

Jeśli potrzebujesz bardziej wszechstronnego rozwiązania VPN, rozważ przejście na dedykowaną usługę, taką jak Bitdefender VPN. Ale dla tych, którzy chcą łatwej w obsłudze sieci VPN wbudowanej bezpośrednio w przeglądarkę, z pewnością warto wypróbować nową funkcję Microsoft Edge.


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy