Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

PoradnikiPoradniki Bitdefender

MODUŁ ANTYKRADZIEŻOWY

Awatar

Krzysztof B.

21 listopada 2019

MODUŁ ANTYKRADZIEŻOWY

Czym jest Moduł Antykradzieżowy?

Bitdefender Total Security 2020 zawiera skuteczne narzędzia zapobiegające zgubieniu i kradzieży Twojego urządzenia – bez względu, czy jest laptop z systemem Windows, czy urządzenie działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android – dostępne zdalnie z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem konta Bitdefender Central. Moduł Antykradzieżowy pozwala podjąć pewne działania w celu odzyskania skradzionego urządzenia. Jeśli odzyskanie urządzenia jest niemożliwe, użytkownik ma również możliwość wysłania polecenia Wyczyść, skutecznie usuwając wszystko z pamięci.

Jak działa Moduł Antykradzieżowy?

Aby uzyskać dostęp do funkcji Modułu Antykradzieżowego:

1. Zaloguj się na swoje konto Bitdefender Central. (Ręcznie, za pomocą przeglądarki, bezpośrednio z okna programu lub z linku obok).

2. Przejdź do zakładki Moje urządzenia.

3. Wybierz z listy urządzenie, które utraciłeś, a następnie przejdź do Modułu Antykradzieżowego.

We wskazanym oknie znajduje się kilka ważnych funkcji. Użytkownik z tego miejsca może:

– Podejrzeć na mapie, w którym miejscu znajduje się jego utracone urządzenie. Jeżeli lokalizacja jest nieaktualna, należy kliknąć na LOKALIZUJ i zaczekać, aż pozycja na mapie się zaktualizuje.

Ważne:
Aby wyświetlana lokalizacja była prawidłowa, urządzenie musi mieć wbudowany i włączony moduł GPS. Lokalizacja urządzeń bez modułu GPS może nie być prawidłowa!

– Zobaczyć ostatni adres IP urządzenia – klikając na Pokaż IP.

– Można wysłać na urządzenie wiadomość tekstową wraz z głośnym Alarmem, wybierając pozycję ALERT. Można również wykorzystać ten moduł jeśli urządzenie się zgubi, aby namierzyć jego położenie na podstawie hałasu.

Ważne: Ta opcja działa jedynie z urządzeniami z systemem Android.

– Pozycja Zablokuj, pozwala zdalnie ustawić kod PIN, który będzie potrzebny do odblokowania urządzenia.

– Opcja Wyczyść pozwala użytkownikowi na zdalne wyczyszczenie urządzenia z danych. Dzięki temu potencjalny złodziej, nawet jeśli by je odblokował, to nie będzie miał do dostępu do jego zawartości.

Ważne:
Usunięte w ten sposób dane są niemożliwe do odzyskania! Używaj tej opcji tylko jeśli urządzenie naprawdę zostało skradzione!

– W oknie tym znajdują się również snapshoty wykonywane przednią kamerą telefonu. Po ustawieniu PIN’u i włączeniu odpowiedniej opcji w aplikacji na telefonie, Moduł Antykradzieżowy może zrobić zdjęcie osobie, która trzy razy źle odblokowała urządzenie i przesłać je do podglądu na połączone konto Central.

Jak ustawić aplikację na urządzeniu z Androidem?

Należy pamiętać, aby włączyć pożądane moduły, również w aplikacji na urządzeniu, oraz ustawić PIN Modułu Antykradzieżowego, który zabezpieczy je przed wyłączeniem!

Screenshot_20191118_135029_com.bitdefender.security
Screenshot_20191118_135037_com.bitdefender.security
Screenshot_20191118_135108_com.bitdefender.security

Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy