Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Poradniki

Moja aktywność Google – czym jest i jak nią zarządzać?

Piotr R

7 czerwca 2024

Moja Aktywność Google to dostęp, który umożliwia przeglądanie i konfigurowanie wszystkich danych, które Google zbiera podczas nawigacji po swoich usługach i aplikacjach. Istnieje możliwość dezaktywacji lub usunięcia historii aktywności. Więc jeśli zadawałeś sobie pytania, takie jak „Czy mogę sprawdzić moją aktywność w Internecie?”, „Gdzie sprawdzić moją historię wyszukiwania?” lub „Jak usunąć historię wyszukiwania w Google Maps?”, „Jak sprawdzić aktywność telefonu”, to z powodzeniem możesz to zrobić właśnie w Mojej Aktywności Google. Dlatego w tym artykule przyjrzymy się bliżej tej funkcjonalności oraz przedstawimy, czy możemy decydować, jakie dane zbiera o nas Google.

Dane osobowe

Moja Aktywność Google – co wie o mnie mój telefon?

Za każdym razem, gdy przeglądamy Internet, w tle krąży mnóstwo danych. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, dane te są cennym źródłem przychodów dla gigantów internetowych. Informacje mogą zostać sprzedane kilku firmom, aby te mogły przygotować spersonalizowane kampanie reklamowe. To dobrze prosperujący biznes, generujący miliardy dolarów przychodów.

Wśród tych gigantów internetowych znajduje się największa wyszukiwarka Google. Na szczęście firma Mountain View pozostaje jasna w kwestii swojej polityki gromadzenia danych. Oferowanie narzędzia w Mojej Aktywności Google pozwolą Ci odkryć wszystkie informacje, które Google gromadzi na Twój temat na swoim serwerze. Możesz także przeglądać i usuwać historię swoich działań w aplikacjach udostępnianych Ci przez firmę.

W dalszej części tego artykułu pokażemy Ci, jak mieć pełną kontrolę nad swoimi danymi. Dzięki Mojej Aktywności Google możesz ograniczyć dostęp do swoich danych osobowych lub trwale usunąć je z bazy Google.

Co to jest Moja Aktywność Google i jak ją śledzić?

Jest to funkcja Google, dzięki której możesz przeglądać wszystkie dane dotyczące przeglądania zebrane przez giganta internetowego. Amerykańska firma oferuje łatwość nawigacji dzięki dobrze zorganizowanym menu. Dzięki temu za pomocą kilku kliknięć możesz łatwo uzyskać dostęp do wszystkich usług udostępnianych przez Moja Aktywność Google.

Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, połącz się z Gmailem, a następnie przejdź do strony Moja Aktywność w Google: myactivity.google.com. Następnie musisz połączyć swój identyfikator Google i hasło.

Po zatwierdzeniu konta zostaniesz przekierowany na stronę, na której możesz zobaczyć całą swoją aktywność w Google. Wszystkie wyszukiwania znajdziesz w usługach Google: wyszukiwarce Google, Mapach Google, sklepie Google Play, Muzyce Google Play, Gmailu itp. Dostępna jest tam również historia filmów, które oglądałeś na YouTube. Możesz także przeglądać całą historię aktywności android i lokalizacji w Google Maps.

Pamiętaj, że Twoja historia aktywności w Google odzwierciedla Twoje działania na kilku urządzeniach (komputer PC z systemem Windows / Mac / Chromebook, smartfon z systemem Android/iPhone, tablet itp.) podłączonych do tego samego konta Gmail. I tak, Google widzi Cię, gdziekolwiek jesteś!

Jak chronić swoją prywatność za pomocą Mojej Aktywności Google?

Google wie o Tobie wszystko i rejestruje wszystkie Twoje działania w Internecie. Biorąc pod uwagę tak duży zbiór danych osobowych, normalne jest, że od tej chwili chcesz chronić swoją prywatność, być może rozważając użycie serwerów proxy w celu zabezpieczenia swojej aktywności w Internecie. Jeśli zastanawiasz się, jak sprawdzić co Google wie o mnie, to skorzystaj z dedykowanego narzędzia, czyli Mojej Aktywności Google. Poniżej przedstawimy, jak możesz to zrobić.

Dzięki Mojej Aktywności Google możesz kontrolować swoje dane przeglądania. Można to zrobić na trzy sposoby:

 • Usunięcie historii swojej aktywności Google.
 • Wyłączenie gromadzenia danych.
 • Ustawienie automatycznego usuwania swoich działań w Google.

Jak usunąć historię aktywności w Google Moja Aktywność?

Nawet jeśli Google pozwoli Ci zobaczyć wszystkie Twoje dane zebrane na stronie Mojej Aktywności, to ten gigant technologiczny może jednocześnie udostępnić je innym witrynom. Jeśli zależy Ci na Twojej prywatności, zalecamy ich usunięcie.

Aby to zrobić, przejdź do głównej sekcji „Moja aktywność w Google”. Można tam przeglądać i usuwać dane powiązane z wieloma usługami firmy. Aby Ci to ułatwić, Moja Aktywność Google umożliwi Ci filtrowanie historii aktywności przed usunięciem według daty lub typu danych. Kliknij jedną z opcji po lewej stronie ekranu, aby rozpocząć proces usuwania. Wybierz „Wyświetl elementy”, aby wyświetlić chronologiczną listę danych zebranych przez Google.

Następnie możesz usuwać swoje działania pojedynczo, klikając mały przycisk X w prawym górnym rogu każdego z nich. Możliwe jest również jednoczesne usunięcie wszystkich danych. Oto jak to zrobić:

 • Po zalogowaniu przejdź do sekcji Moja aktywność na swoim koncie Google.
 • Kliknij trzy pionowo ustawione kropki w lewym górnym rogu ekranu, aby otworzyć menu.
 • Kliknij „Usuń aktywność”.
 • W zależności od preferencji wybierz „ostatnią godzinę”, „ostatni dzień”, „cały okres” lub „okres niestandardowy”.
 • Umożliwi to usunięcie danych według daty.
 • Tutaj możesz wybrać jedną z 4 metod usuwania. Możesz usunąć historię od ostatniego przeglądania, ostatniego dnia, całego okresu lub bardzo określonego okresu.

Pamiętaj, że przed usunięciem historii aktywności Google nie pojawia się wyskakujący komunikat potwierdzający. Dlatego dobrze się zastanów, zanim usuniesz swoje dane. Możesz potrzebować ich później, np. gdy będziesz szukał restauracji, w której kiedyś byłeś i do której chciałbyś wrócić. Co więcej, gdy po raz pierwszy usuniesz swoją historię aktywności w Google, otrzymasz komunikat informujący, w jaki sposób Google może wykorzystać Twoje dane w celu ulepszenia swoich usług.

Jak wyłączyć gromadzenie danych przez Google?

Jeśli usunąłeś swoje dane przeglądania za pomocą Google Moja aktywność, ale nie chcesz też, aby firma Mountain View zbierała je w przyszłości, to dzięki Mojej Aktywności Google możesz zrezygnować z gromadzenia danych. W rezultacie wszystkie usługi oferowane przez tę firmę nie będą już rejestrować Twojej historii przeglądania. To samo dotyczy YouTube.

Najpierw uzyskaj dostęp do platformy Google Moja Aktywność, przechodząc na stronę https://myactivity.google.com/. Następnie wprowadź swój identyfikator Google i kliknij menu „Konto Google”. Po tym kroku zostaniesz przekierowany do nowej zakładki zawierającej dane Twojego konta. W menu w lewym górnym rogu ekranu kliknij „Kontrola aktywności”. Na koniec, gdy menu się otworzy, kliknij „Przejrzyj sugestie”.

Poczekaj, aż okno się załaduje. Będziesz mógł teraz przeglądać kategorie nawigacji w Google jedna po drugiej. Wśród różnych ustawień znajduje się aktywność w Internecie i aplikacjach, historia lokalizacji i wreszcie historia wyszukiwania na YouTube. Możesz kliknąć przycisk „Zarządzaj” pod każdą kategorią i odznaczyć pole przełączania w menu „Aktywność jest rejestrowana”.

Ta sekcja przedstawia Twoją aktywność w witrynach i aplikacjach Google, w tym powiązane informacje, takie jak lokalizacja. Celem gromadzenia danych jest przyspieszenie Twoich poszukiwań i zapewnienie lepszych rekomendacji w usługach Google.

Zarządzaj historią lokalizacji

Ta część odpowiada geolokalizacji, którą Google identyfikuje na podstawie Twojego adresu IP lub pozycji GPS Twojego smartfona. Miejsca, do których się wybierasz, zostaną wyświetlone, jeśli nie zdecydowałeś się na dezaktywację tej opcji. Celem zbierania tych danych jest oferowanie spersonalizowanych planów i geolokalizowanych rekomendacji.

Zarządzaj historią YouTube

Ta część poświęcona jest sposobowi korzystania przez Ciebie z filmów i muzyki dostępnych w serwisie YouTube. Zapisując Twoją historię wyszukiwania i oglądane filmy, Google może zaoferować Ci bardziej spersonalizowane sugestie podczas korzystania z tej usługi.

Zarządzaj personalizacją reklam

Ta część dotyczy sieci reklamowej dystrybuowanej za pośrednictwem partnerów Adsense i Google. Pozostawiając tę opcję aktywowaną, Twoja historia i preferencje zostaną wzięte pod uwagę, aby zaoferować Ci reklamy odpowiadające Twoim zainteresowaniom.

Możesz także ogólnie wyłączyć gromadzenie danych przez Google. Aby to zrobić, przejdź do Google Moja aktywność i kliknij menu „Kontrola aktywności”. Te same kategorie nawigacji pojawią się na Twoim ekranie. Wystarczy, że odznaczysz pole przy każdym z nich, aby uniemożliwić Google dostęp do Twoich danych przy kolejnym przeglądaniu platformy.

Jak ustawić automatyczne usuwanie aktywności w Google?

Nie chcesz już tracić czasu na każdorazowe usuwanie danych zarejestrowanych przez Google? Wszystko, co musisz zrobić, to ustawić przeglądarkę tak, aby automatycznie usuwała Twoją aktywność w Internecie. Rzeczywiście, Google od 2 lat oferuje funkcję automatycznego usuwania historii aktywności i geolokalizacji. Ma to na celu ochronę prywatności użytkowników. Aby skonfigurować automatyczne usuwanie Twoich danych, możesz wykonać następujące czynności:

 • Przejdź do strony Google Moja aktywność i wprowadź identyfikator swojego konta Google. Następnie kliknij „Kontrola aktywności”. Zobaczysz, że w każdej kategorii nawigacji znajduje się menu poprzedzone małym koszem na śmieci oznaczonym „Automatyczne usuwanie”.
 • Kliknij w nią, w zależności od kategorii nawigacji, którą chcesz ograniczyć. Pojawi się wyskakujące okienko, w którym możesz zaznaczyć opcję „Automatycznie usuwaj aktywność starszą niż”. Teraz do Ciebie należy wybór okresu, po którym zacznie obowiązywać automatyczne usuwanie zarejestrowanych danych.
 • Wyświetlane są trzy opcje do wyboru: 3 miesiące, 18 miesięcy i 36 miesięcy. Po wybraniu tego, który Ci odpowiada, kliknij „Dalej”. I gotowe, nie będziesz już musiał sprzątać co miesiąc! W przypadku automatycznego usunięcia Twoich działań Twoje dane przechowywane w Google zostaną automatycznie usunięte, w zależności od czasu przechowywania ich w Twojej przeglądarce. Pamiętaj, że możesz dezaktywować to ustawienie, wykonując te same operacje. Jednak tym razem zaznaczysz pole „Nie usuwaj automatycznie aktywności”.

Czy dane przeglądania prywatnego są zapisywane w Mojej Aktywności Google?

Odpowiedź brzmi tak! Jeżeli podczas logowania się do swojego konta Google korzystasz z trybu przeglądania prywatnego, dane zostaną zapisane w zakładce „Moja aktywność”.

Rzeczywiście, przeglądanie prywatne to funkcja, która umożliwia surfowanie po Internecie bez personalizacji powiązanej z plikami cookie i bez historii widocznej w przeglądarce. To ostatnie pozostaje dostępne za pośrednictwem hasła na koncie Moja aktywność.

Ochrona prywatności Google: niezawodna polityka?

Google twierdzi, iż szanuje prywatność swoich użytkowników za pośrednictwem narzędzia Mojej Aktywności Google. Internetowy gigant spotkał się jednak z kontrowersjami, twierdząc, że potajemnie zbiera dane w tle. W zeszłym roku złożono także skargę w San Francisco w związku z tym podejrzeniem.

Ponadto Google ogłosił, że przechowywane przez nich dane są wykorzystywane wyłącznie w celu poprawy komfortu użytkowania. Dzięki temu gigant może tworzyć usługi odpowiadające potrzebom internautów i tym samym podnosić jakość ich usług. Na koniec oświadczył, że nie ma zamiaru sprzedawać tych danych firmom w celu generowania spersonalizowanych reklam.

Niestety pozostaje nam tylko wiara w to, że Google przeszedł długą drogę w kontekście polityki prywatności użytkownika i rzeczywiście stawia na poszanowanie prywatności internautów, aby utrzymać swój tytuł giganta internetowego. Dzięki narzędziu Moja Aktywność Google możesz teraz kontrolować nawet najmniejsze dane przeglądania.

Moja Aktywność Google – kluczowe wnioski

Moja Aktywność Google to sposób na sprawdzenie historii korzystania z różnych narzędzi i produktów oferowanych przez Google:

 • Słowa kluczowe z Twojej wyszukiwarki internetowej i mobilnej w Google.com (lub Google.fr).
 • Historia przeglądania najlepszej przeglądarki internetowej Google Chrome.
 • Historia filmów obejrzanych na YouTube.
 • Skrzynka Gmail.
 • Narzędzia biurowe G Suite: Dysku Google, Arkuszy, Dokumentów itp.
 • Lokalizacje w Mapach Google.
 • Komentarze i recenzje w Google Moja Firma.
 • Aplikacje Google Play zainstalowane na Twoim smartfonie z Androidem.
 • Google zapewnia przejrzystość faktu, że dane te mogą być wykorzystywane do personalizacji reklam (sieć reklamowa Google Ads i Adsense oraz partnerzy Google). Zaletą jest to, że w każdej chwili możesz sprawdzić swoje preferencje i usunąć historię na koncie Moja Aktywność Google.

Warto pamiętać także o tym, że kluczem do dbania o bezpieczeństwo swoich danych i aktywności w sieci jest korzystanie ze skutecznego systemu antywirusowego, np. Bitdefender Total Security.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy