Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Zagrożenia Internetowe

Nie pozwól, aby kradzieże danych zrujnowały Twoje Święta Bożego Narodzenia

Adam D

14 grudnia 2023

Grudzień to radosny miesiąc, pełen spotkań rodzinnych, prezentów, czasu wolnego od pracy i podróży. Święta to jednak także doskonały czas na wzmożoną aktywność hakerów. Przestępcy wykorzystują wiele czynników, aby wykraść dane i zrujnować świąteczną atmosferę, w tym:

 • Błąd ludzki – pracownicy i platformy e-commerce są w tym okresie przeciążeni.
 • Intensywne zakupy online na sfałszowanych stronach lub platformach, którym brakuje odpowiednich środków bezpieczeństwa.
 • Pobieranie i instalowanie nowych aplikacji, w których można udostępniać informacje.
 • Tworzenie nowych kont na platformach, o których możesz zapomnieć po świętach.
 • Większa socjalizacja online może prowadzić do nadmiernego udostępniania danych osobowych.
 • Duch dobroczynności – oszuści wiedzą, że Boże Narodzenie to także czas dawania i mogą próbować wykorzystać Twoją życzliwość.

Kradzież danych w czasie świąt

Jak kradzież danych w okresie świątecznym może na mnie wpłynąć?

Kradzież danych może ujawnić Twoje wrażliwe informacje (numer karty kredytowej i inne poufne dane) osobom nieupoważnionym. Uzbrojony w Twoje dane osobowe cyberprzestępca lub inny cyfrowy złoczyńca może:

 • Wyrządzić Ci krzywdę finansową – strata finansowa to jedna z najbardziej bezpośrednich konsekwencji naruszenia bezpieczeństwa danych.
 • Sprawić, że narazisz się na przestępstwa związane z kradzieżą tożsamości, które mogą pozostać niewykryte przez długi czas.
 • Użyć poufnych informacji, aby Cię szantażować.
 • Sprawić Ci dodatkowy stres przez dodatkowe wydatki.
 • Zrujnować Twoją reputację – oszust może wykorzystać Twoje dane, aby podszyć się pod Ciebie w Internecie i oszukać innych.

3 proste kroki, które pomogą Ci wzmocnić ochronę przed nieprzyjemnymi skutkami naruszenia bezpieczeństwa danych

Unikaj nadmiernego udostępniania informacji: udostępnianie danych online jest nieuniknione w epoce cyfrowej, ale możesz ograniczyć ryzyko padnięcia ofiarą oszustwa, ograniczając ilość danych osobowych udostępnianych podczas korzystania z Internetu lub tworzenia nowych kont w mediach społecznościowych.

Uważaj na podejrzaną aktywność na Twoich kontach internetowych i prośby o podanie danych osobowych: cyberprzestępcy mogą potrzebować od Ciebie dodatkowych informacji, aby popełnić oszustwo. Zawsze uważaj na e-maile, rozmowy telefoniczne i SMS-y z nieznanych źródeł i nigdy nie reaguj na prośby o udostępnienie poufnych informacji.

Zabezpiecz konta internetowe unikalnymi hasłami i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla swoich kont: używanie silnego hasła dla każdej platformy chroni Cię przed atakami polegającymi na przejęciu konta, jeśli cyberprzestępcy zdobędą Twoje dane logowania w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych.

Nie bądź bierną ofiarą złodziei tożsamości w te Święta Bożego Narodzenia, chroń swoje dane dzięki Bitdefender!

W całym zgiełku okresu świątecznego i zakupach prezentów w ostatniej chwili może być trudno zwracać uwagę na naruszenia bezpieczeństwa danych, złodziei tożsamości i oszustwa. Bitdefender Family Pack zapewni ochronę całej Twojej rodzinie, ponieważ dzięki niemu możesz zabezpieczyć do 15 urządzeń z wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi. Oprócz tego antywirus Bitdefender zapewni Ci bezpieczeństwo cyfrowe i uchroni przed złośliwym oprogramowaniem oraz nawet najbardziej wyrafinowany phishingiem.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy