Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InterneciePhishing

Oszuści podszywają się pod Netflixa

Natalia T.

15 lutego 2021

Firma Bitdefender zwraca uwagę na lawinowy wzrost ataków phishingowych wymierzonych przeciwko użytkownikom serwisu Netflix. Oszuści podszywający się pod tego usługodawcę wysyłają do klientów wiadomość o problemach związanych z opłatą subskrypcji.

Niektórzy użytkownicy Netflixa otrzymują za pośrednictwem e-maila informację, że nie dokonali ostatniej opłaty za korzystanie z usług serwisu, co wiąże się z zawieszeniem ich członkostwa. Niemniej oszuści oferują pomoc – wystarczy kliknąć w jeden z podanych linków. Odnośnik prowadzi do strony bardzo przypominającej serwis Netflixa. Po zalogowaniu użytkownik musi podać dane osobowe, numer karty płatniczej, jej datą ważności oraz kod CCV. W ten sposób nieświadomi zagrożenia klienci otwierają napastnikom drogę do swojego konta bankowego. Treść jednego z komunikatów:

Twoje konto zostało zawieszone.

Zaktualizuj informacje dotyczące płatności.

Witaj, Joanno

Mamy problem dotyczący Twoich obecnych informacji rozliczeniowych. Spróbujemy z nich skorzystać ponownie, a tymczasem, jeśli chcesz, możesz zaktualizować swoje informacje dotyczące płatności”.

Jak widać na powyższym przykładzie wiadomość jest napisana poprawnym językiem, nie zawiera żadnych literówek czy błędów gramatycznych. W rezultacie wielu fanów Netflixa połyka haczyk. Nie jest to pierwszy tego typu przypadek, podobna akcja phishingowa wymierzona przeciwko użytkownikom tej platformy miała miejsce w lipcu ubiegłego roku.

Bitdefender®
Lider w walce z ransomware


Chroń swoją organizację przed ransomware z rozwiązaniami, które najlepiej zapobiegają i blokują zagrożenia.

– Najnowsza kampania phishingowa skierowana przeciwko użytkownikom najpopularniejszej obecnie platformy VOD jest przemyślana i wykonana z dużą starannością. Świadczy o tym nie tylko treść e-maila, ale również jakość wykonania strony imitującej serwis Netflixa. Niestety, dbałość napastników o szczegóły staje się bardzo niepokojącym trendem w atakach phishingowych. Dlatego należy być bardzo ostrożnym i dokładnie sprawdzać przed kliknięciem w jakikolwiek link, czy faktycznie pochodzi od prawdziwego nadawcy. – mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.

Co ważne, Netflix nigdy nie prosimy o podanie danych osobowych przez e‑mail lub SMS. Dotyczy to następujących informacji: numery kart kredytowych i debetowych, dane rachunku bankowego, hasła do sewisu Netflix.


Autor


Natalia T.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy