Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

10 lipca 2019

Belgijskie przedsiębiorstwo ASCO Industries, kluczowy gracz w branży produkcji komponentów dla lotnictwa cywilnego i wojskowego, padło 7 czerwca ofiarą ataku ransomware, który spowodował zatrzymanie procesów produkcyjnych w zakładach przedsiębiorstwa na całym świecie, donosi ZDNet. Ponieważ wszystkie systemy IT zostały sparaliżowane, około 1000–1400 pracowników zostało odesłanych do domu.

„Pracownicy przedsiębiorstwa ASCO w Zaventem są faktycznie bezrobotni przez kilka dni, ponieważ doszło do ataku hakerskiego na serwery przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwo potwierdza, że od piątku podejmuje starania celem uporania się z cyberatakiem. Na policji złożone zostało zawiadomienie” — pisze VRT (belgijski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny, produkujący programy w języku niderlandzkim). „Prokuratura twierdzi, że na komputerach odnaleziono ślady oprogramowania typu ransomware — hakerzy żądają okupu za odblokowanie dostępu do komputerów”.

Przedsiębiorstwo posiada zakłady w Belgii, Niemczech, Kanadzie i USA, oraz przedstawicielstwa w Brazylii i Francji. Tydzień później zakłady były nadal zamknięte, a zewnętrzni specjaliści prowadzili dochodzenie celem określenia rzeczywistych szkód. Infekcja miała miejsce w zakładzie produkcyjnym w Belgii, pozostałe zakłady zostały zamknięte w ramach działań zapobiegawczych i przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się oprogramowania ransomware w całej sieci.

ASCO Industries produkuje części do samolotów Airbus, Boeing, Bombardier Aerospace, Lockheed Martin i nowego myśliwca F-35.

Bitdefender®
Lider w walce z ransomware


Chroń swoją organizację przed ransomware z rozwiązaniami, które najlepiej zapobiegają i blokują zagrożenia.

Przedsiębiorstwo odmówiło komentarza na temat zasięgu infekcji złośliwego oprogramowania, faktu ewentualnej zapłaty okupu celem przywrócenia systemów czy też terminu przywrócenia normalnej działalności.

„Poinformowaliśmy o cyberataku wszystkie stosowne władze i organy oraz zwróciliśmy się o pomoc do zewnętrznych specjalistów celem rozwiązania problemu” — powiedziała nadawcy VRT Vicky Welvaert, dyrektor ds. zasobów ludzkich, „Na chwilę obecną wszystkie nasze działania są zorientowane na rozwiązanie problemu”.

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy