Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogZagrożenia Internetowe

Przechowujesz swoje hasła w programie? Sprawdź czy nie ma luk!

Kuba / is8.pl

6 marca 2017

29 poważnych wad menadżerów haseł na system Android, które mogą spowodować wyciek haseł.

Specjaliści z niemieckiego Instytutu Fraunhofer poddali analizie menadżery haseł dla urządzeń działających na systemie Android i znaleźli 29 wad, powodujących poważne luki w zabezpieczeniach, które pozwalają na wyciek danych do wyszukiwarek internetowych i ujawnianie haseł.

Aplikacje, o których mowa, to między innymi:

 • LastPass,
 • 1Password,
 • My Passwords,
 • Dashlane Password Manager,
 • Informaticore’s Password Manager,
 • F-Secure KEY,
 • Keepsafe,
 • Keeper i Avast Passwords.

Niektóre z nich są zainstalowane i używane przez ponad 50 milionów użytkowników!

LastPass i Dashlane zostały odznaczone jako dwa najlepsze menadżery haseł 2017 przez PCMag, ale prawdopodobnie nie z punktu widzenia zabezpieczeń – skoro w LastPassie znaleziono trzy poważne luki, w Dashlane cztery, a w 1Password aż pięć.

“Wnioski płynące z badań były zatrważające i ujawniły, że aplikacje menadżerów haseł, pomimo swoich zapewnień, nie dostarczają odpowiednich i wystarczających mechanizmów zabezpieczeń dla magazynowanych haseł i danych. Zamiast tego nadużywają zaufanie swoich użytkowników i narażają ich na poważne niebezpieczeństwo” – jak mówią specjaliści. „Niektóre aplikacje składują wprowadzone hasło główne w postaci zwykłego tekstu lub wprowadzają je jako zakodowane krypto klucze w kodzie programu”.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Innym poważnym problemem jest to, że menadżery haseł często oferują również zapisywanie kodów PIN i numery kart kredytowych – z czego chętnie korzysta część użytkowników.

“Dowiedzieliśmy się także, że funkcja autowypełnienia hasłem dla aplikacji jest zagrożona atakami na poufne dane za pomocą ukrytych phishingów” – wyjaśniają specjaliści. Zatem używanie opcji automatycznego wpisywania hasła nie jest rekomendowane.

Lepiej postawić na bezpieczeństwo, niż wygodę w przypadku przechowywania i używania haseł – możemy łatwo narazić się bowiem na kradzież wszystkich danych, co może mieć tragiczne skutki.

Od dnia 1 marca wszystkie usterki w menadżerach haseł miały zostać naprawione.

Informację można dowolnie wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło.

Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel marki Bitdefender w Polsce.

Źródło: https://hotforsecurity.bitdefender.com/blog/29-vulnerabilities-found-in-top-rated-password-managers-for-android-17758.html?utm_source=SMGlobal&utm_medium=Facebook&utm_campaign=H4S

Badania: https://team-sik.org/trent_portfolio/password-manager-apps/


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy