Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Aktualności

Przedstawiamy ujednolicone incydenty: usprawnienie EDR i XDR w GravityZone

Piotr R

24 listopada 2023

Nowa funkcja w EDR i XDR GravityZone Unified Incidents Bitdefender (ujednolicone incydenty Bitdefender) upraszcza proces identyfikowania powiązań między zdarzeniami historycznymi a bieżącymi alertami, usprawniając wykrywanie incydentów i reakcję. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć jej się bliżej i przedstawić, w jaki sposób może ona pomóc w ochronie Twojej firmy.

Ujednolicone incydenty w Bitdefender EDR i XDR

Analiza incydentów związanych z bezpieczeństwem może być bardzo absorbująca dla analityków bezpieczeństwa. Konieczność przeglądania obszernych danych z różnych źródeł bez wyraźnych powiązań znacznie skraca czas reakcji i prawdopodobieństwo powstrzymania rozprzestrzeniania się ataku jednak jest dosyć wymagające i wymaga wiele uwagi od członków zespołu do spraw cyberbezpieczeństwa. Dzięki nowej funkcji ujednoliconych incydentów w GravityZone administratorzy uzyskują dostęp do skonsolidowanej platformy, która usprawnia proces analizy, zapewniając ujednolicony widok.

Ujednolicone incydenty – czym charakteryzuje się ta technologia?

Funkcja ujednoliconych incydentów w GravityZone konsoliduje wszystkie incydenty i wykrycia w jednym panelu. Jeśli to możliwe, ta funkcja koreluje incydenty związane z wykrywaniem i reagowaniem w punktach końcowych (EDR) na poziomie hosta z atakami na większą skalę identyfikowanymi za pomocą rozszerzonego wykrywania i reagowania (XDR), które pochodzą z czujników. Po skorelowaniu incydentów pozostaje tylko wpis główny, co upraszcza proces selekcji i pozwala specjalistom ds. bezpieczeństwa skoncentrować się na bardziej skomplikowanych incydentach.

Wpis dotyczący incydentu podstawowego obejmującego wszystkie działania reagowania niezbędne do powstrzymania ataku. W zależności od typu czujnika administratorzy mogą zastosować takie działania, jak między innymi izolowanie hostów, inicjowanie wymuszonego resetowania poświadczeń, wyłączanie użytkowników lub usuwanie wiadomości e-mail.

GravityZone Incident oferuje kompleksowy wgląd w wszystkie zdarzenia.

W sekcji głównych incydentów administratorzy mogą dostosować inteligentne widoki do swoich potrzeb lub skorzystać z domyślnych. Ulepszone możliwości filtrowania, w tym między innymi takie parametry, jak skorelowane incydenty, technika Att&ck, adres IP, SHA256, nazwa użytkownika, nazwa pliku, adres e-mail, adres URL i ścieżka procesu, umożliwiając administratorom skuteczne udoskonalanie incydentów związanych z bezpieczeństwem i skuteczniejsze zarządzanie nimi.

W GravityZone Incident zespoły bezpieczeństwa mogą szybko przeglądać incydenty za pomocą filtrów parametrów.

Administrator może skopiować link do incydentów, ułatwiając płynne udostępnianie incydentów pomiędzy zespołami SOC.

Wybierając identyfikator powiązanego zdarzenia z sekcji incydentów, administrator zostanie przekierowany do wykresu prezentującego skorelowane zdarzenie. Ta sekcja może obejmować wiele powiązanych zdarzeń, które razem składają się na atak, a ich liczba różni się w zależności od złożoności ataku.

GravityZone Incident Graph dostarcza informacji o wszystkich szczegółach, w tym o alertach, dochodzeniach i działaniach naprawczych.

Gdy specjaliści ds. bezpieczeństwa analizują incydenty, mogą przeglądać zdarzenia i alerty, korzystając z menu Wyświetl zdarzenia i alerty. Umożliwia to wyszukiwanie historyczne z automatycznie predefiniowanym zapytaniem opartym na wybranych aktywnych zdarzeniach, ułatwiając przyszłe dochodzenia.

Wyszukiwanie historyczne GravityZone za pomocą predefiniowanego zapytania.

Bitdefender GravityZone EDR i XDR – podsumowanie

Podsumowując, technologia ujednoliconych incydentów w GravityZone na nowo definiuje zarządzanie incydentami. Zapewnia analitykom bezpieczeństwa zintegrowane i usprawnione podejście, umożliwiające im szybką identyfikację wzorców i powiązań, szybkie reagowanie oraz zwiększanie ich ogólnej zdolności do proaktywnego udaremniania rozprzestrzeniania się potencjalnych ataków. Oznacza to kluczowy krok naprzód w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, dopasowując technologię do dynamicznych potrzeb współczesnych krajobrazów bezpieczeństwa.

Jeśli chciałbyś poznać więcej informacji na temat możliwości Bitdefender GravityZone XDR to wejdź na tę stronę.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy