Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Ciekawostki

Światowy Dzień Mediów Społecznych

Veronika H

19 lipca 2022

Grafika światowy dzień mediów

W ciągu ostatniej dekady nastąpił gwałtowny wzrost wykorzystania mediów społecznościowych, a ponad 4,5 miliarda aktywnych użytkowników może dziś natychmiast połączyć się z rodziną i przyjaciółmi, prowadzić działalność, robić zakupy, pracować i szukać rozrywki.

30 czerwca przypada Światowy Dzień Mediów Społecznych — globalne wydarzenie podkreślające pozytywny wpływ mediów społecznościowych na łączenie ludzi z całego świata i zapewnienie nieprzerwanej komunikacji.

Mimo że pozytywne aspekty mediów społecznościowych wydają się przeważać nad negatywnymi w całym ich cyfrowym ekosystemie, popularność społeczności internetowych przyciąga cyfrowych złoczyńców, którzy wykorzystują zachowania użytkowników do własnych, niecnych celów.

Popularne platformy, takie jak Facebook, Twitter, LinkedIn i Instagram nie są obce atakom inżynierii społecznej, oszustom, skandalom związanym z eksploracją danych i naruszeniom danych, które codziennie zagrażają prywatności milionów użytkowników. Jednak lista zagrożeń na tym się nie kończy. Platformy mediów społecznościowych dojrzewają do działalności przestępczej, w tym oszustw, kradzieży tożsamości, stalkingu i zastraszania, które mogą być niezwykle kosztowne dla Twojego finansowego i psychicznego samopoczucia.

W tym dwunastym, obchodzonym Światowym Dniu Mediów Społecznych, Bitdefender proponuje sposoby, dzięki którym Ty i Twoja rodzina możecie pozostać bezpieczni i nadal korzystać z zalet platform społecznościowych.

Lista wskazówek

Oto nasza top lista wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w sieciach społecznościowych, o których należy pamiętać podczas korzystania lub zapisywania się do nowych społeczności online:

 • Zarządzaj swoją prywatnością — poświęć czas na przejrzenie ustawień prywatności i bezpieczeństwa na wszystkich swoich platformach mediów społecznościowych. Każda platforma ma inne ustawienia, które pomogą Ci kontrolować, kto może zobaczyć, zareagować lub skomentować udostępniane treści.
 • Pamiętaj o swojej reputacji online — wszystkie Twoje interakcje w mediach społecznościowych pozostawiają cyfrowy ślad, który może wpłynąć na sposób, w jaki inni postrzegają Cię w sieci. Aby chronić swoją reputację online i zapewnić sobie sukces w karierze lub edukacji, zastanów się dwa razy, zanim zamieścisz niesmaczne materiały.
 • Chroń swoje dane osobowe — nie podawaj zbyt wielu danych osobowych na portalach społecznościowych. Groźni aktorzy mogą wykorzystać Twój numer telefonu, adres e-mail, datę urodzenia i inne informacje, aby Cię namierzyć. Im więcej informacji zamieszczasz, tym łatwiej jest złodziejom danych, oszustom i prześladowcom Cię skrzywdzić.

Rozwiązania bezpieczeństwa

 • Używaj silnych haseł i włącz dwuskładnikowe uwierzytelnianie — ta wskazówka powinna być oczywista dla wszystkich Twoich kont internetowych. Używaj unikalnych haseł dla każdej platformy mediów społecznościowych i nigdy nie używaj osobistych identyfikatorów podczas ich ustawiania. Możesz zdecydować się na dedykowany menedżer haseł, który pomoże Ci tworzyć i przechowywać hasła spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa.
 • Korzystaj z rozwiązania zabezpieczającego na swoim urządzeniu — Twoja prywatność i bezpieczeństwo w mediach społecznościowych zaczynają się od bezpiecznego urządzenia.
 • Niezależnie od tego, czy korzystasz ze smartfona, tabletu czy komputera, rozwiązanie zabezpieczające może chronić przed złośliwymi atakami i blokować phishing oraz oszustwa, których celem jest Ty lub Twoje dane w mediach społecznościowych.

Niebezpieczne wiadomości

 • Zgłaszaj podejrzanych użytkowników i zachowania — zawsze zgłaszaj zagrażające zachowania, wyłudzające posty lub osoby do platformy mediów społecznościowych i organów ścigania. Jeśli czujesz się nękany lub zagrożony, natychmiast zablokuj złośliwe osoby i zachowaj kopię korespondencji.
 • Zachowaj ostrożność wobec niezamówionej korespondencji i reklam zbyt dobrych, aby mogły być prawdziwe — media społecznościowe to przede wszystkim dzielenie się i komunikacja. Linki otrzymywane za pośrednictwem komunikatorów mogą być częścią kampanii phishingowej lub próbą oszustwa. Aby chronić swoje dane i pieniądze, dokładnie analizuj wszystkie formy niechcianej komunikacji za pośrednictwem platform i aplikacji mediów społecznościowych, zwłaszcza jeśli pochodzą od obcych osób.

Zabezpiecz swój system dzięki wielopoziomowej ochronie certyfikowanych produktów od Bitdefender. Antywirus zapewni wydajność pracy systemu na najwyższym stopniu.

Bezpieczeństwo przed kradzieżą tożsamości i ochrona Twoich prywatnych danych.

Najlepsze oprogramowanie antywirusowe spośród liderów na rynku

Bitdefender Premium Security
Bitdefender Total Security

 


Autor


Veronika H

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy