Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogRansomware

Tylko 38% firm wierzy, że uda im się odzyskać dane po ataku ransomware

Kuba / is8.pl

29 marca 2016

Nie ma już wątpliwości – zagrożenia ransomware stały się bardzo poważnym niebezpieczeństwem dla wielu firm i użytkowników komputerów.

Przestępcy internetowi zarabiają miliony dolarów każdego miesiąca na skutecznie przeprowadzanych atakach ransomware, bombardowaniu użytkowników zarażonymi załącznikami do wiadomości i złośliwymi reklamami internetowymi.  

Jak już nie raz wcześniej pisaliśmy, prognozy Bitdefender na rok 2016 sprawdzają się, ponieważ ataki ransomware rozprzestrzeniają się poza systemy Windows i Android.  

Aktualnie, nowe badania przeprowadzone przez firmę Tripwire zajmującą się cyberbezpieczeństwami sugerują, że alarmująco niewielka liczba firm uważa, że będą one w stanie całkowicie odzyskać dane po infekcji ransomware.  

Firma zapytała 200 specjalistów cyber ochrony biorących udział w konferencji RSA 2016 w San Francisco o to, jak bardzo są pewni tego, że są w stanie odzyskać równowagę po infekcji ransomware i utracie ważnych danych.  

Tylko 38% pośród ankietowanych firm stwierdziło, że są bardzo pewni i mogą w pełni dojść do siebie po takim ataku. 49% było „średnio pewne”, a tylko 13% badanych przyznało, że nie będą mogli oni powrócić do pierwotnego stanu.  

W obliczu obecnej fali ataków ransomware, są to wyjątkowo przerażające statystyki. Sugerują one, że wiele firm nie postępuje zgodnie z najlepszymi zaleceniami niezbędnymi, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zainfekowania oraz zwiększyć szansę pomyślnego odzyskania danych w przypadku, kiedy szkodnikowi ransomware udaje się zaatakować ich systemy.  

Bitdefender®
Lider w walce z ransomware


Chroń swoją organizację przed ransomware z rozwiązaniami, które najlepiej zapobiegają i blokują zagrożenia.

Konsekwencją tego badania jest to, że coraz więcej firm i organizacji może stanąć w obliczu podjęcia trudnej decyzji o zapłaceniu okupu cyberprzestępcom, którzy zainfekowali ich systemy oraz zaszyfrowali kluczowe dane, zamiast po prostu odzyskać utracone dane z bezpiecznej kopii zapasowej.  

Raczej nikomu nie podoba się myśl o internetowych kryminalistach kasujących miliony za ataki złośliwego oprogramowania, wymuszając ogromne kwoty pieniędzy od niedostatecznie przygotowanych osób i firm. Jeśli nie chcesz, aby Twoja firma była następną ofiarą ransomware dowiedz się więcej o prostych sposobach zmniejszania zagrożeń i sprawiania, by Twój biznes zaczął tworzyć bezpieczne, łatwe do przywracania kopie zapasowe istotnych danych firmowych.

Rada po prostu opłacić haracz nie opłaca się nikomu z nas. Zwiększa jedynie i tak już bardzo wysokie ryzyko przyszłych ataków.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy