Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościPhishing

Uwaga phishing: oszuści podszywają się pod PayPal

Natalia T.

27 stycznia 2021

Atak phishingowy na klientów PayPal

Phishing od lat pozostaje jednym z najskuteczniejszych sposobów pozyskania poufnych danych od klientów instytucji finansowych. Napastnicy najczęściej biorą na cel internautów korzystających z usług najbardziej popularnych banków oraz fintechów. PayPal należy do tego grona, stąd jego klienci nierzadko padają ofiarą oszustów. Tym razem użytkownicy PayPal otrzymują SMS informujący, iż ich konta zostały oflagowane lub ograniczono ich działanie. Na pierwszy rzut oka wiadomość nie wydaje się być podejrzana, ponieważ PayPal w rzeczywistości nakłada limity na wysyłanie i wypłacania pieniędzy. Operator robi to, gdy podejrzewa, że osoba trzecia zyskała dostęp do konta bez autoryzacji lub użytkownik naruszył regulamin.

Osoby, które połkną haczyk i klikną w łącze zostają przekierowane do spreparowanej witryny podszywającej się pod PayPal, gdzie nakłaniane są do wprowadzenia danych uwierzytelniających. Jeśli to uczynią, napastnicy uzyskają dostęp do konta PayPal oraz wszystkich poufnych danych osobowych. Wykradzione informacje mogą zostać wykorzystane w różny sposób – do kradzieży tożsamości, oszustw bankowych czy nieuczciwych zakupów. W przypadku, kiedy ofiara przetwarza swoje dane logowania na wielu kontach, napastnicy mogą je infiltrować.

Bitdefender®
rozwiązania biznesSprawdź nasze wielokrotnie nagradzane produkty i wybierz ten, który odpowiada Twoim zapotrzebowaniom.

Kampanie phishingowe stają się coraz bardziej przemyślane i dopracowane, co doskonale widać na przykładzie najnowszego ataku na klientów PayPal. Oczywiście zalecamy stosowanie filtrów antyphishingowych, warto też rozważyć użycie menedżera haseł. Poza tym trzeba zawsze dokładnie analizować informacje tekstowe zawierające łącze. W celu wyjaśnienia wątpliwości najlepiej skontaktować się bezpośrednio z usługodawcą – doradza Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.


Autor


Natalia T.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy