Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieWycieki Danych

Włamanie do Insomniac Games skutkuje wyciekiem danych gry Wolverine

Piotr R

1 stycznia 2024

Po tym, jak hakerzy złamali systemy należące do dewelopera gier Insomniac Games i opublikowali w Internecie skradzione informacje, w tym szczegóły nieznanej wcześniej gry Wolverine, twórcy ostatecznie przyznali się do zdarzenia i obiecali, że prace nad grą będą kontynuowane.

Studia gier i wydawcy należą do firm, które są najczęstszym celem hakerów wykorzystujących oprogramowanie ransomware i złodziei danych. W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy niezliczoną ilość przykładów poszkodowanych firm z tej branży, które padły ofiarą tego typu ataku.

Dotkliwy wyciek danych

Chociaż studio nie od razu potwierdziło incydent, jego spółka-matka, Sony, wydała krótkie oświadczenie na temat tej sytuacji.

„Jesteśmy świadomi doniesień, że Insomniac Games padło ofiarą cyberataku. Obecnie badamy tę sytuację” – powiedział rzecznik Sony w Eurogamer. „Nie mamy powodu sądzić, że miało to wpływ na inne oddziały SIE lub Sony”.

Grupa zajmująca się oprogramowaniem ransomware zażądała 2 milionów dolarów w Bitcoinach i zagroziła, że w ciągu siedmiu dni ujawni wszystkie skradzione informacje.

„Masz zaledwie 7 dni do wykorzystania, podczas których możesz licytować ekskluzywne, unikalne i imponujące dane. Wyciągnij portfel i bądź gotowy na zakup ekskluzywnych danych. Dane sprzedamy tylko jeden raz, bez możliwości odsprzedaży. Więc będziesz ich jedynym właścicielem!” – wynika z raportu CyberDaily.

Wyciek danych – Insomniac obiecuje nie przerywać pracy nad grą

Termin minął, a grupa opublikowała dane. Teraz Insomniac Games wydało oficjalne oświadczenie dotyczące sytuacji niezapowiedzianej wcześniej gry wideo.

„Dziękujemy za okazanie współczucia i niezachwianego wsparcia” – powiedziało studio. „Bardzo to doceniamy. Jesteśmy zasmuceni i rozgniewani niedawnym cyberatakiem na nasze studio oraz emocjonalnymi szkodami, jakie wywarł on na naszym zespole programistów. Przez ostatnie kilka dni skupialiśmy się na tym, aby się wspierać. Jesteśmy świadomi, że skradzione dane obejmują dane osobowe należące do naszych pracowników, byłych pracowników i niezależnych wykonawców.”

„Zawierają także szczegółowe informacje na temat wczesnych etapów rozwoju gry Marvel’s Wolverine na PlayStation 5. Kontynuujemy prace nad ustaleniem tego, na jakie dane miało to wpływ. To doświadczenie było dla nas niezwykle przygnębiające. Chcemy, aby wszyscy cieszyli się grami, które tworzymy zgodnie z zamierzeniami i na jakie zasługują nasi gracze. Jednakże podobnie jak Logan… (imię Wolverina) Insomniac jest odporny na takie obrażenia. Marvel’s Wolverine kontynuuje prace zgodnie z planem. Gra jest na wczesnym etapie produkcji i bez wątpienia będzie znacznie ewoluować w trakcie tworzenia, podobnie jak wszystkie nasze plany” – dodało studio.

Sam hack wydaje się niewiele różnić od tego, czego byśmy się spodziewali, ale charakter skradzionych danych pokazuje, dlaczego przestępcy wykorzystują je jako narzędzie dźwigni.

Ataki hakerskie stały się coraz większym zagrożeniem dla wszystkich firm. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, w jaki sposób oprogramowanie Bitdefender może uchronić Cię przed cyberprzestępcami, to odwiedź tę stronę.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy