Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz
Wróć do Aktualności

07 września 2023

Freecycle.org, największa na świecie internetowa sieć recyklingu, ujawniła naruszenie danych, które dotknęło ponad 7 milionów użytkowników na całym świecie. Organizacja non-profit podała, że odkryła naruszenie 30 sierpnia, trzy miesiące po tym, jak ugrupowanie zagrażające umieściło dane na sprzedaż na forum dotyczącym naruszeń, czyli 30 maja 2023 r. Freecycle.org ostrzega teraz wszystkie osoby, których dotyczy wyciek haseł, aby natychmiast zresetowały kody do swoich kont, a także wszelkich innych platform, na których mogły używać tych samych danych logowania.

Kosz na śmieci

Wyciek haseł z Freecycle.org

„30 sierpnia dowiedzieliśmy się o naruszeniu danych na Freecycle.org” – czytamy w zawiadomieniu o naruszeniu danych. „W rezultacie zalecamy wszystkim członkom jak najszybszą zmianę haseł. Przepraszamy za niedogodności.”

Zgodnie z oficjalnym zawiadomieniem o naruszeniu bezpieczeństwa danych Freecycle, atakującym udało się ukraść nazwy użytkowników, identyfikatory użytkowników, adresy e-mail i hasła.

„Żadne inne dane osobowe nie zostały naruszone, a naruszenie zostało zamknięte i jest zgłaszane odpowiednim organom ds. prywatności” – dodał Freecycle. „Powiadomiliśmy ICO w Wielkiej Brytanii i odpowiednie władze USA”.

Firma Freecycle podkreśliła, że proces resetowania hasła za pośrednictwem poczty elektronicznej może być opóźniony nawet o godzinę, ponieważ „system poczty e-mail jest obecnie bardzo zajęty”.

Wszystkim użytkownikom, którzy mają problemy ze zmianą hasła do konta, zaleca się skontaktowanie z wolontariuszem Zespołu Pomocy za pośrednictwem łącza Kontakt lub zielonego znaku zapytania znajdującego się na dole dowolnej strony witryny Freecycle.org.

W jaki sposób stworzyć silne hasło?

Silne hasła to aktualnie kluczowy element, który może podnieść nasz poziom cyberbezpieczeństwa. Dlatego zespół Bitdefender przygotował kilka porad, dzięki którym będziesz mógł stworzyć hasła trudne do złamania przez cyberprzestępców.

– Unikaj haseł banalnych w stylu 123456 lub qwerty. Zadbaj o to, aby Twoje hasła składały się z co najmniej 12 znaków, liter, cyfr i znaków specjalnych.
– Zawsze korzystaj z unikalnych haseł. Jeśli będziesz korzystał z tego samego hasła, to w przypadku wycieku danych umożliwisz hakerowi przejęcie wszystkich Twoich kont.
– Przechowuj swoje hasła w bezpiecznym miejscu, np. menadżerze haseł. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mógł tworzyć i bezpiecznie przechowywać nawet najbardziej skomplikowane hasła.
– Dbaj o cyberedukację członków swojej rodziny. Przestrzeż dzieci, rodziców i dziadków przed przechowywaniem haseł na kartkach lub w plikach na dysku.

„Warto także, abyś zawsze korzystał ze skutecznego systemu antywirusowego, który został wyposażony w moduł antyphishingowy. Cyberprzestępcy często tworzą fałszywe strony internetowe zawierające formularze do logowania, których celem jest pozyskanie naszych danych, w tym haseł. Moduł antyphishingowy zablokuje takie niebezpieczne strony, więc nasze hasła pozostaną bezpieczne” – zdaniem zespołu do spraw cyberbezpieczeństwa z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowania Bitdefender.

Źródło https://www.bitdefender.com/blog/hotforsecurity/freecycle-org-urges-7-million-users-to-reset-passwords-after-major-data-breach/

Pobierz plik PDF

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Marken Systemy Antywirusowe jako źródła.

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy