Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBezpieczeństwo w Internecie

Wyniki Bitdefendera w teście bezpieczeństwa biznesowego marzec-kwiecień 2024

Piotr R

20 maja 2024

System antywirusowy Bitdefender GravityZone Business Security Premium po raz kolejny uzyskał doskonałe wyniki w teście bezpieczeństwa przeprowadzonym przez niezależny instytut badawczy AV-Comparatives. Skuteczność naszego flagowego produktu jest dla nas niezwykle istotna, dlatego w tym artykule przedstawimy szczegółowe wyniki, które osiągnął system Bitdefendera w najnowszym teście.

AV-comparatives-grafika

Najnowszy test bezpieczeństwa biznesowego przeprowadzony przez AV-Comparatives

Najnowszy raport AV-Comparatives przedstawi wyniki jednego z serii głównych testów biznesowych, zawierający wyniki testu biznesowej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem (wrzesień) i testu ochrony biznesowej w świecie rzeczywistym (marzec-kwiecień). Pełny raport, obejmujący test wydajności i recenzje produktów, zostanie opublikowany w lipcu.

Aby w lipcu 2024 r. uzyskać certyfikat „Zatwierdzonego produktu biznesowego” od AV-Comparatives, testowane produkty będą musiały uzyskać co najmniej 90% wyniku w teście ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, przy zerowej liczbie fałszywych alarmów w przypadku zwykłego oprogramowania biznesowego i wskaźniku FP (False Positive) w przypadku oprogramowania niekomercyjnego plików poniżej niezwykle wysokiego progu. Ponadto produkty będą musiały utrzymać co najmniej 90% punktów w ogólnym teście ochrony w świecie rzeczywistym (tj. w ciągu czterech miesięcy), przy mniej niż pięćdziesięciu fałszywych alarmach w czystym oprogramowaniu/witrynach internetowych i zerowej liczbie fałszywych alarmów w zwykłym oprogramowaniu biznesowym. Aby uzyskać certyfikat, testowane produkty będą musiały także unikać poważnych problemów z wydajnością (ocena wpływu musi być poniżej 40) i naprawiać wszystkie zgłoszone błędy.

Należy pamiętać, że wyników serii głównego testu biznesowego nie można porównywać z wynikami serii głównego testu konsumenckiego, ponieważ testy są przeprowadzane w różnym czasie, z różnymi zestawami i różnymi ustawieniami.

Wyniki Bitedefendera w teście ochrony w świecie rzeczywistym

Poniżej przedstawiamy wynik Bitdefender GravityZone Business Security Premium w teście ochrony w świecie rzeczywistym, który został przeprowadzony w marcu i kwietniu 2024 r. przez zespół AV-Comparatives. Ogólne raporty dotyczące produktów biznesowych (każdy obejmujący cztery miesiące) zostaną opublikowane w lipcu i grudniu. Wyniki opierają się na zestawie testowym składającym się z 246 przypadków testowych (takich jak złośliwe adresy URL), testowanym od początku marca do końca kwietnia.

W ostatnim teście Bitdefender GravityZone Business Security Premium uzyskał doskonały wynik, ponieważ zablokował 100% cyberincydentów, czyli wszystkie 246 zagrożeń i wygenerował tylko 1 fałszywy alarm. Te dane wskazują na to, że systemy antywirusowe Bitdefender niezmiennie od wielu lat utrzymują bardzo wysoki poziom skuteczności.

Wyniki Bitdefendera w teście ochrony przed złośliwym oprogramowaniem

Test ochrony przed złośliwym oprogramowaniem przeprowadzony przez AV-Comparatives ocenia zdolność programu zabezpieczającego do ochrony systemu przed infekcją złośliwymi plikami przed, w trakcie lub po jego wykonaniu. Metodologia zastosowana w najnowszym teście w przypadku każdego testowanego produktu jest następująca. Wszystkie próbki testowe przed wykonaniem poddawane są skanowaniu dostępowemu (jeśli taka funkcja jest dostępna) przez program zabezpieczający (np. podczas kopiowania plików przez sieć). Wszelkie próbki, które nie zostały wykryte przez skaner dostępowy, są następnie uruchamiane w systemie testowym z dostępem do Internetu/chmury, aby umożliwić np. zastosowanie funkcji wykrywania behawioralnego. Jeśli produkt nie zapobiegnie lub nie cofnie wszystkich zmian wprowadzonych przez określoną próbkę złośliwego oprogramowania w określonym czasie, ten przypadek testowy uznaje się za nieudany. Do tego testu wykorzystano 1039 najnowszych próbek złośliwego oprogramowania.

Wynik Bitdefender GravityZone Business Security Premium w tej kategorii jest również imponujący, ponieważ system zablokował lub zneutralizował 99,2% wszystkich zagrożeń. Ponadto nie wygenerował żadnego fałszywego alarmu podczas testów najpopularniejszych aplikacji, narzędzi i rozwiązań biznesowych.

Zespół AV-Comparatives przeprowadził również test fałszywych alarmów w przypadku oprogramowania niekomercyjnego i nietypowych plików, aby lepiej ocenić dokładność wykrywania produktów i możliwości wykrywania plików (zdolność odróżnienia plików łagodnych od plików złośliwych). Aby produkty mogły zostać zatwierdzone przez AV-Comparatives, muszą mieć stawkę FP (False Positive) dla plików niebiznesowych poniżej niezwykle wysokiego progu. Ma to na celu zapewnienie, że testowane produkty nie osiągną wyższych wyników ochrony w wyniku stosowania ustawień, które mogłyby powodować nadmierny poziom fałszywych alarmów.

Bitdefender w tej kategorii uzyskał wynik niski, czyli wygenerował bardzo mało fałszywych alarmów w granicach 6-15.

Podsumowanie wyników

Najnowsze testy przeprowadzone przez AV-Comparatives dobitnie ukazują, że system antywirusowy Bitdefender GravityZone Business Security Premium jest w ścisłej topce najskuteczniejszych narzędzi zabezpieczających dostępnych na rynku. Bitdefender radzi sobie doskonale zarówno w kategorii ochrony w czasie rzeczywistym, jak i ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Ponadto generuje niezwykle mało fałszywych alarmów.
Jeśli chcesz poznać więcej możliwości i funkcjonalności, które może zapewnić ci Bitdefender GravityZone Business Security Premium, to skontaktuj się z nami, lub sprawdź tę stronę.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy