Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InterneciePoradniki

6 prostych kroków do optymalizacji komputera i skutecznej ochrony danych

Piotr R

12 stycznia 2024

Wszyscy wiemy, że styczeń jest początkiem Nowego Roku, ale czy wiesz, że jest to także Miesiąc Sprzątania Komputera? Dzięki skutecznej optymalizacji możemy nie tylko znacząco poprawić komfort korzystania z naszego urządzenia, lecz także podnieść poziom ochrony danych.

Laptop

Miesiąc sprzątania komputera to świetna okazja dla indywidualnych osób, aby zoptymalizować swoje cyfrowe miejsce pracy, zwiększyć produktywność i rozpocząć rok 2024 od nowa. Nasze komputery to ważne maszyny, które mogą poprawić nasze życie osobiste i zawodowe, dlatego oto sześć zdrowych nawyków od zespołu Bitdefender, które możesz zastosować, aby utrzymać swoje urządzenia w dobrym stanie.

Zdrowy nawyk nr 1 – Czystość

Czyszczenie komputerów nie musi być trudne. Jeśli chodzi o fizyczną stronę czyszczenia, korzyści obejmują bezpieczniejsze i szybsze działanie. Możesz użyć puszki ze sprężonym powietrzem lub kompresora, aby usunąć kurz z urządzenia lub uzyskać profesjonalną pomoc.

Oczyszczenie komputera powinno również obejmować usunięcie niepotrzebnych plików lub duplikatów z pulpitu, plików do pobrania i folderów z dokumentami, które często są używane jako wysypisko plików i pobrań, których już nie potrzebujesz. Możesz użyć do tego specjalistycznych narzędzi i oprogramowania do czyszczenia dysku, aby zidentyfikować wszystkie niepotrzebne i większe pliki.

Wskazówka dla profesjonalistów: wykonaj czyszczenie i defragmentację dysku, aby usunąć niepotrzebne pliki systemowe, zwolnić miejsce na dysku dla zoptymalizowanego dysku twardego i zwiększyć wydajność urządzenia.

Zdrowy nawyk nr 2 – Organizuj

Nieporządny pulpit może spowolnić działanie komputera i utrudnić znalezienie dokumentów i aplikacji potrzebnych do wykonywania pracy lub innych czynności.

Uporządkuj swój pulpit, przechowując skróty tylko do aplikacji, z których regularnie korzystasz. Pamiętaj, aby odinstalować także wszystkie nieużywane programy, które napotkasz, aby zwolnić jeszcze więcej miejsca na dysku i poprawić wydajność systemu.

Zdrowy nawyk nr 3 – Regularnie aktualizuj

Aktualizacje obejmują poprawki błędów, poprawki zabezpieczeń i ulepszenia wydajności. Możesz zoptymalizować swój komputer i zabezpieczyć go przed zagrożeniami, upewniając się, że całe oprogramowanie, sterowniki oraz aplikacje są aktualne.

Upewnij się, że Twoje oprogramowanie antywirusowe jest zawsze uruchomione i posiada najnowsze aktualizacje.

Zdrowy nawyk nr 4 – Przejrzyj uprawnienia aplikacji

Aplikacje zainstalowane na Twoim komputerze mogą również uzyskiwać dostęp do informacji, które mogą naruszać Twoją prywatność. Możesz sprawdzić i cofnąć uprawnienia dla określonej aplikacji na komputerach z systemem Windows i macOS.

Zdrowy nawyk nr 5 – Przejrzyj swoje hasła

Rozpoczynając proces czyszczenia urządzenia, nie należy zapominać o bezpieczeństwie hasła. Przejrzyj i wzmocnij hasła, które nie spełniają najnowszych standardów bezpieczeństwa. Możesz użyć zaufanego narzędzia do zarządzania hasłami, aby wygenerować i bezpiecznie przechowywać unikalne hasła, np. Bitdefender Password Manager.

Zdrowy nawyk nr 6 – Organizuj i przeglądaj swoje dane

Twoje urządzenie jest bramą do Twojej cyfrowej tożsamości. Niezależnie od tego, czy przechowujesz fizyczne kopie danych osobowych na swoim urządzeniu, czy używasz go do uzyskiwania dostępu do kont online zawierających poufne informacje, wykorzystaj w pełni Miesiąc Czyszczenia Komputera, aby zarządzać swoimi kontami i skonfigurować funkcje zabezpieczeń.

Skorzystaj ze skutecznego antywirusa takiego, jak Bitdefender Internet Secuirty, aby zadbać o odpowiednią ochronę Twoich danych.

 


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy