Bitdefender BARDZO skutecznym antywirusem na Androida

W najnowszym (2019r.) teście AV-Comparatives dla programów antymalware na Androida,  oprogramowanie Bitdefender po raz kolejny uzyskało bardzo dobra ocenę.

Dlaczego przeprowadzono test?

Wnioski płynące z testu przeprowadzonego w 2018. nie były zbyt optymistyczne. Większość antywirusów na Androida źle działała, a niektóre w ogóle nic nie robiły. Okazało się wówczas, że łącznie z podejrzanymi aplikacjami, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem prawie 40% przetestowanych aplikacji AV na Androida była nieodpowiednia.

Aby pomóc właścicielom urządzeń z systemem Android w odróżnieniu autentycznych, skutecznych aplikacji antywirusowych na Androida od podejrzanych i nieskutecznych, w tym roku AV-Comparatives ponownie przetestowali skuteczność programów antymalware dla Androida.

Testowane produkty

W najnowszym teście programiści ze sklepu Google Play sprawdzili 250 aplikacji zabezpieczających przed złośliwym oprogramowaniem.

Ogólnie można powiedzieć, że jest lepiej, a 80 aplikacji (w tym Bitdefender) wykryło ponad 30% złośliwych aplikacji i nie miało fałszywych alarmów.

Pełen raport z przeprowadzonych testów na:

https://www.av-comparatives.org/tests/android-test-2019-250-apps/

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments