Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Ciekawostki

Bitdefender dołącza do Global Anti-Scam Alliance

Piotr R

6 czerwca 2024

Bitdefender, światowy lider cyberbezpieczeństwa, ogłosił niedawno, że dołączył do Global Anti-Scam Alliance (GASA), dużego konsorcjum, którego celem jest opracowanie strategii ochrony konsumentów przed oszustwami. Celem partnerstwa jest pomoc w zwalczaniu gwałtownego wzrostu liczby wyrafinowanych oszustw internetowych i mobilnych (SMS), szczególnie w obliczu wzrostu liczby łatwo dostępnych aplikacji generatywnej sztucznej inteligencji (AI), poprzez kampanie uświadamiające/edukacyjne, wspólne badania, wspólne spostrzeżenia i zastosowania technologii.

Logo Bitdefender i koperta

Bitdefender to cenny sprzymierzeniec w walce z cyberprzestępczością

„Naszą misją jest łączenie dostawców technologii z rządami, organami ścigania, organizacjami zajmującymi się ochroną konsumentów i innymi kluczowymi stronami zainteresowanymi w celu zwalczania ogromnej globalnej sieci przestępczej specjalizującej się w oszustwach internetowych i oszustwach konsumenckich” – powiedział Jorij Abraham, dyrektor zarządzający Global Anti-Scam Alliance. „Możliwość wykorzystania głębokiej wiedzy technicznej Bitdefender i ich dziesięcioleci badań skupionych na oszustwach ma kluczowe znaczenie w naszej pracy, aby pomóc edukować społeczeństwo i zbudować prawdziwie globalną, międzysektorową sieć w celu zakłócania operacji cyberprzestępczych.”

Liczba oszustw internetowych rośnie z roku na rok. Według raportu Global State of Scams – 2023 straty spowodowane oszustwami osiągnęły zdumiewającą kwotę jednego biliona dolarów amerykańskich. W najnowszym Raporcie oceny cyberbezpieczeństwa Bitdefender 2024 stwierdzono, że oszustwa dostarczane za pośrednictwem wiadomości tekstowych były najczęstszymi incydentami związanymi z bezpieczeństwem, z jakimi spotykali się konsumenci i dotknęły one prawie połowę ogółu respondentów.

Cyberbezpieczeństwo w dobie rozwoju sztucznej inteligencji

Chociaż same oszustwa nie są niczym nowym, ich częstotliwość oraz dotkliwość znacznie wzrosły wraz z dostępnością sztucznej inteligencji i dużych modeli językowych (LLM). Bariera wejścia do kryminalnego światka jest obecnie wyjątkowo słaba, co pozwala na szybkie tworzenie przekonujących treści i niemal idealnych kopii w dowolnym języku.

Bitdefender oferuje szeroką gamę technologii i zasobów do powstrzymywania oszustw internetowych. Linie produktów konsumenckich obejmują podstawową ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, ochronę tożsamości cyfrowej i rozwiązania chroniące prywatność użytkowników. Ponadto Bitdefender posiada jedno z największych w branży repozytoriów informacji o zagrożeniach, zasilanych przez setki milionów czujników, które stale zbierają dane o zagrożeniach punktów końcowych (w tym kampanie oszustw) na całym świecie.

Bitdefender wprowadził także niedawno Scamio, narzędzie do wykrywania oszustw nowej generacji zbudowane na sztucznej inteligencji. Całkowicie darmowy Scamio zapewnia opinię i sugestie działań w przypadku potencjalnych prób oszustwa, natychmiastowo analizując e-maile, wiadomości tekstowe w języku angielskim, obrazy, poszczególne linki, a nawet kody QR. Stosowanie Scamio zyskuje na popularności i jest polecane przez czołowe publikacje medialne.

„Dostępność i łatwy dostęp do sztucznej inteligencji opartej na LLM zmieniła zasady gry w działaniach cyberprzestępczych, prowadząc do szybkiej ewolucji krajobrazu zagrożeń” – powiedział Razvan Costache, dyrektor ds. innowacji biznesowych i konsumenckich w Bitdefender. „Cieszymy się, że możemy dołączyć do GASA jako Członek Fundacji i doradca. Chociaż termin „oszustwa” może wydawać się łagodny, są one odpowiedzialne za dostarczanie większości szkodliwego oprogramowania, które obecnie spotykamy i wyłudzanie środków materialnych oraz danych osobowych. Nie możemy się doczekać połączenia naszych zasobów i współpracy, aby wspólnie uporać się z tym poważnym problemem społecznym”.

Bitdefender weźmie udział w Global Anti-Scam Summit Europe 2024, który odbędzie się 24 i 25 czerwca w Brukseli w Belgii. Więcej informacji na temat osobistego lub wirtualnego uczestnictwa można znaleźć na stronie https://www.gasa.org/global-anti-scam-summit-europe-2024.

Informacje o Globalnym Sojuszu Przeciwdziałania Oszustwom

Główną misją GASA jest ochrona konsumentów na całym świecie przed traumą finansową i emocjonalną związaną z oszustwami. Ponieważ wielu cyberprzestępców swobodnie działa w przestrzeni cyfrowej, GASA zaprasza rządy, organy ścigania, ochronę konsumentów, władze finansowe, agencje ochrony marki, media społecznościowe, dostawców usług internetowych i firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem do dzielenia się wiedzą i definiowania wspólnych działań. Punktem kulminacyjnym tych powiązań jest coroczny raport Global State of Scams, który następuje po opublikowaniu co roku szczegółowych raportów omawiających wpływ oszustw na poszczególne kraje. Każdego roku członkowie GASA zbierają się na szczytach na całym świecie, a w 2024 r. Światowe szczyty dotyczące zwalczania oszustw odbędą się w Brukseli, Singapurze i Waszyngtonie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób Bitdefender może pomóc Twojej firmie w znaczącym podniesieniu poziomu cyberbezpieczeństwa, to skontaktuj się z nami, lub sprawdź tę stronę.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy