Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Phishing

Bitdefender Scamio – bezpłatna usługa wykrywania i zapobiegania oszustwom internetowym

Piotr R

15 grudnia 2023

Oszustwa internetowe aktualnie są wszechobecne w cybernetycznej przestrzeni i co roku ich ofiarami padają miliony internautów. Oprócz powodowania miliardowych strat oszustwa internetowe zagrażają prywatności, tożsamości i ogólnemu dobru użytkowników.

Bitdefender Scamio

Oszuści coraz lepiej radzą sobie z nakłanianiem osób do podania danych osobowych, danych uwierzytelniających i pieniędzy. Szybko stają na nogi i dostosowują się do najnowszych trendów, stosują wiele sztuczek socjotechnicznych i wykorzystują postęp technologiczny (w tym sztuczną inteligencję), aby manipulować ofiarami i oszukiwać je. Dlatego zespół Bitdefender postanowił wprowadzić nową, bezpłatną usługę, dzięki której uchronisz się przed scamem i phishingiem.

Oszustwa internetowe są trudne do wykrycia, ale nie w przypadku Scamio

Oszuści świetnie radzą sobie z marketingiem i wykorzystaniem nowych lub powtarzających się wydarzeń, aby wyłudzić od nieostrożnych użytkowników sieci ich pieniądze.

Dlatego zespół Bitdefender stworzył usługę Scamio, czyli wykrywacz oszustw nowej generacji oparty na sztucznej inteligencji i zaawansowanych technologiach zapobiegania zagrożeniom oraz wykrywaniu Bitdefender. Scamio został zaprojektowany, aby pomóc Ci szybko zweryfikować autentyczność linków, kodów QR, wiadomości i innych potencjalnie niebezpiecznych programów dostarczanych do Ciebie za pośrednictwem poczty elektronicznej, SMS-ów lub aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych.

Krótko mówiąc, Bitdefender Scamio to chatbot wykrywający oszustwa, który zapewnia bezproblemowy sposób wykrywania i zapobiegania oszustwom internetowym, zanim wyrządzą one jakąkolwiek szkodę Tobie, Twojej rodzinie lub Twoim oszczędnościom.

„Gwałtowny wzrost wykorzystania sztucznej inteligencji przez cyberprzestępców w celu wyłudzania od ludzi pieniędzy, kradzieży danych osobowych i infiltrowania ich cyfrowego życia stał się krokiem milowym w branży cyberbezpieczeństwa” – powiedział Ciprian Istrate, starszy wiceprezes ds. operacyjnych, Consumer Solutions Group w Bitdefender. „Oszustwa internetowe, które kiedyś były banalne i prymitywne, stały się trudne do wykrycia gołym okiem. Scamio wyrównuje szanse, podając wiarygodne prawdopodobieństwo złośliwej aktywności na podstawie treści i kontekstu wiadomości. To jak mieć osobistego asystenta, z którym zawsze możesz porozmawiać i na którym możesz polegać, aby chronić swoje cyfrowe życie”.

Wystarczy zapytać Scamio, czy otrzymany link jest podejrzany lub opisać scenariusz, aby otrzymać werdykt.

Najważniejsze cechy korzystania z Scamio

 • Nie jest wymagana instalacja: dostęp do Scamio można uzyskać na dowolnym urządzeniu lub w dowolnym systemie operacyjnym za pośrednictwem przeglądarki internetowej, lub komunikatora Facebook.
 • Całkowicie darmowe: Scamio nie wymaga pobierania żadnej aplikacji ani wcześniejszego dostępu do produktu Bitdefender.
 • Przyjazny interfejs użytkownika i bardzo łatwe w obsłudze funkcje.
 • Wiele możliwych interakcji: możesz przesłać link, zrzut ekranu lub zeskanować kod QR.
 • Szybka reakcja: Scamio odpowiada w ciągu kilku sekund, jeśli przesłany link lub wiadomość jest oszustwem.
 • Zalecenia, które można zastosować: Scamio przedstawia zalecenia dotyczące dalszych działań mających na celu ochronę przed typem wykrytego oszustwa.
 • Wygodny i bezproblemowy sposób wykrywania oszustw: nie musisz wychodzić z bezpiecznej aplikacji do przesyłania wiadomości ani dzwonić pod numery telefoniczne. Otrzymujesz osobistego asystenta, na którym możesz polegać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby chronić cyfrową siebie.
 • Bądź na bieżąco z najnowszymi oszustwami: świadomość jest kluczem do ochrony Ciebie i Twojej rodziny przed oszustwami internetowymi. Dzięki Scamio masz stale aktualizowaną bazę danych zawierającą najnowsze oszustwa i techniki oszustwa.

Uwaga: do interakcji z Scamio potrzebne jest konto Bitdefender Central.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy