Dom i mała firma:
– Family Pack
– Total Security
– Internet Security
pomoc@bitdefender.pl
tel. +48 58 667 49 49 wew. 119

Bitdefender VPN: Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania dotyczące funkcjonalności VPN Bitdefender.

Bitdefender VPN: Najczęściej zadawane pytania

1. Czym jest Bitdefender VPN?

 

Bitdefender VPN zabezpiecza wszystkie twoje przedsięwzięcia podejmowane online,
więc jesteś chroniony za każdym razem, gdy łączysz się z niechronionymi sieciami bezprzewodowymi podczas pobytu na lotniskach, w centrach handlowych, kawiarniach bądź hotelach. W ten sposób unikniesz niebezpiecznych sytuacji, takich jak kradzież danych wrażliwych bądź też uczynienie adresu IP użytkownika dostępnym dla hakerów.

 

Nowa funkcjonalność umożliwia również dostęp do treści blokowanych w danym kraju – ze względu na regionalizację bądź działalność cenzury internetowej.

 


2. Kiedy powinieneś używać Bitdefender VPN?

 

Powinieneś być ostrożny, kiedy przeglądasz, ściągasz bądź wysyłasz coś w Internecie. Aby upewnić się, że jesteś bezpieczny podczas przeglądania sieci, rekomendujemy użycie Bitdefender VPN wtedy gdy:
  • Chcesz podłączyć się do publicznych sieci bezprzewodowych,
  • Chcesz mieć dostęp do treści, do których dostęp na danym terenie jest  ograniczony,
  • Chcesz utrzymać prywatność swoich osobistych danych (nazwy użytkownika, hasła, adresy email, dane dotyczące kart kredytowych itp.
  • Chcesz ukryć swój adres IP3. Czy Bitdefender VPN może był zainstalowany jako osobna aplikacja?


Nie, Bitdefender VPN jest zawarty w twoim pakiecie antywirusowym.


4. Jaka jest różnica pomiędzy usługą bezpłatną VPN i usługą Premium?

 

Funkcjonalność wersji darmowej zapewnia 200 MB transferu na urządzenie i łączy cię automatycznie  z optymalnym serwerem, bez możliwości jego zmiany. W wypadku subskrypcji Premium VPN klient otrzymuje nielimitowany ruch sieciowy i opcję połączenia się z dowolnym dostępnym serwerem.

 


5. Czy Bitdefender udostępnia mój adres IP i dane osobowe innym firmom?

 

Nie, z Bitdefender VPN masz zapewnioną  stuprocentową prywatność. Nikt (agencje reklamowe, providerzy internetu, towarzystwa ubezpieczeniowe itp.) nie będzie miał dostępu do Twoich logów online.
6. Czy mogę w ten sposób uzyskać dostęp do materiałów zastrzeżonych, przeznaczonych dla danego regionu?

 

Z Premium VPN masz dostęp do rozległej sieci lokalizacji wirtualnych na całym świecie.
7. Czy Bitdefender VPN wywrze negatywny wpływ na żywotność baterii mojego urządzenia?

 

Bitdefender VPN jest zaprojektowany tak, aby chronił dane osobiste użytkownika, ukrywał jego adres IP, gdy jest on podłączony do niezabezpieczonych sieci bezprzewodowych i do materiałów o ograniczonej dostępności w niektórych krajach. Aby zapobiec nieuzasadnionemu zużyciu baterii na Twoim urządzeniu, zalecamy zastosowanie VPN tylko kiedy go potrzebujesz, zaś rozłączenie się z nim, gdy pracujesz w trybie offline.8. Czy VPN wiąże się z odrębną subskrypcją niż bazowe rozwiązanie antywirusowe Bitdefender?

 

Tak, aby móc użyć wersji Premium Bitdefender VPNa, musisz wykupić oddzielną subskrypcję.
9. Co, jeśli moja subskrypcja antywirusa zakończy się, a ja ciągle dysponuję aktywną subskrypcją Premium VPN?

 

Kiedy Twoja subskrypcja antywirusa Bitdefender wygaśnie, wówczas Twoje urządzenie nie będzie już dłużej chronione przed zagrożeniami, jnie pojawią się żadne ostrzeżenia, które dotychczas były wyświetlane, gdy odwiedzałeś niebezpieczne strony internetowe. Funkcjonalność Premium VPN będzie w dalszym ciągu dostępna w produkcie.

 

10. Dlaczego doświadczam spowolnienia internetu, kiedy jestem połączony z Bitdefender VPN?

 

Bitdefender VPN jest zaprojektowany aby zapewnić Ci pozytywne doświadczenia podczas surfowania po sieci.  Jeśli jednak nie musisz łączyć się ze swojej lokalizacji z serwerem hostowanym bardzo daleko (np. z USA do Chin), doradzamy Ci zezwolić  Bitdefender-owi VPN na automatyczne połączenie z najbliższym serwerem.11. Ile urządzeń obejmuje moja subskrypcja Premium VPN?

 

Subskrypcja Premium VPN może być użyta, niezależnie od platformy (Windows, macOS, Android bądź IOS), np. w wypadku Bitdefender Total Security nie na więcej niż 10. Praktycznie można w takim wypadku używać subskrypcji Premium VPN na 10-ciu urządzeniach jednocześnie.