Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBezpieczeństwo w Internecie

Bitdefender „Wybitnym produktem” w testach AV-Comparatives w 2023 roku

Piotr R

26 stycznia 2024

Niezmiernie miło nam ogłosić, że Bitdefender Internet Security zdobył tytuł „Wybitnego produktu” firmy AV-Comparatives za rok 2023. To trofeum jest kolejnym dowodem na to, że systemy antywirusowe Bitdefender zapewniają najwyższy poziom cyberochrony, który jest niezbędny do bezpiecznego korzystania z Internetu w obecnych czasach. Wybór odpowiedniego antywirusa może być trudny, ponieważ na rynku istnieje mnóstwo produktów, które reklamują się, jako najlepsze. Dlatego w tym artykule zastanowimy się nad tym, co sprawiło, że Bitdefender Internet Security został uznany za „Wybitny produkt”.

Nagroda AV-Comparatives

Coroczne testy AV-Comparatives

Pod koniec każdego roku austriacka firma AV-Comparatives publikuje raport podsumowujący, w którym zawiera uwagi na temat różnych konsumenckich produktów antywirusowych testowanych w ciągu roku oraz wyróżnia produkty, które uzyskały wysokie wyniki w testach przeprowadzonych w ciągu comiesięcznych dwunastu testów. Warto zauważyć, że w ostatnim raporcie uwzględniono całą serię głównych testów konsumenckich z 2023 r., a nie tylko te najnowsze. Komentarze i wnioski opierają się na wynikach przedstawionych w różnych raportach z testów porównawczych, a także na obserwacjach poczynionych podczas testów.

Podsumowanie testów – co brali pod uwagę eksperci z AV-Comparatives?

W 2023 r. firma AV-Comparatives poddała rygorystycznym badaniom 16 produktów zapewniających bezpieczeństwo konsumenckie dla systemu Windows. Wszystkie programy zostały przetestowane pod kątem ich zdolności do ochrony przed zagrożeniami internetowymi w świecie rzeczywistym, identyfikowania tysięcy ostatnio pojawiających się szkodliwych programów, obrony przed zaawansowanymi atakami ukierunkowanymi i zapewniania ochrony bez spowalniania komputera.

Eksperci AV-Comparatives podkreślają, że chociaż wszystkie testowane przez nich systemy antywirusowe osiągnęły ogólnie akceptowalny poziom, niektóre programy osiągnęły lepsze wyniki niż inne. Dlatego AV-Comparatives wyróżnił produkty, które uzyskały znakomite wyniki za pomocą szeregu nagród, które podkreślają najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach. Nagrody „Produkt roku”, „Wybitny produkt” i „Najwyżej oceniane” przyznawane są na podstawie ogólnych wyników w publicznej serii głównych testów konsumenckich; istnieją również złote, srebrne i brązowe nagrody za każdy indywidualny typ testu.

Wyniki i nagrody, które osiągnął Bitdefender Internet Security

Zgodnie z najnowszym raportem AV-Comparatives „Bitdefender to wybitny produkt AV-Comparatives roku 2023, który otrzymał najwyższą nagrodę Advanced+ Award we wszystkich siedmiu testach w tym roku”. Ponadto Bitdefender zdobył złoty laur w kategorii „Zaawansowany test ochrony przed zagrożeniami”, a także srebrny za „Test ochrony w świecie rzeczywistym” oraz brązowy w „Teście ochrony przed złośliwym oprogramowaniem”.

Więcej na temat tego, jak przebiegają poszczególne testy AV-Comparatives i jakie wyniki osiągnął w nich antywirus Bitdefender, możesz znaleźć na tej stronie.

Bitdefender Internet Security został także doceniony za dobrze zaprojektowany interfejs użytkownika, możliwość konfigurowania strony głównej, a także opcję automatycznego skanowania dysków zewnętrznych zaraz po podłączeniu. Eksperci AV-Comparatives zauważyli także to, że Bitdefender został wyposażony w skuteczny system Anti-Tracker oraz charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Porady dotyczące wyboru oprogramowania zabezpieczającego komputer

Warto pamiętać o tym, że nie ma czegoś takiego jak idealny program antywirusowy, który byłby najlepszy dla wszystkich potrzeb i każdego użytkownika. Przed wybraniem produktu zabezpieczającego odwiedź witrynę internetową dostawcy i oceń jego oprogramowanie, pobierając wersję próbną. Warto także zwracać uwagę na wyniki w testach przeprowadzanych przez niezależne instytuty badawcze takie jak AV-Comparatives i AV TEST, ponieważ ukazują one aktualną skuteczność poszczególnych antywirusów.

Kolejnym kluczowym kryterium, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego systemu zabezpieczającego, są dodatkowe funkcje. Oczywiście skuteczny silnik antywirusowy nadal jest niezbędnym elementem każdego antywirusa, jednak aktualny krajobraz cyberniebezpieczeństw zmusza nas także do ochrony przed phishingiem i zagrożeniami związanymi z korzystaniem z publicznych sieci WI-FI. Dlatego Bitdefender Internet Security został wyposażony w moduł antyphishingowy, antyspam i antyransomware, a także w limitowany dostęp do sieci VPN.

Jeśli chciałbyś poznać więcej dodatkowych funkcji, które zapewnia Bitdefender Internet Security, to zapraszamy Cię do odwiedzenia tej strony.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy