Bitdefender wygrywa w teście aplikacji ochronnych Android

Niezależne laboratorium AV-TEST przeprowadziło test 25 aplikacji ochronnych przeznaczonych na system Android. Bitdefender Mobile Security, jako jedna z siedmiu aplikacji ukończyła test z najwyższym wynikiem punktowym.

Według statystyk AV-TEST, ilość złośliwych aplikacji dla systemu Android systematycznie rośnie. Ostatnie badanie ujawniło, że było ich już 5,2 miliona (dane na czerwiec 2015 roku). Oznacza to, że nowa zainfekowana aplikacja na ten system pojawia się mniej więcej co pięć minut. Dlatego ważne jest, aby pamiętać również o ochronie swojego smartfona lub tabletu, szczególnie, gdy używamy go do zakupów online lub wykonywania płatności.

Aplikacje były testowane nie tylko pod kątem skuteczności wykrywania zagrożeń, ale również spowalniania systemu oraz zużycia energii. Fałszywe alarmy były przeprowadzone na 9000 instalacji z czego 6000 aplikacji pochodziło z Google Play, a kolejne 3000 z innych źródeł. Bitdefender Mobile Security zablokował wszystkie próbki, uzyskując tym samym jeden z najwyższych wyników. Programy miały za zadanie przeskanowanie urządzenia, zidentyfikowanie zagrożenia i jego usunięcie. 

Źródło: AV-TEST

Oprócz maksymalnej noty w kategoriach ochrony i funkcjonalności aplikacja Bitdefender Mobile Security otrzymała punkty za dodatkowe funkcjonalności, takie jak ochrona antykradzieżowa, ochrona rodzicielska i inne.

Źródło: AV-TEST

Łącznym wynikiem aplikacji Bitdefender Mobile Security jest (szczęśliwe) trzynaście punktów. Jednocześnie laboratorium AV-TEST przyznało certyfikat jakości, który otrzymują najlepsze aplikacje i programy ochronne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments