Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościCiekawostki

Bitdefender XDR z odznaczeniem Strong Performer w raporcie platformy Forrester Wave XDR

Piotr R

5 czerwca 2024

Z przyjemnością ogłaszamy, że Bitdefender został nazwany Strong Performer w niedawno opublikowanym raporcie The Forrester Wave™: Platformy o rozszerzonym wykrywaniu i reagowaniu, drugi kwartał 2024 r.

Informatyk z Bitdefender XDR

Raport jest wynikiem rygorystycznej, składającej się z 22 kryteriów oceny aktualnej oferty, strategii i obecności na rynku czołowych dostawców XDR. W tym artykule opieramy się na spostrzeżeniach zawartych w raporcie, aby podkreślić, jak ewoluuje rynek XDR i jak naszym zdaniem Bitdefender GravityZone XDR wyróżnia się, jeśli chodzi o sprostanie wyzwaniom stojącym przed organizacjami. Link do pełnego raportu znajduje się w ostatniej części artykułu.

Ewolucja rynku XDR

W dokumencie The Extended Detection and Response Platforms Landscape, IV kwartał 2023 r. firma Forrester definiuje XDR jako: „Ewolucję wykrywania i reagowania na punktach końcowych, która ujednolica wykrycia istotne dla bezpieczeństwa z punktu końcowego i innych powierzchni wykrywania, takich jak poczta e-mail, tożsamość i chmura. Jest to platforma natywna dla chmury, zbudowana w oparciu o infrastrukturę dużych zbiorów danych, dla której priorytetem jest doświadczenie analityków w celu zapewnienia wysokiej jakości wykrywania, pełnego badania oraz szybkiej i skutecznej reakcji”.

Zgodnie z raportem Forrester zapewniając wysoką jakość wykrywania w odpowiednim czasie i minimalizując wymagane wysiłki oraz wiedzę specjalistyczną w zakresie wykrywania, XDR jest atrakcyjny przede wszystkim dla organizacji z mniejszymi zespołami ds. bezpieczeństwa, przed którymi stoi zmęczenie alertami, braki w umiejętnościach, złożoność oraz powolna lub nieefektywna reakcja na zagrożenia.

Chociaż takie organizacje zazwyczaj uważają, że rozwiązania do zarządzania informacjami i zdarzeniami dotyczącymi bezpieczeństwa (SIEM) są zbyt skomplikowane, aby można je było efektywnie wykorzystać, większe organizacje są zainteresowane obszarami konsolidacji pomiędzy XDR i SIEM.

W tym miejscu pojawia się jeden z ważnych wniosków płynących z projektu Forrester Wave™, wraz z ewolucją integracji i możliwości XDR dostawcy zaczynają realizować wizję zastąpienia SIEM.

Kryteria wyboru XDR i sposób, w jaki Bitdefender je uwzględnia

Biorąc pod uwagę tendencję dostawców XDR do zapewnienia realnego zamiennika SIEM, Forrester zaleca klientom poszukiwanie dostawców oferujących trzy kluczowe cechy wymienione poniżej. Dodaliśmy krótki opis tego, jak Bitdefender XDR odnosi się do każdego punktu.

Nadaj priorytet wiedzy specjalistycznej i wizualizacji punktów końcowych

Forrester zaleca wybieranie dostawców, którzy „zyskali na znaczeniu dzięki zaangażowaniu w wysokiej jakości wykrywanie, wynikające z ich obecności i siły na punkcie końcowym”. Dokładniejsze, szybsze wykrywanie i lepsze przepływy pracy dochodzeniowej zapewniają klientom wartość w miarę wzrostu ilości danych.

Bitdefender spełnia to kryterium jako dostawca, który rozwinął XDR na podstawie swojego rozległego doświadczenia oraz udowodnionej skuteczności i dokładności w zapobieganiu punktom końcowym, ochronie, wykrywaniu i reagowaniu.

Celuj w dodatkowe powierzchnie detekcji, aby przeprowadzić bardziej skuteczne badanie

Forrester zauważa, że w miarę jak dostawcy rozwiązań XDR wprowadzają coraz więcej danych telemetrycznych, utrzymanie jakości wykrywania może stanowić wyzwanie, dlatego zaleca to narzędzie dostawcom, którzy priorytetowo traktują najcenniejsze powierzchnie ataku, takie jak punkt końcowy, tożsamość i poczta e-mail.

Natywne podejście Bitdefender do XDR integruje odpowiednie informacje dotyczące bezpieczeństwa na kluczowych powierzchniach ataku, koncentrując się na poprawie wykrywania i reakcji, a nie na wprowadzaniu dzienników lub danych telemetrycznych, które nie są cenne w dochodzeniach. Bitdefender GravityZone XDR obejmuje punkty końcowe, tożsamości, aplikacje zwiększające produktywność, takie jak Office 365, sieć i chmury.

Traktuj wizję, innowację i plan działania jako powiązane i symbiotyczne

Forrester zaleca, aby klienci szukali dostawców, którzy oferują nie tylko dobrze brzmiącą wizję, ale także realistyczny plan działania i inwestycje umożliwiające realizację tej wizji.

Bitdefender osiągnął w raporcie najwyższy możliwy wynik za innowacyjność i plan działania. Naszym zdaniem potwierdza to reputację i osiągnięcia Bitdefender jako innowatora technologicznego w branży cyberbezpieczeństwa i pokazuje, że ich plan działania jest dostosowany do realizacji współczesnej wizji XDR.

Kluczowe aspekty Bitdefender GravityZone XDR i co oznaczają one dla was?

Bitdefender osiągnął również maksymalne możliwe wyniki w raporcie firmy Forrester w kryteriach doświadczenia analityka, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, ochrony punktów końcowych i bezpieczeństwa produktu.

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe

Wierzymy, że osiągnięcie maksymalnego możliwego wyniku w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego pokazuje wartość podejścia, dojrzałości i wiedzy specjalistycznej w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji w celu zapewnienia klientom lepszych wyników w zakresie bezpieczeństwa. Korzyści te obejmują wyższe wskaźniki wykrywalności przy niskiej liczbie fałszywych alarmów i hałasu, ale także zwiększoną automatyzację i wydajność operacyjną.

Intuicyjna analityka i łatwość obsługi

Ponieważ wielu organizacjom brakuje talentu i wiedzy specjalistycznej w zakresie bezpieczeństwa, aby obsadzić Centrum Operacji Bezpieczeństwa i efektywnie korzystać z narzędzi SOC, a budżety są już napięte, łatwość obsługi XDR, doskonałe doświadczenie analityków i natychmiastowa wartość przy niskim nakładzie pracy stają się kluczowe.

Bitdefender GravityZone XDR wyróżnia się dostarczaniem wysokiej jakości wykryć oraz czytelnym dla człowieka przeglądem zdarzeń i drzewem procesów w miarę występowania ataków. Usprawnia to przepływ pracy i umożliwia zespołom niezależnie od wielkości i wiedzy szybkie zrozumienie wszystkich aspektów incydentu i działanie w różnych domenach bez opuszczania konsoli GravityZone.

Bitdefender osiągnął maksymalny możliwy wynik w kryterium Doświadczenie Analityka w raporcie Forrester XDR. W raporcie Forrester możemy przeczytać, że: „Priorytetem jest doświadczenie analityka z najczystszym i najbardziej wyjątkowym wizualnie schematem procesów dostawców”, oraz iż jest to „łatwa w użyciu, niezawodna platforma XDR skupiona na wykrywaniu i reagowaniu”.

Ochrona punktów końcowych i bezpieczeństwo produktów

Ochrona punktu końcowego i bezpieczeństwo produktu to tradycyjnie obszary, w których Bitdefender przoduje i konsekwentnie zdobywa najlepsze wyniki ochrony lub wykrywania w niezależnych ocenach, takich jak AV-TEST, AV-Comparatives lub MITRE.

Bitdefender został również uznany za lidera w raporcie The Forrester Wave™: Endpoint Security, w którym uznano, że Bitdefender charakteryzuje się „niemal nieustanną koncentracją na powstrzymywaniu zagrożeń, zanim będą one miały wpływ na punkt końcowy”. Wierzymy, że oznacza to mniejsze obciążenie i reaktywne czyszczenie dla analityków bezpieczeństwa, ponieważ zapobiega się większej liczbie zagrożeń przed ich wykonaniem.

Uzyskaj dostęp do raportu Forrester Wave już dziś

Lektura Forrester Wave™ może znacznie usprawnić proces podejmowania decyzji przez specjalistów ds. bezpieczeństwa. Ta wszechstronna analiza dostarcza informacji potrzebnych do podejmowania świadomych decyzji zakupowych, zapewniając pozytywne wyniki i umożliwiając skuteczniejszą ocenę tego, które platformy są naprawdę warte rozważenia.

Aby w pełni zrozumieć wydajność Bitdefender w ocenie Forrester i jego porównanie z innymi dostawcami rozwiązań, zespół Bitdefender zapewnił bezpłatny dostęp do raportu wszystkim zainteresowanym. Jeśli chcesz go przeczytać, to sprawdź ten link. Wyposaż się w wiedzę, aby wybrać najlepsze rozwiązania cyberbezpieczeństwa dla swojej organizacji.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy