Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościCiekawostki

Bitdefender zdobył nagrody AV-TEST w 2021 roku

Piotr R

23 maja 2024

Niezmiernie miło nam ogłosić, że produkty Bitdefneder zdobyły w 2021 roku trzy nagrody w kategorii najlepszy produkt w prestiżowym konkursie organizowanym przez niezależny instytut badawczy AV-TEST. Bitdefender Internet Security został laureatem w kategorii Najlepsza ochrona dla użytkowników domowych, Bitdefender GravityZone Business Security Enterprise zwyciężył w kategorii Najlepsza ochrona dla firm, a Bitdefender Mobile Security for Android w kategorii Najlepsze zabezpieczenia Androida dla użytkowników domowych. To bardzo ważne wyróżnienia, dlatego poniżej zamieścimy krótką charakterystykę testów oraz recenzji redakcji AV-TEST.

Nagroda AV-TEST

Bitdefender zdobył wiele nagród w 2021 roku

Rok 2021 upłynął pod znakiem wielu wyzwań, które poprzez efekt domina spowodowały nowe cyberniebezpieczeństwa. Pandemia stanowiła duże obciążenie dla poszczególnych osób, ale szczególnie dla przedsiębiorstw, ponieważ tradycyjne struktury pracy zostały całkowicie zakłócone, czasami w ciągu zaledwie kilku dni. Część pracowników pracowała w biurze, część pracowała zdalnie, a część w trybie nomadycznym. Jednak: każdy musiał mieć jak zwykle dostęp do swojej stacji roboczej, narzędzi programowych czy profesjonalnych danych, zachowując przy tym ten sam poziom bezpieczeństwa, co dotychczas.

W niektórych przypadkach pracownicy musieli korzystać z własnych komputerów PC lub Mac, ponieważ firmy nie miały pod ręką wystarczającej ilości sprzętu. Dla wielu firm był to moment, w którym pakiet antywirusowy dla pracowników znalazł się w centrum uwagi. Tak naprawdę dobrze chroniony komputer PC stanowił w tym przypadku pierwszą linię obrony podczas korzystania z sieci firmowej. Niezawodna ochrona była i nadal jest ważniejsza niż kiedykolwiek, ponieważ cyberprzestępcy bezlitośnie wykorzystują obecną sytuację geopolityczną do atakowania osobistych i biznesowych komputerów PC i Mac.

Rośnie liczba wariantów złośliwego oprogramowania

Silny wzrost cyberzagrożeń widać również wyraźnie w liczbie próbek złośliwego oprogramowania zarejestrowanych przez instytut AV-TEST w 2021 r. Choć w latach 2019–2020 wzrost wynosił 113 mln, natomiast w latach 2020–2021 wzrósł do ponad 170 mln, co oznacza wzrost o prawie 33 proc. To jeden z najsilniejszych wzrostów od 10 lat.

Szkodliwe oprogramowanie zapisane w bazach danych AV-TEST jest oczywiście jedynie narzędziem ataku dla cyberprzestępców, które muszą odeprzeć rozwiązania bezpieczeństwa. Niemniej jednak jest to jeden z najważniejszych w ich arsenale. Eksperci z laboratorium AV-TEST analizują wszystkie produkty Windows, MacOS i Android dla osób prywatnych i firm oraz testują ich wydajność w kategoriach OCHRONA, WYDAJNOŚĆ i UŻYTKOWNOŚĆ.

Jeśli chodzi o produkty Windows, instytut AV-TEST przyznaje nagrody w kategoriach Najlepsza ochrona, Najlepsza wydajność i Najlepsza użyteczność, zarówno produktom dla użytkowników końcowych, jak i rozwiązaniom biznesowym. Jeśli chodzi o ochronę systemów Android i MacOS, instytut przyznaje nagrody Best Android Security i Best MacOS Security Awards, ponownie dla osób fizycznych i firm. Niektóre produkty wielokrotnie zajmowały czołowe miejsca w ogólnym wyniku testu w roku 2021, przez co czasami zdobywały to samo wyróżnienie, co inne pakiety zabezpieczeń w tej samej kategorii. Jednak produkty nie muszą dzielić się nagrodą, wręcz przeciwnie: AV-TEST ma przyjemność przyznać zwycięzcom kilka nagród w tej samej kategorii, uhonorowując w ten sposób ich doskonałe wyniki.

Wyniki Bitdefender w testach AV-TEST w 2021 roku

Każdy produkt analizowany przez instytut AV-TEST poddawany jest rygorystycznym i realistycznym badaniom laboratoryjnym przez cały rok. Antywirusy muszą sprawdzić się w kategoriach Ochrona, Wydajność i Użyteczność. Produkty, które przeszły pomyślnie testy, otrzymują następnie certyfikat potwierdzonego bezpieczeństwa przed cyberzagrożeniami. Jeśli wydajność produktu Windows jest znacznie wyższa od standardu przemysłowego, otrzymuje on również oznaczenie „Top Product”, czyli produkt doskonałości.

Jeśli produktowi uda się utrzymać najwyższe wyniki w niektórych lub wszystkich kategoriach testów przez cały rok, kwalifikuje się do wyścigu o prestiżowe nagrody AV-TEST. Dla wielu firm jest to dowód, że wysiłki włożone w stworzenie niezawodnego produktu zostały nagrodzone. Rzeczywiście, ta nagroda specjalna przyznana przez renomowany niezależny instytut budzi duże zaufanie zarówno w branży bezpieczeństwa IT, jak i wśród klientów z sektora prywatnego i korporacyjnego.

W 2021 roku Bitdefender Internet Security podczas regularnych testów laboratoryjnych udowodnił, że skutecznie chroni użytkowników przed cyberatakami. Bitdefender Internet Security dla osób korzystających z systemu Windows 10 otrzymał nagrodę AV-TEST Award Best Protection 2021.

W grupie najlepszych rozwiązań ochronnych dla firm Bitdefender otrzymał także nagrodę za wysoką wydajność ochrony przez cały rok. Instytut AV-TEST przyznaje rozwiązaniu dla przedsiębiorstw Bitdefender Endpoint Security (Ultra) nagrodę AV-TEST Award Best Protection 2021.

Za najlepszą ochronę i wysoki poziom bezpieczeństwa prywatnych urządzeń mobilnych z systemem Android eksperci AV-TEST przyznali nagrodę AV-TEST Award Best Android Bezpieczeństwo aplikacji Bitdefender Mobile Security.

„Dostawca rozwiązań bezpieczeństwa Bitdefender zdobył nie mniej niż trzy główne nagrody. Dzięki dwóm nagrodom w kategorii Najlepsza ochrona dla osób fizycznych i firm Bitdefender wykazuje wysoką wydajność ochrony w systemie Windows. Bitdefender wykorzystuje tę wysoką wydajność również do obsługi systemów Android i dlatego również zasługuje na nagrodę za najlepszą aplikację zabezpieczającą dla indywidualnych użytkowników Androida. Sprawdzona ochrona, na której użytkownicy mogą polegać” – mówi Maik Morgenstern, dyrektor generalny AV-TEST.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie korzystanie z produktów z linii Bitdefender GravityZone, to sprawdź tę stronę.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy