Aktualności

Bitdefender.pl

Trendy 2020 pojawiające się w preferencjach cyfrowych dzieci. Do widzenia, Fortnite, cześć dziewczyny VSCO!

Chociaż klasyki, takie jak Minecraft i Fortnite, wciąż znajdują się w rankingu ulubionych aktywności cyfrowych dla dzieci w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanadzie i Australii, nowe trendy i nazwiska pojawiają się na listach najlepszych dzieci, zgodnie z platformą udostępniania treści bezpieczną dla dzieci PopJam. Każdego roku pytają dzieci na platformie o swoich ulubionych i zestawiają najczęstsze odpowiedzi, aby zidentyfikować trendy i tematy .

Przeczytaj wpis

BITDEFENDER W CZOŁÓWCE OPROGRAMOWAŃ ANTYWIRUSOWYCH

Kolejny raz Bitdefender Internet Security został wysoko oceniony w testach organizowanych przez laboratorium AV-Comparatives. Ta niezależna organizacja przyznaje wyróżnienie „Advanced+” dla rozwiązań antywirusowych, które w optymalny sposób radzą sobie z potencjalnie najgroźniejszymi atakami cyberprzestępców.

Przeczytaj wpis

Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci

Podczas świąt wiele dzieci ma więcej czasu na granie w gry online i być może dodatkowe kieszonkowe, które mogłyby zostać wydane na zakup skórek (stroje dla swoich postaci, broni i akcesoriów) lub specjalnych funkcji (ruchy taneczne, moce). Niektóre działania są bardzo podobne do hazardu. Eksperci ostrzegają, że dzieci mogą rozwinąć uzależniające zachowania hazardowe, zaczynając od tego pozornie nieszkodliwego wypoczynku.

Przeczytaj wpis

Kto jest właścicielem danych z IoT?

Urządzenia Internet-of-Things używają swoich czujników do gromadzenia ogromnej ilości danych, które następnie poddawane są analizie i przetwarzaniu, zanim wywrze wpływ na rzeczywisty świat. Często informacje są udostępniane zewnętrznym usługom, które przekształcają je w inteligencję wykonalną. To, co zaczęło się jako surowe nakłady, jest przekształcane w znaczące wyniki dla beneficjenta.

Przeczytaj wpis

Wikipedia i World of Warcraft atakowane przez ataki DDoS

Wyobraź sobie świat bez Wikipedii. Czy pamiętasz, jak to było, gdy musiałeś użyć swojej pamięci, aby przypomnieć sobie kolejność filmów o Jamesie Bondzie, zgadnąć, ile lat ma Tina Turner, lub spróbować z całą pewnością powiedzieć, z jakim krajem Francja ma najdłuższą granicę lądową?

Przeczytaj wpis

Ramy mające na celu poprawę bezpieczeństwa oprogramowania

Oprogramowanie odpowiada za działanie wielu aspektów dzisiejszego świata: od największych maszyn obliczeniowych, aż po urządzenia o rozmiarze nieprzekraczającym jednego układu scalonego. Oznacza to, że szanse na naruszenie bezpieczeństwa są dziś większe niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, każdy użytkownik wie, że nawet najwyższej jakości oprogramowanie może mieć luki w zabezpieczeniach.

Przeczytaj wpis

Rosnące koszty i wieloletnie skutki finansowe naruszeń bezpieczeństwa

Koszty naruszeń bezpieczeństwa danych w firmach stale rosną. Co więcej, nowe badanie wykazało, że ich skutki finansowe mogą ciągnąć się za firmami jeszcze przez długie lata. Jak wynika z raportu 2019 Cost of a Data Breach Report opublikowanego w tym tygodniu przez Ponemon Institute, naruszenie bezpieczeństwa danych kosztuje obecnie firmy średnio 3,92 mln dolarów w sakli globalnej. Oznacza to, że kwota ta wzrosła o 12% w ciągu ostatnich pięciu lat.

Przeczytaj wpis