
Apple zapłaciło 75 tys. łowcy błędów
Ryan Picker wzbogacił stan swojego konta o 75 tysięcy dolarów. To nagroda pieniężna, którą otrzymał od Apple za wykrycie luk w zabezpieczeniach oprogramowania.
Ryan Picker wzbogacił stan swojego konta o 75 tysięcy dolarów. To nagroda pieniężna, którą otrzymał od Apple za wykrycie luk w zabezpieczeniach oprogramowania.
Użytkownicy iPhone’a zgłosili, że Facebook otwierał główny aparat, gdy aplikacja była używana, co prowadziło do spekulacji, że ta funkcja była używana do szpiegowania ludzi. Facebook szybko stwierdził, że to tylko błąd.
Grupa hakerska o nazwie Lazarus Group usiłowała narazić systemy MacOS na skomplikowane oszustwo obejmujące oprogramowanie do kryptowaluty i realistycznie wyglądającą stronę internetową.
Test ochrony przed złośliwym oprogramowaniem sprawdza, jak skutecznie produkty zabezpieczające chronią system MacOS przed złośliwymi aplikacjami. Test odbył się w czerwcu 2019 r. I wykorzystał szkodliwe oprogramowanie MacOS, które pojawiło się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wykorzystane zostało łącznie 585 najnowszych i reprezentatywnych szkodliwych próbek komputerów Mac.
Rozumiem, że użytkownicy iPhone’a mogą chcieć odblokować swoje urządzenia, aby używać ich z innym operatorem. To, co może być mniej łatwe do zrozumienia, to myśl, że w tym celu można zhakować sieć największej firmy telekomunikacyjnej.
Mężczyzna, który podawał się za pracownika działu wsparcia firmy Apple, został skazany na trzy lata i jeden miesiąc w więzieniu federalnym po tym jak włamał się na konta raperów oraz zawodników NBA i NFL.
Twierdzi, że w zeszłym roku został bezpodstawnie oskarżony o kradzież gadżetów z wielu sklepów Apple m.in. na Manhattanie i w Bostonie. Chłopak uważa, że stosowana przez firmę technologia rozpoznawania twarzy zaczęła go błędnie identyfikować po tym, gdy zgubił swój dokument tożsamości.
W ubiegły wtorek wielu właścicieli iPhonów zobaczyło na ekranach swoich urządzeń komunikat informujący, że ich Apple ID został zablokowany. W sieci zawrzało od podejrzeń.
Wraz z aktualizacją iOS 12 do wersji 12.1, Apple łata lukę w S/MIME (mechanizm szyfrowania i podpisywania poczty email), pozwalającą zresetować iphone za pomocą złośliwego kodu umieszczonego na odwiedzanej stronie internetowej oraz umożliwiającą nieautoryzowany dostęp do zdjęć i notatek, z pominięciem blokady ekranu.
Kilka dni temu świat obiegła wieść, że grupa hakerów zwana Turkish Crime Family grozi Apple’owi zdalnym wymazaniem danych z milionów iPhone’ów i kont iCloud, chyba że firma zgodzi się zapłacić okup do 7 kwietnia.
Eksperci z firmy Bitdefender przyjrzeli się ostatnim atakom na urządzenia marki Apple. Za wszystkim stoi prawdopodobnie grupa hakerska powiązana z rosyjskimi służbami, a ich nowe akcje uderzają przede wszystkim w użytkowników sprzętu Apple. Hakerzy opracowali narzędzia, które pozwalają im wykradać hasła i inne dane zapisane na dyskach oraz robić zrzuty ekranu. Wszyscy, którzy pobierają aplikacje pochodzące spoza oryginalnego sklepu narażają się na ataki.
Hakerska grupa APT28 znów powraca – wysyłając trojana do systemu Mac OS X używanego głównie przez pracowników przemysłu lotniczego.
Nowy malware, nazwany przez ekspertów Bitdefendera Backdoor.MAC.Eleanor, wystawia systemy Apple na cyber-szpiegostwo i pozwala na pełną, anonimową kontrolę ze strony osób atakującego.
IPhone zalany lakierem do paznokci, IPad znaleziony nad brzegiem morza lub zniszczony przez kosiarkę to tylko nieliczne sytuacje, które wydarzają się podczas użytkowania urządzeń marki Apple. Nie bez znaczenia jest również liczba rosnących ataków, na te do tej porty wydawałoby się bezpieczne urządzenia, ze stajni amerykańskiego giganta. Dlatego warto wiedzieć jak unikać lub eliminować tego typu sytuacje lub co zrobić, gdy już coś takiego nam się wydarzy?
W zeszłym tygodniu, badacze z firmy Palo Alto Networks wykazali, że ransomware KeRanger po raz pierwszy został zwrócony przeciwko użytkownikom komputerów Mac, co potwierdziło prognozy Bitdefender, jeśli chodzi o ekspansję ransomware na nowe systemy operacyjne w 2016 roku.
Naukowcy Bitdefender twierdzą, że połowa użytkowników systemu Mac OS narzeka, że reklamy i niechciane aplikacje (PUA) zakłócają przeglądanie stron www i zmniejszają bezpieczeństwo w sieci.
Bitdefender twórca innowacyjnego oprogramowania antywirusowego z przyjemnością informuje, że oprogramowanie przeznaczone do ochrony systemów Mac – Bitdefender Antivirus for Mac OS – zdobyło nagrodę Zatwierdzonego Produktu Bezpieczeństwa przyznaną przez AV-Comparatives.
Przekonanie, że nie musisz się martwić wirusami czy złośliwym oprogramowaniem posiadając komputer Mac jest w dalszym ciągu zaskakująco popularne. Wielu ludzi wierzy, że Mac nie może złapać wirusa, ale czy to prawda? Czy na komputery Mac też są wirusy?
Jak informuje Bitdefender, wiadomości mailowe, które otrzymali niedawno liczni anglo- i polskojęzyczni użytkownicy produktów Apple, nakłaniały ich w swojej treści do zaktualizowania informacji o posiadanych formach płatności.