Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Media Społecznościowe

Co TikTok wie o Tobie? Dowiedz się, jak ograniczyć gromadzone informacje

Piotr R

5 lutego 2024

Nawet jeśli nic nie opublikujesz to, korzystanie z bezpłatnej aplikacji TikTok oznacza wymianę własnych informacji z potencjalnym ujawnieniem innym szczegółów na swój temat. Podobnie jak w przypadku każdej innej platformy, nie ma sposobu, aby całkowicie uniemożliwić TikTokowi poznawanie Ciebie, chyba że usuniesz aplikację. Można jednak znacznie zmniejszyć ilość zbieranych danych.

Logo TikTok na smartfonie

Zacznij od zachowania dyskrecji na TikToku — zwłaszcza jeśli jesteś cichym obserwatorem, a nie twórcą treści. Możesz podjąć kilka kroków, aby zwiększyć swoją prywatność, takich jak unikanie używania imienia i nazwiska w swoim profilu, niepodawanie numeru telefonu lub zwykłego adresu e-mail oraz ustawienie konta jako Prywatne, co pozwoli Ci zatwierdzać, kto Cię obserwuje.

Jeśli początkowo przegapiłeś dostosowanie ustawień prywatności, nie jest za późno. Zacznij od sprawdzenia, co TikTok zebrał na Twój temat. Następnie wykonaj zalecane kroki, aby wzmocnić swoje środki ochrony prywatności.

Odkryj, co TikTok wie o Tobie do tej pory

Aby uzyskać dostęp do wszystkich danych o Tobie, które aplikacja zebrała, wykonaj następujące kroki:

 • Przejdź do swojego profilu.
 • Kliknij trzy linie w prawym górnym rogu.
 • Przejdź do opcji Ustawienia i prywatność.
 • Wybierz Konto.
 • Wybierz „Pobierz swoje dane”.

Informacje o swoim profilu, aktywności i ustawieniach aplikacji otrzymasz w wybranym przez siebie formacie. Pamiętaj, że rozpatrzenie wniosku może potrwać kilka dni. Gdy plik będzie gotowy, będziesz miał 4 dni na jego pobranie.

Jak ograniczyć w przyszłości informacje zbierane na Twój temat przez TikTok?

Następnym krokiem, jaki możesz podjąć w celu ochrony swojej prywatności, jest ograniczenie udostępniania informacji w przyszłości. W tym celu możesz wykonać trzy proste działania:

Przestań udostępniać swoje kontakty. Unikaj udostępniania kontaktów w telefonie i łączenia TikToka ze swoim kontem na Facebooku. Informacje te mogą ujawnić szczegółowe informacje o Tobie i danych zapisanych na Twoim urządzeniu. Aby sprawdzić swoje aktualne ustawienia, otwórz aplikację, kliknij swój profil, a następnie przejdź do trzech linii w prawym górnym rogu. Następnie wybierz Ustawienia i prywatność → Prywatność → Synchronizuj kontakty i znajomych z Facebooka. Jeśli już zsynchronizowałeś swoje kontakty, usuń je tutaj, aby odciąć do nich dostęp.

Ogranicz personalizację reklam. Chociaż nie powstrzyma to TikToka przed wyświetlaniem Ci reklam, to ograniczy informacje wykorzystywane w tym celu. Aby to zrobić, przejdź do opcji Ustawienia i prywatność → Prywatność → Personalizacja reklam i upewnij się, że przełącznik „Wykorzystywanie aktywności poza TikTok do kierowania reklam” jest wyłączony i szary.

Ogranicz możliwość znalezienia Cię na TikToku. Jeśli nie chcesz, aby znajomi z realnego świata widzieli Cię na TikToku, przejdź do Ustawienia i prywatność → Prywatność → Zaproponuj swoje konto innym. Upewnij się, że wszystkie cztery przełączniki są wyłączone i są szare, a nie zielone. Dzięki temu znane Ci osoby nie będą sugerowane jako obserwujące. Pamiętaj, że aplikacja może nadal polecać Ci użytkowników na podstawie informacji udostępnionych przez innych.

Aby uzyskać dodatkową warstwę ochrony, skorzystaj z systemu antywirusowego Bitdefender Total Security. Dzięki niemu będziesz mógł zabezpieczyć swoje komputery, smartfony i tablety przed złośliwym oprogramowaniem i phishingiem. Tym samym jeszcze skuteczniej będziesz mógł zabezpieczyć swoje konto na TikToku.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy