Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Oprogramowanie open source wykorzystywane przez produkty Bitdefender Enterprise

Awatar

Krzysztof B.

4 września 2019

Bitdefender może współpracować z oprogramowaniem lub technologiami licencjonowanymi przez Bitdefendera od stron trzecich, w celu używania i redystrybucji na podstawie licencji open source.

Poniżej można znaleźć narzędzia oprogramowania open source wcielone do produktów Bitdefender Enterprise. Listy są aktualizowane regularnie (u producenta: https://www.bitdefender.com/support/open-source-software-used-by-bitdefender-enterprise-products-2452.html).

Oprogramowanie typu open source używane przez Bitdefender Endpoint Security Tools i Bitdefender Security for Mobile

Nazwa oprogramowania

Krótki Opis

Rodzaj Licencji

Strona Internetowa

ACRA

ACRA jest biblioteką umożliwiającą aplikacji na Androida automatyczne wysyłanie raportów o awariach na serwer raportów. Jest skierowany do programistów aplikacji na Androida, aby pomóc im uzyskać dane z ich aplikacji, gdy ulegają awarii lub zachowują się błędnie

Apache License, Version 2.0

https://github.com/ACRA/acra

Boost

Boost dostarcza darmowy, recenzowany przenośny zasób bibliotek C++.

Boost software license

http://www.boost.org

Expat

Expat wyróżnia się plikami o zbyt dużych rozmiarach, aby zmieściły się w pamięci RAM, a tam, gdzie wydajność i elastyczność są kluczowe.

MIT

http://www.libexpat.org/

GSON

GSON jest biblioteką Java wykorzystywaną do konwertowania obiektów Java w ich reprezentantów JSON, oraz do konwertowania łańcucha znaków JSON na jego ekwiwalent w obiekcie Java. GSON może pracować z dowolnymi obiektami Java, w tym wcześniej istniejącymi obiektami, których nie posiadasz kodu źródłowego.

Apache License, Version 2.0

https://github.com/google/gson

JSON

JSON (JavaScript Object Notation) jest mało zajmującym formatem wymiany danych. JSON jest łatwym do odczytu dla ludzi, oraz łatwym do zapisu dla maszyn, do analizy i generowania.

JSON License

https://sourceforge.net/projects/libjson/

LibCurl

LibCurl jest darmową biblioteką służącą do przesyłania adresów URL po stronie klienta, wspierającą cookies, DICT,FTP<FTPS,Gopher,HTTP (z wsparciem HTTP/2), HTTP POST, HTTP PUT, tunelowanie proxy HTTP, HTTPS, IMAP, Kerberos, LDAP, POP3, RTSP, SCP, oraz SMTP. Biblioteka wspiera schemat pliku URI, SFTP, Telnet, TFTP, wznowienie transferu piku, przesyłanie FTP, przesyłanie bazujące na HTTP, certyfikaty HTTPS, LDAPS, serwery proxy, oraz uwierzytelnianie użytkownika i hasła (user-plus-password authentication ).

MIT style

https://curl.haxx.se/libcurl/

Libpcap

Libpcap jest przenośną biblioteką C/C++ dla przechwycenia ruchu sieciowego.

BSD-3

http://www.tcpdump.org/

LibSsh2

LibSsh2 jest biblioteką C po stronie klienta implementująca protokół SSH2.

BSD-3

https://www.libssh2.org/

MiniTemplator

MiniTemplator jest kompaktowym silnikiem szablonu dla plików HTML. MiniTemplate zapewnia funkcje do budowania profesjonalnych aplikacji sieciowych, jest kompaktowy i mieści się w jednym module kodu.

Bitdefender używa tego narzędzia w trybie binarnym.
Oryginalna biblioteka nie jest zmodyfikowana.

GNU LGPL

http://www.source-code.biz/MiniTemplator/)

NSS Tools

Network Security Services (NSS) jest zestawem bibliotek zaprojektowanych do wspierania między-platformowego rozwoju klienta z włączonymi zabezpieczeniami i aplikacjami serwerowymi. Aplikacje zbudowane z NSS mogą wspierać SSL v3, TLS, PKCS #5, PKCS #7, PKCS #11, PKCS #12, S/MIME, certyfikaty X.509 v3 i inne standardy bezpieczeństwa.

Mozilla Public License

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Mozilla/Projects/NSS

OpenSSL

OpenSSL to solidny, komercyjny, oraz w pełni wyposażony zestaw narzędzi do protokołów Transport Layer Security (TLS) i Secure Sockets Layer (SSL). Jest to również biblioteka kryptograficzna ogólnego zastosowania.

Open SSL

http://www.openssl.org/

PCRE

Biblioteka PCRE jest zestawem funkcji, które implementują dopasowanie wzorca wyrażeń regularnych, używając tej samej składni i semantyki, co Perl 5. PCRE ma swój własny, natywny API, a także zestaw funkcji powłoki odpowiadających interfejsowi API wyrażeń regularnych POSIX.

BSD

http://www.pcre.org/

SQLite

SQLite jest samodzielnym, wysoce niezawodnym, wbudowanym, w pełni funkcjonalnym, publiczno domenowym, silnikiem bazy danych SQL.

GPL  public domain

http://www.sqlite.org/

TinyXML

TinyXML jest prostym, małym,C++ praserem XML, który może być łatwo integrowany do innych programów.

Zlib

http://www.grinninglizard.com/tinyxml/

(V6) CEF

Chromium Embedded Framework (CEF) jest prostym frameworkiem dla wbudowanych, bazujących na Chromium przeglądarek w innych aplikacjach.

BSD-3

https://bitbucket.org/chromiumembedded/cef/src/master/

ZBar Barcode Reader

ZBar jest zestawem oprogramowania open source służącym do odczytywania kodów kreskowych z różnych źródeł, takich jak streamy wideo, pliki obrazów, oraz czujniki surowej intensywności. Wspiera dużą ilość popularnej symboliki (znaki kodów kreskowych) zawierających EAN-13/UPC-A, UPC-E, EAN-8, Code 128, Code 39, Interleaved 2 z 5, oraz kody QR.

Bitdefender używa tego narzędzia w trybie binarnym.
Oryginalna biblioteka nie jest zmodyfikowana.

GNU LGPL

http://zbar.sourceforge.net/iphone

Zlib

Zlib jest zaprojektowaną do bycia darmową, uniwersalną, prawnie nieobciążoną, bezstratną biblioteką kompresji danych do użytku na praktycznie każdym sprzęcie komputerowym i systemie operacyjnym.

Zlib

http://www.zlib.net/

Oprogramowanie open source wykorzystywane przez Bitdefender GravityZone Management Appliance

Nazwa oprogramowania

Krótki opis

Rodzaj Licencji

Strona Internetowa

Bzip2

Bzip2 jest darmowym programem open source do kompresji pliku, który używa algorytmu Burrows-Wheeler. Kompresuje tylko pojedyncze pliki i nie jest archiwizatorem plików.

BSD-style

http://www.bzip.org/

CityHash

CityHash zapewnia funkcje hash dla łańcucha znaków. Funkcje dokładnie mieszają bity wejściowe, ale nie są odpowiednie do kryptografii.

BSD

https://code.google.com/p/cityhash/

Cpp-redis

Jest C++11asynchronicznym, wieloplatformowym, lekkim, klientem Redis (Asynchronous Multi-Platform Lightweight Redis Client) ze wsparciem dla operacji synchronicznych, potoków, wartowników i wysokiej dostępności.

MIT

https://github.com/cpp-redis/cpp_redis

Curl

Curl jest wykorzystywany w liniach komend lub skryptach do przenoszenia danych. Jest również używany w samochodach, ustawieniach telewizji, routerach,drukarkach, sprzęcie audio, telefonach, tabletach, odtwarzaczach multimedialnych, oraz jest szkieletem transferu internetowego dla tysięcy aplikacji, które codziennie wpływają na miliardy ludzi.

BSD

http://curl.haxx.se/

DazukoFS

DazukoFS jest mechanizmem, który pozwala przestrzeni użytkowej aplikacji na wykonanie kontroli dostępu do plików online.

Bitdefender używa tego narzędzia w trybie binarnym. Oryginalna biblioteka nie jest zmodyfikowana.

GPL version 2

http://dazuko.dnsalias.org/

Dmidecode

Dmidecode dostarcza w raportach informacje na temat Twojego sprzętu, który jest opisany w BIOSie według standardu SMBIOS/DMI (zobacz przykładowy wynik). Informacje te zazwyczaj obejmują producenta systemu, nazwę modelu, numer seryjny, wersję BIOS, tag zasobu, a także inne szczegóły o różnym poziomie zainteresowania i niezawodności w zależności od producenta.

Bitdefender używa tego narzędzia w trybie binarnym. Oryginalna biblioteka nie jest zmodyfikowana.

GPL version 2

http://www.nongnu.org/dmidecode/

Expat

Expat to zorientowana na streaming biblioteka parserów XML napisana w C.

BSD

http://www.libexpat.org/

File

Polecenie plik ma za zadanie odgadnięcie rodzaju pliku. Narzędzie wiersza polecenia, które mówi słowami, jakie dane zawiera plik. W przeciwieństwie do większości systemów GUI, systemy UNIX wiersza polecenia – na czele z tym programem - nie polegają na rozmiarach nazw plików, aby określić typ pliku, ale sprawdzają jego rzeczywistą zawartość. Jest to oczywiście bardziej niezawodne, ale wymaga nieco operacji we / wy.

BSD

http://www.darwinsys.com/file/

FreeType

FreeType jest swobodnie dostępną biblioteką oprogramowania do renderowania czcionek.

FreeType jest napisany w C, zaprojektowany do bycia małym, wydajnym, wysoce konfigurowalnym, oraz przenośnym, a jednocześnie zdolnym do tworzenia wysokiej jakości wydruków (obrazów glifów) większości formatów czionek wektorowych, oraz bitmapowych.

FreeType (styl -BSD)

http://www.freetype.org/

HAproxy

HAproxy jest darmowym, bardzo szybkim, niezawodnym rozwiązaniem, oferującym wysoką dostępność, równoważącym obciążenie, oraz oferującym serwer proxy dla aplikacji bazujących na TCP, oraz HTTP. Jest szczególnie odpowiedni do witryn o bardzo dużym natężeniu ruchu, oraz obsługuje wiele najczęściej odwiedzanych stron na świecie.

Bitdefender używa tego narzędzia w trybie binarnym. Oryginalna biblioteka nie jest zmodyfikowana.

GPL version 2

http://www.haproxy.org/

iPKG

iPKG jest bardzo mało ważącym pakietem zarządzania systemem, zaprojektowanym dla instalacji Linuxa

GPL version 2

https://web.archive.org/web/20100823030002/http:/www.handhelds.org/moin/moin.cgi/Ipkg

jq

Jq jest wykorzystywany do wycinania, filtrowania, mapowania, oraz przekształcania uporządkowanych danych. Jq jest napisany w przenośnym C, oraz nie zawiera zależności runtime.

MIT

http://stedolan.github.com/jq/

Json-c

JSON-C implementuje model obiektowy zliczający referencje, który pozwala łatwo konstruować obiekty JSON w C, wyprowadzać je jako ciągi sformatowane w JSON i analizować ciągi sformatowane w JSON z powrotem do reprezentacji C obiektów JSON.

BSD

https://github.com/json-c/json-c

Json-Cpp

JsonCpp jest biblioteką C++, która pozwala na manipulowanie wartościami JSON włączając serializację, oraz deserializację do i z łańcuchów. Może również zachować istniejący komentarz w krokach odserializacji / serializacji, dzięki czemu jest to wygodny format do przechowywania plików wejściowych użytkownika.

MIT

https://github.com/open-source-parsers/jsoncpp

Libbdvmi

Jest określoną biblioteką x86, która pomaga w wykonaniu introspekcji maszyny wirtualnej.

Bitdefender używa tego narzędzia w trybie binarnym. Oryginalna biblioteka nie jest zmodyfikowana.

GNU LGPL version 3

https://github.com/bitdefender/libbdvmi

Libhpdf

LibHaru jest darmową, między-platformową biblioteką open source do generowania plików PDF. Na ten moment LibHaru nie wspiera odczytu, oraz edytowania istniejących plików PDF.

Zlib

http://libharu.org/

Libmilter

Libmilter wykorzystuje zestaw makr preprocesora C, aby określić funkcje specyficzne dla platformy kompilatora C, oraz standardowych bibliotek C.

Sendmail

http://www.sendmail.org/

Libpcap

Libpcap jest przenośną biblioteką C/C++ dla przechwycenia ruchu sieciowego.

BSD-3

http://www.tcpdump.org/

Libpng

Libpng jest oficjalnym odnośnikiem biblioteki PNG, która wspiera prawie wszystkie funkcje PNG, jest rozszerzalny, oraz był szeroko testowany od ponad 23 lat.

Libpng

http://www.libpng.org/pub/png/

Libpq

PostgreSQL jest potężnym obiektem open source systemu relacyjnej bazy danych, który wykorzystuje, oraz rozszerza język SQL

PostgreSQL (BSD-style)

http://www.postgresql.org/

Librarabbitmq4

Jest to klient biblioteki AMQP języka C, które używa pośrednika RabbitMQ w wersji v2.0+.

MIT

https://github.com/alanxz/rabbitmq-c

Libstatgrab

Libstatgrab jest biblioteką, która dostarcza międzyplatformowego dostępu do statystyk na temat systemu, na którym jest uruchomiona. Jest napisany w C i przedstawia wybór użytecznych interfejsów, za pomocą których można uzyskać dostęp do kluczowych statystyk systemu. Obecna lista statystyk zawiera użycie CPU, wykorzystanie pamięci, wykorzystanie miejsca na dysku, obliczenia procesów, ruchu sieciowego, dyski wejścia/wyjścia, oraz więcej.

Bitdefender używa tego narzędzia w trybie binarnym. Oryginalna biblioteka nie jest zmodyfikowana.

GNU LGPL version 2

http://www.i-scream.org/libstatgrab/

Libudid

Przenośny, uniwersalny, unikalny identyfikator biblioteki C.

BSD

http://e2fsprogs.sourceforge.net/

Libxenserver

Libxenserver jest kompletnym SDK dla Citrix XenServer, ujawniający XenServer API dla programistów C.

BSD

https://github.com/Antique/libxenserver

Lua

Lua jest potężnym, wydajnym, mało ważącym, wbudowanym językiem skryptów.

MIT

http://www.lua.org/

Makeself

Makeself.sh jest małym skryptem shella, który generuje samowypakowalne, skompresowane archiwum tar z folderu. Skrypt makeself.sh jest wykorzystywany tylko do tworzenia archiwów z folderu plików.

Bitdefender używa tego narzędzia w trybie binarnym. Oryginalna biblioteka nie jest zmodyfikowana.

GPL version 2

http://megastep.org/makeself/

Minizip

Ten pakiet włącza wypakowywanie plików z pliku archiwum .zip, który jest kompatybilny z narzędziami, oraz kompatybilnym oprogramowaniem PKZip 2.04g, WinZip, InfoZip, MimarSinan Codex Suite 2002.Uruchomiony zarówno pod Windowsem, oraz Linuxem.

Zlib

http://www.zlib.net/

MongoDB C driver

Mongo-C-driver jest projektem, który zawiera dwie biblioteki:

Libmongoc, klient biblioteki napisany w C dla MongoDB.

Libbson, biblioteka zapewniająca przydatne procedury związane z budowaniem, analizowaniem i iteracją dokumentów BSON.

Apache License version 2.0

https://github.com/mongodb/mongo-c-driver

MongoDB-org-*

MongoDB to baza danych dokumentów o skalowalności i elastyczności, której potrzebujesz dzięki zapytaniom i indeksowaniu, których potrzebujesz.

Bitdefender używa tego narzędzia w trybie binarnym. Oryginalna biblioteka nie jest zmodyfikowana.

MongoDB SSPL

https://www.mongodb.com/

Nginx-ensite

Jest to skrypt shell (Bash), który replikuje dla nginx Debian a2ensite i a2dissite, dla włączenia, oraz wyłączenia stron jako wirtualnych hostów w Apache 2.2/2.4.

a2dissite jest symbolicznym łączem dla a2ensite.

Nie Dotyczy

https://github.com/perusio/nginx_ensite

Nodejs

Node.js jest wbudowanym środowiskiem wykonawczym JavaScript na silniku Javascript Chrome V8.

MIT

https://nodejs.org/

OpenLDAP

Oprogramowanie open source OpenLDAP jest implementacją protokołu Lightweight Directory Access Protocol. Zestaw zawiera:

SLAPD – samodzielne biblioteki LDAP daemon (serwer) implementujące protokół LDAP, narzędzia, oraz klientów sampli.

OpenLDAP

http://www.openldap.org/

OpenSSL

OpenSSL jest solidnym, komercyjnym, oraz pełnym usług zestawem narzędzi dla protokołów Transport Layer Security (TLS) i Secure Sockets Layer (SSL), jak również biblioteką kryptografii ogólnego zastosowania.

Open SSL

http://www.openssl.org/

PCRE

Biblioteka PCRE jest zestawem funkcji, które implementują dopasowanie wzorca wyrażeń regularnych przy użyciu tej samej składni i semantyki jak Perl 5. PCRE ma swój własny, natywny API, a także zestaw funkcji odpowiadających interfejsowi API wyrażeń regularnych POSIX. Biblioteka PCRE jest darmowa, nawet dla budowania prawnie zastrzeżonego oprogramowania.

BSD

http://www.pcre.org/

PhantomJS

PhantomJS (phantomjs.org) jest beznagłówkowym Zestawem Sieciowym oskryptowanym w JavaScript. Najnowsze, stabilne wydanie to wersja 2.1.

BSD-3

https://bitbucket.org/ariya/phantomjs/src

Php7.2

PHP jest popularnym językiem skryptowym ogólnego zastosowania, szczególnie odpowiednim do tworzenia stron internetowych.

PHP License, version 3.01

https://secure.php.net/

Php7.2-Haru

LibHaru jest darmową, między-platformową biblioteką open source do generowania plików PDF.

Zlib

http://libharu.org/

Php-AMQP

To rozszerzenie może komunikować się z każdym, kompatybilnym serwerem AMQP spec 0-9-1, takich jak RabbitMQ, OpenAMQPm oraz Qpid, dając zdolność do tworzenia i usuwania wymiany i kolejek, a także publikować na dowolnej giełdzie i konsumować z dowolnej kolejki.

PHP License, version 3.01

https://pecl.php.net/package/amqp

Php-igbinary

Igbinary to kropla zastępująca standardowy serializator php. Zamiast zajmującego czas i przestrzeń reprezentacji tekstowej, igbinary przechowuje struktury danych php w zwartej formie binarnej.

BSD-3

http://pecl.php.net/package/igbinary

Php-imagick

Imagick jest natywnym rozszerzeniem php do tworzenia i modyfikowania obrazów za pomocą API ImageMagick.

PHP License, version 3.01

https://pecl.php.net/package/imagick

Php-mongodb

To rozszerzenie zostało opracowane na bibliotekach libmongoc i libbson. Zapewnia minimalny interfejs API dla podstawowej funkcjonalności sterownika: polecenia, zapytania, zapisy, zarządzanie połączeniami i serializacja BSON.

Apache License version 2.0

https://github.com/mongodb/mongo-php-driver

Php-redis

To rozszerzenie zapewnia API dla komunikacji z serwerami Redis.

PHP License, version 3.01

https://pecl.php.net/package/redis

Php-SQLite3

SQLite3 jest rozszerzeniem PHP, które jest wykorzystywane w systemie bazy danych SQLite.

To rozszerzenie zawiera pakiety SQLite 3.5.9, chociaż minimalnie wymagana jest 3.3.9.

PHP License, version 3.01

https://pecl.php.net/package/sqlite3

Php-APCu

APC User Caching. Buforowanie użytkowników APC.

PHP License, version 3.01

https://pecl.php.net/package/APCu

Php-chartdir

ChartDirector jest biblioteką wykresów dla programistów, do tworzenia aplikacji zawierających wykresy.

ChartDirector version 6

http://www.advsofteng.com/download.html

Php-Gearman

Daje to użytkownikowi możliwość pisania w pełni funkcjonalnych klientów i pracowników Gearman w PHP, co pozwala im szybko tworzyć rozproszone aplikacje.

PHP License, version 3.01

https://github.com/wcgallego/pecl-gearman

Php-Mcrypt

Mcrypt pozwala programistom na użycie funkcji szyfrowania o szerokim zasięgu, bez radykalnej zmiany ich kodu. Mcrypt zastępuje pakiet crypt(), oraz polecenie crypt(1) z rozszerzeniami.

PHP License, version 3.01

https://secure.php.net/

Php-memcache

Memcached jest usługą zaprojektowaną specjalnie dla dynamicznych aplikacji sieciowych, w celu obniżenia obładowania przez przechowywanie obiektów w pamięci.

To rozszerzenie pozwala na pracę z memcached przez poręczne OO i interfejsy proceduralne.

PHP License, version 3.01

https://pecl.php.net/package/memcache

Php-SSH2

Zapewnia powiązania z funkcjami libssh2, który implementuje protokół SSH2

PHP License, version 3.01

https://pecl.php.net/package/ssh2

RabbitMQ-server

RabbitMQ działa na wielu systemach operacyjnych i środowiskach chmurowych, oraz zapewnia szeroko zakresowe narzędzia programistyczne w najbardziej popularnych językach.

Mozilla Public License, version 1.1

http://www.rabbitmq.com/

SNMP libs

Oprogramowanie AGENT ++ SNMP jest przeznaczone do tego, aby uprościć tworzenie agentów i aplikacji SNMP (Java / C ++), a także MIB-ów autorskich (SMI) w protokole Simple Network Management Protocol.

Apache License version 2.0

http://www.agentpp.com/

Spiped

Jest narzędziem do tworzenia symetrycznie szyfrowanych i uwierzytelnionych połączeń tunelowych pomiędzy adresami socketów, aby można było połączyć się z jednym adresem (np. socketem UNIX na localhost), praz transparentnie nawiązać połączenie z innym adresem (np. socketem UNIX w innym systemie). Jest to podobne do funkcjonalności ssh -L, ale nie używa SSH, oraz wymaga wstępnie udostępnionego klucza symetrycznego.

BSD

https://github.com/Tarsnap/spiped

SQLite

SQLite jest samo zawartym, wysoce niezawodnym, osadzonym, w pełni funkcjonalnym, o domenie publicznej, silnikiem bazy danych SQL.

GPL  public domain

http://www.sqlite.org/

Squid3

Squid jest w pełni funkcjonalnym serwerem proxy w HTTP/1.0, który jest prawie w pełni funkcjonalnym serwerem proxy HTTP/1.1. Squid oferuje bogatą kontrolę dostępu, autoryzację, oraz środowisko rejestrujące do tworzenia internetowych serwerów proxy i aplikacji obsługujących zawartość. Squid oferuje też bogaty zestaw opcji optymalizacji ruchu, z których większość jest włączona domyślnie w celu uproszczenia instalacji, oraz wysokiej wydajności.

Bitdefender używa tego narzędzia w trybie binarnym. Oryginalna biblioteka nie jest zmodyfikowana.

GPL, version 2

http://www.squid-cache.org/

Tacopie

Jest multiplatformowym Klientem i Serwerem TCP biblioteki C++1.

MIT

https://github.com/Cylix/tacopie

TALPA

Jądro modułu interfejsu Sophos.

Bitdefender używa tego narzędzia w trybie binarnym. Oryginalna biblioteka nie jest zmodyfikowana.

GPL, version 2

https://www.sophos.com/

TinyXML

TinyXML jest prostym, małym parserem C++ XML, który może być łatwo integrowany z innymi programami.

Zlib

http://www.grinninglizard.com/tinyxml/

TinyXPath

TinyXPath jest małymdekoderem śladu składni Xpath, napisany w C++.

Zlib

http://tinyxpath.sourceforge.net/

Xen

Bitdefender używa tego narzędzia w trybie binarnym. Oryginalna biblioteka nie jest zmodyfikowana.

LGPL version 2

http://www.xenproject.org/

Xen-detect

Prosta aplikacja GNU C / POSIX do wykrywania wykonania na platformie Xen VNM.

BSD

http://www.xenproject.org/

Zlib

Zlib jest zaprojektowanym do bycia darmowym, ogólno celowym, prawie nieobciążonym, biblioteką z bezstratną kompresją danych, do użycia wirtualnego każdego sprzętu komputerowego, oraz systemu operacyjnego.

Zlib

http://www.zlib.net/

https://www.bitdefender.com/support/open-source-software-used-by-bitdefender-enterprise-products-2452.html


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy