Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Czym jest blokada Computrace od Absolute Software

Awatar

Krzysztof B.

7 grudnia 2023

W tym artykule dowiesz się do czego służy Computrace, Absolute Software.

Czym jest Computrace

Computrace jest zaawansowanym oprogramowaniem chroniącym komputery przed kradzieżą lub zgubieniem. Znajduje się ono na poziomie BIOSu lub UEFI. Można je spotkać zazwyczaj w komputerach przeznaczonych do użytku biurowego. Najłatwiej je spotkać po zakupie używanych laptopów poleasingowych, które w przeszłości były używane w firmie.

W dużym uproszczeniu jest to system antykradzieżowy, który umożliwia zdalne kasowanie danych, śledzenie czy blokowanie komputera. Gdy jest on włączony nie pomoże nawet ponowna instalacja systemu. Przy wykryciu połączenia z Internetem może on zostać ponownie zablokowany. Ciekawostką jest, że system monitoringu Computrace przechwytuje też dane z przeglądarki. Dzięki temu może np. wykryć logowanie do poczty. W takim wypadku częstą metodą jest przesłanie maila do złodzieja z prośbą o dostarczenie skradzionego urządzenia na wskazany adres.

Kto powinien zajmować się obsługą Computrace

Obsługą (włączenie/wyłączenie i inne) Computrace wymaga zaawansowanej wiedzy z dziedziny IT i nie służy do zabawy. Jeśli rzeczywiście chcesz jej używać np. na komputerach marki Dell, skontaktuj się z posiadającym odpowiednią wiedzę informatykiem.


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy