Czym jest Zaawansowana Ochrona?

Czym jest Zaawansowana Ochrona przed Zagrożeniami?

Zaawansowana Ochrona jest innowacyjnym rozwiązaniem firmy Bitdefender w celu wykrywania zagrożeń zero-day. Ta funkcja monitoruje interakcje z oprogramowaniem i pilnuje, aby wszelkie podejrzane zachowanie zostało zatrzymane, zanim narobi szkód. Dzięki temu dodatkowemu modułowi nawet najbardziej wyrafinowane ataki są blokowane w czasie rzeczywistym zanim złośliwe oprogramowanie dotrze do Twojego komputera. Zostaniesz powiadomiony za każdym razem gdy zagrożenia lub potencjalnie złośliwe procesy zostaną wykryte i zablokowane. 

Włączanie lub wyłączanie Zaawansowanej Ochrony

Aby włączyć lub wyłączyć ten moduł:

1. Kliknij Ochrona w interfejsie Bitdefendera.

2. W panelu Zaawansowana Ochrona kliknij Otwórz. 

3. W zakładce Ustawienia kliknij przełącznik obok Zaawansowanej Ochrony. 

Aby chronić system przed ransomware i innymi zagrożeniami zalecamy wyłączanie Zaawansowanej Ochrony na tak krótko jak to tylko możliwe. 

Znajdowanie aplikacji zablokowanych przez Zaawansowaną Ochronę

Za każdym razem gdy zostanie wykryty potencjalnie złośliwy proces, Bitdefender zablokuje go, aby zapobiec infekcji urządzenia. W każdej chwili możesz sprawdzić listę zablokowanych zagrożeń:

1. Kliknij Ochrona w interfejsie Bitdefendera.

2. W panelu Zaawansowana Ochrona kliknij Otwórz. 

3. Na głównej stronie znajdziesz informację na temat zagrożeń wykrytych w przeciągu ostatnich 90 dni. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zagrożenia, jego ścieżki oraz czy dezynfekcja zakończyła się pomyślne, kliknij w jego nazwę. 

Możesz dodać wyjątek dla zaufanych aplikacji wykonując kroki opisane w następującym artykule – Jak dodać wyjątek dla procesu w Zaawansowanej Ochronie.

Wykrywanie Exploitów

W celu zwiększenia poziomu ochrony przeciwko atakom zero-day zaimplementowaliśmy Wykrywanie Exploitów do modułu Zaawansowanej Ochrony. Jednym ze sposobów na włamywanie się do systemów jest wykorzystywanie błędów lub podatności w oprogramowaniu i sprzęcie. Bitdefender wykorzystuje najnowsze technologie anty-exploitowe, aby chronić Twoje urządzenie przed tego typu atakami. 

Ta opcja jest domyślnie włączona.  

Włączanie lub wyłączanie Wykrywania Exploitów

Aby włączyć lub wyłączyć Wykrywanie Exploitów:

1. Kliknij Ochrona w interfejsie Bitdefendera.

2. W panelu Zaawansowana Ochrona kliknij Otwórz. 

3. W zakładce Ustawienia kliknij przełącznik obok Wykrywania Exploitów. 

Źródło: https://www.bitdefender.com/consumer/support/answer/2024

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments