Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieCiekawostki

Dzień Bezpiecznego Internetu: razem możemy sprawić, że rok 2024 będzie dobrym rokiem dla Ciebie i Twojej rodziny w zakresie cyberbezpieczeństwa

Piotr R

5 lutego 2024

W pierwszy wtorek lutego 2024 r. po raz 22. obchodzone są obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (SID), bardzo oczekiwanego wydarzenia w kalendarzu bezpieczeństwa w Internecie, które rozpoczęło się w ramach inicjatywy UE.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Nasza aktywność online naraża nas i nasze dzieci na szereg cyberzagrożeń, w tym na naruszenia danych, oszustwa i kradzież tożsamości. Zagrożenia te wciąż ewoluują i z roku na rok pochłaniają coraz więcej ofiar, co sprawia, że Dzień Bezpiecznego Internetu jest przełomowym wydarzeniem, którego celem jest podnoszenie świadomości na temat zagrożeń cyfrowych i pomaganie wszystkim użytkownikom sieci w ustalaniu dobrych praktyk w Internecie.

Razem na rzecz lepszego Internetu

„Razem na rzecz lepszego Internetu” to hasło tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, które zachęca dzieci, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich innych do zebrania się i omówienia swoich problemów związanych z Internetem oraz pomocy w tworzeniu bezpieczniejszego środowiska cyfrowego, w którym każdy może się uczyć, komunikować i bawić.

Dzień Bezpiecznego Internetu – jak chronić się przed cyberzagrożeniami w stylu Bitdefender?

Oto krótka lista najważniejszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa od zespołu Bitdefender, które mogą pomóc Tobie i członkom Twojej rodziny (młodym i starszym) chronić się przed nowymi i istniejącymi zagrożeniami internetowymi:

 • Chroń dane osobowe (PII): edukuj dzieci, rodziców, dziadków i młodzież o znaczeniu utrzymywania danych osobowych w tajemnicy i nieudostępniania ich danych kontaktowych, adresu domowego oraz innych wrażliwych danych nieznajomym.
 • Zachowaj czysty ślad cyfrowy: zarówno dorośli, jak i dzieci powinni ograniczać ślady cyfrowe do minimum, aby zmaksymalizować prywatność i zapewnić dobrą reputację w Internecie, która może przynieść korzyści w przyszłych relacjach i możliwościach.
 • Wzmocnij nawyki dotyczące silnych haseł i korzystaj z uwierzytelniania dwuskładnikowego: upewnij się, że Ty i Twoja rodzina rozumiecie znaczenie zabezpieczania kont online oraz tożsamości cyfrowych za pomocą silnych, unikalnych haseł, aby uniknąć przejęcia kont, a także włamań.
 • Ochrona przed phishingiem: ataki phishingowe mają wiele kształtów i rozmiarów. Przypomnij członkom swojej rodziny, aby nigdy nie klikali linków ani nie otwierali załączników otrzymanych w niechcianych e-mailach, SMS-ach lub wiadomościach w mediach społecznościowych ani nie przekazywały poufnych informacji poprzez niechciane rozmowy telefoniczne.
 • Bądź na bieżąco z najnowszymi oszustwami i postępem technologicznym: cyberprzestępcy i oszuści korzystają z technologii, aby zmaksymalizować zasięg oszustw. Dowiedz się, jak odróżnić legalne filmy od fałszywych, aby chronić dane i pieniądze.
 • Używaj dodatkowych narzędzi do ochrony przed phishingiem: korzystaj z Bitdefender Scamio za darmo, aby wykrywać oszustwa, chronić swoje finanse i bezpieczeństwo. Przeczytaj więcej o tym wykrywaczu oszustw opartym na sztucznej inteligencji tutaj.
 • Zachęcaj do komunikacji członków swojej rodziny: upewnij się, że Ty i Twoi bliscy zawsze komunikujecie się w sprawie wszelkich wątpliwości dotyczących korzystania z platformy internetowej, stron internetowych lub treści.
 • Wykrywaj i zgłaszaj cyberprzemoc: wszelkie formy nękania w Internecie należy natychmiast zgłaszać za pośrednictwem platformy internetowej, a w razie potrzeby policji. Upewnij się, że Ty i Twoje dzieci prowadzicie cyfrowe zapisy tego zachowania i nigdy nie reagujecie na znęcanie się ani nie podejmujecie działań odwetowych.
 • Przejrzyj ustawienia prywatności aplikacji i platform: sprawdź ustawienia prywatności wszystkich aplikacji, z których korzystasz Ty i Twoja rodzina, zwłaszcza dzieci. Pamiętaj, aby zawsze zachować prywatność kont online tak, by nieznajomi nie mogli nawiązywać kontaktu ani angażować się w niechciane rozmowy z Twoimi dziećmi.
 • Skorzystaj z systemu antywirusowego i kontroli rodzicielskiej: chroń swoje urządzenia, filtruj nieodpowiednie treści i ograniczaj niezdrowy czas korzystania z ekranu dzięki dedykowanemu i kompleksowemu rozwiązaniu zabezpieczającemu, np. Bitdefender Family Pack, który zawiera zaawansowany i prosty w obsłudze moduł Kontroli Rodzicielskiej.

Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy