Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz
Wróć do Aktualności

29 kwietnia 2024

FBI ostrzega, że użytkownicy nielicencjonowanych platform do przesyłania kryptowalut mogą ponieść znaczne straty, jeśli organy ścigania je przejmą lub usuną. Niezarejestrowane usługi transferu kryptowalut, szczególnie te, które nie spełniają wymogów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy nałożonych przez prawo federalne Stanów Zjednoczonych, mogą zostać w każdej chwili zablokowane przez władze, a powiązane z nimi fundusze mogą zostać przejęte w trakcie operacji.

Kryptowaluty

Korzystanie z platform Shady Crypto może oznaczać katastrofę

„FBI przeprowadziło ostatnio operacje egzekwowania prawa przeciwko usługom kryptowalut, które nie zostały licencjonowane zgodnie z prawem federalnym” – czytamy w oświadczeniu FBI. „Osoby korzystające z nielicencjonowanych usług przesyłania pieniędzy w kryptowalutach mogą napotkać zakłócenia finansowe podczas działań organów ścigania, szczególnie jeśli ich kryptowaluta zostanie zmieszana ze środkami uzyskanymi w nielegalny sposób”.

Nielicencjonowane platformy kryptograficzne często są częścią działalności przestępczej, które kuszą innych internautów obietnicą pełnej anonimowości.

Przestępcy często uciekają się do nielicencjonowanych usług kryptograficznych. Dlatego są atrakcyjnym celem dla służb policyjnych i wywiadowczych.

„Korzystanie z usługi, która nie spełnia jej obowiązków prawnych, może narazić Cię na ryzyko utraty dostępu do środków po tym, jak organy ścigania zainteresują się tymi firmami” – czytamy w ogłoszeniu.

Dbaj o bezpieczeństwo swoich aktywów kryptograficznych

FBI opublikowało listę zaleceń dla entuzjastów kryptowalut, aby chronić swoje środki podczas dokonywania transakcji na platformach internetowych, w tym:

 • Sprawdzenie, czy platforma kryptograficzna jest zarejestrowana jako firma świadcząca usługi pieniężne (MSB) w sieci i czy egzekwuje prawa związane z przestępstwami finansowymi (FinCEN) Departamentu Skarbu USA.
 • Unikanie usług, które nie obejmują operacji KYC (poznaj swojego klienta), zanim umożliwią Ci wykonanie transakcji.
 • Unikanie usług, które reklamują się w celach nielegalnych.
 • Zrozumienie, że nawet jeśli aplikację można znaleźć w sklepie z aplikacjami, nie gwarantuje to jej legalności i zgodności z wymogami federalnymi.
 • Zachowaj ostrożność podczas korzystania z platform kryptograficznych, o których wiadomo, że są wykorzystywane przez podmioty przestępcze do prania pieniędzy.

„Nielegalne usługi pozwalające na transakcje kryptowalutowe mogą kusić nas atrakcyjnymi ofertami i obietnicami pełnej anonimowości, jednak pamiętajmy, że korzystanie z nich nie tylko pośrednio wspiera przestępczy światek, lecz także jest realnym zagrożeniem dla naszych finansów. W przypadku przejęcia nielegalnej platformy przez władze możemy nie tylko stracić nasze kryptowaluty, lecz także mieć nieprzyjemności prawne” – mówi Arkadiusz Kraszewski z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowania Bitdefender.

Źródło:https://www.bitdefender.com/blog/hotforsecurity/unlicensed-crypto-transfer-platform-users-could-risk-financial-loss-the-fbi-warns/

Pobierz plik PDF

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Marken Systemy Antywirusowe jako źródła.

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy