Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w Internecie

Hakerzy ukradli dane o 1 milionie klientów amerykańskiego producenta suplementów zdrowotnych

Piotr R

2 maja 2024

Hakerzy ukradli dane oraz włamali się w tym miesiącu do amerykańskiego producenta witamin i suplementów diety Piping Rock, uzyskując dostęp do danych osobowych 1 miliona klientów. Zgodnie z postem zamieszczonym w okrytej złą sławą społeczności BreachForums ugrupowanie zagrażające, które posługuje się nickiem „ShopifyGuy”, twierdzi, że włamali się do producenta suplementów, kradnąc 2 103 393 e-maili wraz z 957 384 pełnymi danymi klientów, takimi jak:

 • Pełne nazwy profili
 • Informacje kontaktowe: numery telefonów i adresy użytkowników
 • Szczegóły zakupu

Leki

Chociaż Piping Rock nie potwierdziło naruszenia, badacze Cybernews twierdzą, że ujawnione informacje „wydają się uzasadnione”.

Co więcej, serwis informacyjny o cyberbezpieczeństwie zasugerował również, że ugrupowanie zagrażające negocjowało z firmą przed wyciekiem danych do Internetu. „Kierownictwo nagle wstrzymało negocjacje” – powiedział ShopifyGuy.

Martwisz się, że hakerzy ukradli Twoje dane?

Naruszenia danych mogą mieć wiele konsekwencji dla ofiar, od niepokoju emocjonalnego po poważne straty finansowe. Chociaż dokładne określenie zakresu zdarzenia związanego z bezpieczeństwem danych Pipping Rock może być trudne, Bitdefender zaleca wszystkim klientom tej firmy podjęcie kroków w celu ograniczenia ryzyka oraz zwiększenia prywatności i bezpieczeństwa w Internecie.

Pomimo tego, że w komunikatach prasowych nie wspomniano o naruszeniu hasła, zespół do spraw cyberbezpieczeństwa Bitdefender zaleca zresetowanie haseł do kont na wszelki wypadek i zachowanie czujności.

Cyberprzestępcy uzbrojeni w Twoje dane kontaktowe i szczegóły zakupu mogą zacząć atakować nieostrożnych klientów, stosując metody phishingu mające na celu kradzież wrażliwych danych, takich jak hasła i informacje finansowe.

Dlatego, jeśli otrzymasz jakiekolwiek dziwne i podejrzane wiadomości, sprawdź je wszystkie z pomocą Bitdefender Scamio, bezpłatnego wykrywacza oszustw opartego na sztucznej inteligencji, aby sprawdzić, czy jakiekolwiek niechciane lub podejrzane wiadomości, SMS-y, a nawet kody QR nie są oszustwami. Po prostu wklej tekst wiadomości w języku angielskim lub wklej screen wiadomości w polu tekstowym czatbotu i poczekaj na odpowiedź.

Oprócz tego pamiętaj także o tym, aby zawsze korzystać ze skutecznego systemu antywirusowego, który został wyposażony w moduł antyphishingowy, Bitdefender Total Security zabezpieczy do 10 urządzeń z systemami Windows, macOS, Android i iOS, więc będziesz mógł zabezpieczyć całą swoją rodzinę lub małe biuro. System ten został wyposażony w wiele dodatkowych modułów, które zabezpieczą Cię przed zagrożeniami typu ransomware, malware, phihingiem i wieloma innymi cyberniebezpieczeństwami. Jeśli chcesz poznać więcej informacji na temat Bitdefender Total Security, to odwiedź tę stronę.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy