Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Jak blokować wiadomości e-mail od fałszywych nadawców w GravityZone

Awatar

Krzysztof B.

22 maja 2019

Filtr antyfałszerski w GravityZone uniemożliwia spamerom fałszowanie adresu e-mail nadawcy, oraz sprawia, że adres e-mail jest widoczny jako będący wysłany przez kogoś zaufanego.

Możesz określić, które adresy IP będą autoryzowane do wysyłania wiadomości e mail dla domen poczty e-mail, oraz w razie potrzeby dla innych znanych domen e-mail. Jeśli wiadomość e-mail wydaje się pochodzić z wymienionej domeny, ale adres IP nadawcy nie odpowiada jednemu z określonych adresów IP, to Bittefender odrzuca te wiadomość.

Aby zablokować pocztę od sfałszowanych nadawców w GravityZone, podążaj za poniższymi krokami:

1. W ustawieniach polityki, przejdź do pola Ochrona Exchange > Ogólne > Ustawienia, a następnie upewnij się, że zaznaczono opcję Sprawdź IP Domeny (Antyspoofing), oraz że domena firmy jest dodana razem z adresami IP upoważnionymi do wysyłania wiadomości e-mail dla tej domeny.

2. Sprawdź czy adres e-mail nadawcy wiadomości spamowej został wcześniej dodany do białej listy (Ochrona Exchange > Antyspam > Biała lista), ponieważ nawet po konfiguracji reguły dla adresu IP Domeny sprawdzi poprawność, a uwierzytelnione próbki przejdą przez tę regułę. (sprawdzanie adresu IP Domeny nie działa w przypadku uwierzytelnionych wiadomości e-mail).

3. Włącz opcję Sprawdź uwierzytelnione połączenia dla modułu antyspamowego, aby uwierzytelnione wiadomości były skanowane (Ochrona Exchange > Antyspam > Default rule > Sprawdź uwierzytelnione połączenia).

Źródło: https://www.bitdefender.com/support/how-to-block-emails-from-spoofed-senders-in-gravityzone-2294.html


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy