Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Jak dodać regułę zapory sieciowej Bitdefender

Awatar

Krzysztof B.

28 grudnia 2023

Ten artykuł opisuje sposób dodania własnej reguły do zapory sieciowej Bitdefender na systemach Windows.

Czym jest Zapora sieciowa

Najprościej ujmując zapora sieciowa jest bramą komputera, przez którą przechodzą wszystkie połączenia sieciowe. Jej zadaniem jest monitorowanie i kontrolowanie komunikacji wyjściowej z urządzenia na zewnątrz i wejściowej z zewnątrz do komputera. Połączenia przechodzą przez tzw. porty komunikacyjne, które mogą zostać otwarte lub zamknięte. Zapora sieciowa Bitdefender Internet Security w sposób inteligentny przepuszcza popularne aplikacje uznając je za zaufane. W ten sposób np. za pomocą przeglądarki można nawiązać połączenie z Internetem. Zaufane oprogramowanie tworzy regułę zezwalającą.

Jak dodać regułę zapory sieciowej Bitdefender

Reguły przepuszczające lub blokujące dla zainstalowanych aplikacji lub wskazanych adresów IP można też dodawać ręcznie. Jest to przydatne np. gdy korzystamy z zasobów sieciowych, które nie są popularne i nie znajdują się w bazie zaufanych.

Aby ręcznie dodać regułę otwórz okno programu, przejdź do zakładki Ochrona, odszukaj kafelek Zapora sieciowa i kliknij napis Ustawienia.

wejście do ustawień zapory sieciowej bitdefender

W kolejnym oknie odszukaj u góry kartę Reguły i przejdź do niej. Zobaczysz tu na liście reguły dodane ręcznie oraz automatycznie używanych dla aplikacji korzystających z sieci. Kliknij niebieski napis Dodaj regułę.

zakładka reguły w zaporze sieciowej

Otworzy się nowe okno Stwórz regułę. Tutaj konfiguruje się zasady przepuszczania lub blokowania połączeń sieciowych. Na górze znajduje się suwak, którym możesz zdecydować czy ta reguła ma dotyczyć wszystkich aplikacji. Jeśli ma to być tylko jedna konkretna to zostaw suwak szary i wybierz ścieżkę do pliku .exe klikając przycisk Przeglądaj.

Niżej zaznacz czy połączenie ma być zezwolone lub zablokowane. Możesz też określić z rozwijanych list Typ sieci, protokół używany w komunikacji oraz kierunek połączenia (wejście/wyjście).

dodawanie nowej reguły zapory sieciowej część 1

Na dole powyższego okna znajduje się napis Pokaż ustawienia zaawansowane. Gdy go klikniesz pojawi się widok jak na poniższym zrzucie ekranu.

Niestandardowy adres lokalny

Ta sekcja dotyczy urządzenia, z którego następuje połączenie wyjściowe, czyli w tym przypadku może to być Twój komputer. Możesz określić adres IP, którego ma dotyczyć ta komunikacja oraz przez jakie porty.

Niestandardowy adres zdalny

To pole dotyczy urządzeń, do których próbujesz się połączyć. Może to być drukarka, udział sieciowy, serwer plików i inne.

dodanie nowej reguły zapory sieciowej część 2

Klikając Zapisz potwierdzisz regułę. Pojawi się ona na liście obok pozostałych i w przyszłości będziesz mógł ją edytować.


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy