Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Jak usunąć plik z chmury Microsoft OneDrive

Awatar

Krzysztof B.

16 października 2023

W tym artykule dowiesz się w jaki sposób możesz łatwo usunąć pliki z usługi chmurowej Microsoft OneDrive.

Czym jest Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive jest usługą umożliwiającą przechowywanie prywatnych i firmowych plików w chmurze. Jest ona częścią systemu Windows oraz usługi Microsoft Office 365. W wersji płatnej oparta jest o licencję subskrypcyjną dzięki, której możesz wykupić dużą ilość wolnego miejsca dla swoich danych.

W wersji darmowej, wraz z aktywacją swojego systemu Windows otrzymujesz gratis 5GB wolnego miejsca. Dostęp możesz uzyskać z poziomu wbudowanej w system aplikacji lub za pomocą przeglądarki po zalogowaniu się na swoje konto Microsoft.

Uwaga!

Jeśli chcesz korzystać z usługi OneDrive bez przeglądarki musisz zalogować się w tej aplikacji na swoje konto Microsoft i zsynchronizować swój komputer z usługami chmurowymi.

Jak usunąć plik z OneDrive

Usuwanie z chmury i komputera jednocześnie

Najprostszą metodą na całkowite usunięcie pliku jest skasowanie go w taki sam sposób jak każdy inny plik. Na swoim komputerze przejdź do katalogu OneDrive, odszukaj niepotrzebne dane i po prostu je usuń. Jeśli Twoje konto Microsoft jest zsynchronizowane, to zostaną one usunięte z chmury bez konieczności używania przeglądarki.

Wejdź w Ten komputer > OneDrive – Personal, odszukaj niepożądaną zawartość i skasuj ją.

onedrive microsoft

Usuwanie pliku tylko z komputera

Jeśli chcesz, aby plik wciąż był dostępny w chmurze OneDrive ale nie chcesz go stamtąd kasować, możesz to zrobić w bardzo prosty sposób.

Nie wykonuj żadnych czynności z zawartością katalogu OneDrive – Personal. Zamiast tego wyłącz usługę systemu Windows o nazwie Pliki na żądanie. Instrukcję znajdziesz w tym artykule Microsoftu. W ten sposób pliki nadal będą w katalogu chmurowym ale nie zajmą  fizycznie miejsca na dysku.

Usunięcie pliku tylko z OneDrive

Jeśli chcesz usunąć plik z chmury ale pragniesz zachować go na dysku komputera, po prostu przenieś go tak samo jak każdy zwykły plik do innego folderu (np. na Pulpit).


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy