Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Jak zainstalować agenta bezpieczeństwa GravityZone na urządzeniach z systemem Linux (chmura)

Awatar

Krzysztof B.

23 maja 2019

Poniżej znajduje się szczegółowa procedura instalowania agenta bezpieczeństwa GravityZone na maszynie wirtualnej Linux, w tym sposób pobierania odpowiedniego pakietu instalacyjnego na komputer, rozpakowania archiwum, oraz ręcznego zainstalowania go przez sesję terminalową.

1. W GravityZone Control Center wejdź do Sieć > Pakiety.

2. Wybierz pakiet instalacyjny, który chcesz użyć. Jeśli żaden pakiet nie jest dostępny, stwórz jeden, a następnie zaznacz go.

3. Kliknij przycisk Wyślij linki do pobrania na górze strony.

4. Wpisz adres e-mail, na który chcesz użyć do pobrania pakietu, w odpowiednim polu, a następnie naciśnij Enter. Musisz mieć dostęp do tego konta e-mail z maszyny wirtualnej, na której chcesz zainstalować agenta bezpieczeństwa.

5. Kliknij Wyślij. Wstępnie zdefiniowany e-mail zawierający linki do pobrania agenta bezpieczeństwa zostanie wysłany na podany adres w ciągu kilku minut.

6. Połącz się z maszyną wirtualną, na której chcesz zainstalować agenta bezpieczeństwa, a następnie uzyskaj dostęp do użytego wcześniej konta e-mail.

7. Otwórz e-mail od Bitdefendera, a następnie kliknij link instalacyjny Linuxa, aby pobrać pakiet instalacyjny Linuxa na maszynę wirtualną.

Ważne: Instalator najpierw pobiera pełny pakiet instalacji z serwerów chmurowych Bitdefendera. To jest jego mniejsza rozmiarowo wersja, która może zostać uruchomiona zarówno na systemach 32-bit, jak i 64-bit.

8. Otwórz terminal na maszynie wirtualnej z Linuxem używając konta z uprawnieniami administracyjnymi.

9. Wpisz następujące polecenia, aby wypakować i uruchomić instalator:

cd /root
tar –xvf installer.tar
chmod +x installer
./installer

Ważne: Polecenie cd /root jest przykładem dla konkretnego folderu maszyny wirtualnej, do którego zostało pobrane archiwum instalacji. Wspomniana powyżej nazwa pakietu też jest tylko przykładem. Musi zostać wprowadzona nazwa konkretnego pakietu, który został pobrany.

10. Bitdefender Endpoint Security Tools dla Linux zostanie zainstalowany w kilka chwil. Aby sprawdzić, czy agent został zainstalowany na punkcie końcowym, uruchom poniższą komendę:

$ service bd status

W klika minut po tym jak agent bezpieczeństwa został zainstalowany, punkt końcowy pokaże się jako zarządzany na sieciowej liście GravityZone.

Źródło: https://www.bitdefender.com/support/how-to-install-the-gravityzone-security-agent-on-linux-machines-(cloud)-2322.html


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy