Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Jak zmienić kolejność bootowania w BIOS na pendrive

Awatar

Krzysztof B.

18 grudnia 2023

W tym artykule dowiesz się w jaki sposób zmienić kolejność bootowania partycji w systemie BIOS.

Jak wejść do BIOSu

Aby wejść do systemu BIOS najczęściej wystarczy wcisnąć klawisz DELETE w trakcie uruchamiania systemu (tuż po piknięciu POST, które oznacza, że ze sprzętem jest wszystko w normie).

Na laptopach może być inny skrót np. klawisz F2 lub F9. Zazwyczaj jest to napisane pod logiem producenta w trakcie uruchamiania systemu. Można też szukać pomocy po modelu notebooka.

Jak zmienić kolejność bootowania

Na początek podłącz bootowalny pendrive do komputera i po tym wejdź do swojego BIOSu.

Na przykładzie znajduje się BIOS dostarczany przez firmę American Megatrends (AMI BIOS). W większości przypadków zmianę bootowania wykonuje się podobnie. Zasada działania jest identyczna, wystarczy jedynie znaleźć odpowiednią sekcję.

okno główne biosu AM

W BIOSie przejdź strzałkami do zakładki Boot. U pozostałych producentów może to być inna lokalizacja, na przykład jako pomniejsza sekcja w karcie Advanced.

Odszukaj Boot Option Priorities. Cyframi określona jest kolejność sprawdzania partycji na podłączonych dyskach, czy ich zawartość jest bootowalna. Wybierz wiersz z numerem jeden i odszukaj na liście swój dysk zewnętrzny z systemem operacyjnym. Potwierdź klikając Enter. Na koniec Wciśnij klawisz F4 (według informacji po prawej stronie ekranu), aby zapisać i wyjść. W tym momencie bootowalny pendrive wystartuje jako pierwszy przed aktualnie zainstalowanym systemem operacyjnym.

zmiana kolejności bootowania w biosie


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy