Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Zagrożenia Internetowe

Jaki antywirus na Windows 11?

Piotr R

18 stycznia 2024

Windows to obecnie jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych dostępnych na rynku. Niestety wiąże się to także z dużym zainteresowaniem ze strony cyberprzestępców, którzy bezustannie tworzą nowe metody pozwalające na kradzież danych niczego niespodziewających się internautów. Dlatego w aktualnych czasach niezbędnym elementem każdego urządzenia jest odpowiedni system antywirusowy. Jednak czym tak naprawdę jest antywirus?

Na monitorach ostrzeżenie antywirusowe

Zgodnie z ogólnie przyjętą definicją antywirus, to specjalistyczne oprogramowanie, które zostało zaprojektowane w celu wykrywania i neutralizowania złośliwego oprogramowania. Pamiętajmy jednak, że ta definicja nie określa obecnych możliwości przeciętnych systemów antywirusowych. Aktualnie dobre programy zabezpieczające poza ochroną przed złośliwym oprogramowaniem zawierają także wiele innych modułów, takich jak firewall, moduł antyphishingowy i antispam oraz wiele innych pomocnych funkcji.

Niestety obecny krajobraz cyberbezpieczeństwa sprawia, że korzystanie z sieci bez odpowiedniego zabezpieczenia jest niezwykle niebezpieczne. Odpowiedni antywirus na Windows 11 pozwoli nam na uchronienie się przed większością ze znanych internetowych zagrożeń. Dlatego w tym artykule przeanalizujemy, dlaczego potrzebujemy antywirusa na Windows 11, jakie są obecnie najlepsze antywirusy na Windows 11 oraz jak wybrać odpowiedni program zabezpieczający.

Dlaczego potrzebujemy antywirusa na Windows 11?

W aktualnym stanie krajobrazu cyberniebezpieczeństw antywirus na Windows 11 jest niezbędnym narzędziem do zapewnienia nam podstawowego poziomu bezpieczeństwa. Ten stan spowodowany jest tym, że dzisiejszy Internet roi się od zagrożeń cybernetycznych, które mogą zniszczyć lub wykraść nasze dane. W następstwie tych incydentów cyberprzestępcy mogą przejąć nasze konta, skraść i wykorzystywać tożsamość oraz uzyskać dostęp do naszego konta bankowego.

Ponadto analizując cyberzagrożenia dla Windows 11, musimy pamiętać o dodatkowych niebezpieczeństwach, które są charakterystyczne dla tego konkretnego systemu operacyjnego. Do najpowszechniejszych z nich należą wirusy, kruegerware, robaki i exploity, które wykorzystują luki w produktach Microsoftu. To niezwykle istotne, abyśmy zadbali o odpowiednią ochronę naszego komputera, ponieważ tylko w ten sposób możemy przeciwdziałać cybernetycznej przemocy ze strony wszelkiej maści internetowych oszustów i przestępców.

Najlepsze antywirusy dla Windows 11

Aktualnie na rynku antywirusów na Windows 11 możemy odnaleźć wiele produktów, które rzekomo mają zapewnić nam całkowite bezpieczeństwo w sieci i każdy mianuje się właśnie tym najlepszym. Dlatego wielu internautów, którzy zamierzają zainwestować w antywirus na Windows 11, ma spory problem z wybraniem odpowiedniego produktu. Pamiętajmy jednak o tym, że zawsze warto wybrać antywirus, który został zaprojektowany przez renomowanego producenta. Dlatego poniżej przedstawiamy najpopularniejsze antywirusy dla użytkowników Windows 11, które od wielu lat są doceniane przez niezależne instytuty badawcze takie, jak AV TEST i AV-Comparatives.

 • Avast Free Antivirus
 • Bitdefender Internet Security
 • Norton Antivirus Plus
 • McAfee Total Protection

Analiza i porównanie najlepszych antywirusów dla Windows 11

Do porównania i analizy najlepszych antywirusów na Windows 11 posłużymy się najnowszym testem przeprowadzonym przez AV-Comparatives (Wrzesień 2023).

Wydajność

W testach wydajności w wykrywaniu i neutralizowaniu zagrożeń na systemie Windows 11 najlepiej poradził sobie Bitdefender Internet Security oraz (o dziwo) Avast Free Antivirus. Poniżej zamieszczamy szczegółowe wyniki czterech wyżej wymienionych systemów.

Bitdefender Internet Security

Współczynnik wykrywania offline: 98,2%
Współczynnik wykrywalności online: 98,2%
Poziom ochrony online: 99,98%

Avast Free Antivirus

Współczynnik wykrywania offline: 95,3%
Współczynnik wykrywalności online: 99,5%
Poziom ochrony online: 99,97%

Norton Antivirus Plus

Współczynnik wykrywania offline: 86,0%
Współczynnik wykrywalności online: 99,7%
Poziom ochrony online: 99,98%

McAfee Total Protection

Współczynnik wykrywania offline: 65,2%
Współczynnik wykrywalności online: 99,2%
Poziom ochrony online: 99,95%

Cechy

W przypadku Avasta nie możemy mówić o żadnych dodatkowych cechach, ponieważ to tylko skuteczny silnik antywirusowy, który nie ma zbyt wielu dodatkowych funkcji.

Norton Antivirus Plus, został wyposażony w dodatkowego firewalla, menadżera haseł, ochronę w czasie rzeczywistym oraz możliwość wykonywania kopii zapasowych w chmurze.

McAfee Total Protection poza wyżej wymienionymi cechami zawiera także dodatkowo niszczarkę plików, opcję optymalizacji wydajności, a także moduł bezpiecznego przeglądania Internetu.

Bitdefender Internet Security poza niezwykle skutecznym silnikiem antywirusowym zawiera także moduł antyphishingowy, antyransomware oraz antyspam, bezpieczną przeglądarkę SafePay dedykowaną do płatności online, ochronę w czasie rzeczywistym, cztery tryby pracy w celu poprawy komfortu użytkownika, firewall oraz limitowany dostęp do sieci VPN.

Koszt

Jeśli szukasz antywirusa na Windows 11, to kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest jego cena. Avast Free Antivirus to darmowy antywirus na Windows 11. Koszt Bitdefendera wynosi około 147 zł za 1 licencję, Nortona 199 zł, McAfee 249 zł. Powyższe ceny zostały zaczerpnięte ze stron dystrybutorów danego oprogramowania na terenie Polski i nie uwzględniają okresowych rabatów i promocji.

Oceny użytkowników

Podczas wyboru najlepszego antywirusa na Windows 11 warto także sprawdzić oceny użytkowników. Pamiętajmy jednak o zjawisku review bombingu, które polega na masowym, niemerytorycznym wystawianiu ocen (pozytywnych lub negatywnych). Dlatego nie będziemy przedstawiali w punkcie średnich ocen z Google, Allegro lub innych witryn. Warto jednak zaznaczyć, że Bitdefender zdobył nagrodę czytelników PCMAG.COM, co sugeruje, że cieszy się dobrymi ocenami wśród użytkowników.

Jak wybrać najodpowiedniejszy antywirus dla siebie?

Zanim rozpoczniesz proces wyszukiwania odpowiedniego antywirusa na swój komputer, zastanów się, jakie są Twoje rzeczywiste potrzeby. Jeśli nie korzystasz z Internetu, to być może wystarczy Ci darmowy antywirus na Windows 11 firmy Bitdefender lub Avast. Jeśli jesteś podłączony do sieci i nie masz specjalnych potrzeb, to wystarczy Ci Bitdefender Internet Security. Natomiast, jeśli chcesz ochronić swoją całą rodzinę, to rozważ Bitdefender Family pack, który pozwoli Ci na zabezpieczenie do 15 urządzeń z systemami Windows, macOS, iOS i Android.

Warto także przed poszukiwaniem odpowiedniego antywirusa ustalić z góry budżet, który planujemy przeznaczyć na interesujący nas system zabezpieczający. Pamiętajmy także o tym, żeby szukać promocji i napisać do danego dystrybutora, czy możemy skorzystać z kodów rabatowych. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent z początkowej ceny interesującego nas oprogramowania.

Jak zainstalować i używać antywirusa na Windows 11?

Zainstalowanie antywirusa na Windowsi 11 jest z reguły bardzo proste. Szczegółowe poradniki oferują wszyscy producenci oprogramowania antywirusowego. Dlatego, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pobrać i zainstalować konkretny produkt, to znajdź odpowiedni poradnik na stronie producenta lub dystrybutora.

W przypadku oprogramowania Bitdefender w pierwszej kolejności pobierz instalator z tej strony. Następnie rozpocznij proces instalacji. Gdy ten już się zakończy, Twój komputer zostanie przeskanowany w celu znalezienia niebezpieczeństw. Następnie zostaniesz poproszony o stworzenie konta na Bitdefender Central i gdy już to zrobisz, Twoje urządzenie będzie w pełni bezpieczne.
Jeśli chcesz poznać szczegółowy poradnik, jak zainstalować Bitdefender krok po kroku, to odwiedź tę stronę.

Jednak w jaki sposób skutecznie korzystać z antywirusa na Windows 11? Oprogramowanie Bitdefender zaraz po zainstalowaniu jest już w pełni gotowe do działania. Dzięki temu nie musisz przechodzić żmudnego procesu szczegółowej konfiguracji. Praktycznie wszystkie niezbędne funkcje i moduły są włączone domyślnie, więc od razu możesz cieszyć się z maksymalnego poziomu ochrony.

Pamiętaj jednak o tym, aby nie ignorować powiadomień o niebezpieczeństwach i dbać o to, aby Twój antywirus był zawsze zaktualizowany.

Jaki antywirus na Windows 11 – kluczowe aspekty

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, posiadanie antywirusa na Windows 11 jest aktualnie niezbędnym krokiem, dzięki któremu możemy cieszyć się bezpieczeństwem w sieci. Dlatego powinniśmy pamiętać o tym, że podczas wyboru programu zabezpieczającego, warto sprawdzić jego skuteczność, dodatkowe funkcje oraz cenę. Bitdefender Internet Security to rozwiązanie, które zapewni Ci zarówno wysoką wydajność, mnogość przydatnych narzędzi, jak i atrakcyjną cenę. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego systemu, to odwiedź tę stronę.

Oprócz tego warto także pamiętać o podstawowych zasadach cyberhigieny takich, jak:

 • korzystanie z silnych haseł
 • unikanie publicznych sieci Wi-Fi
 • niekorzystanie z nielegalnych i pirackich treści
 • unikanie klikania w podejrzane linki

Dzięki stosowaniu ich w naszym codziennym życiu będziemy mogli bezpieczni i odpowiedzialnie korzystać z komputera.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy