Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

5 porad jak przyspieszyć komputer po instalacji Bitdefendera

Arkadiusz K

2 października 2023

W tym artykule opiszemy co możesz zrobić jeżeli zauważysz znaczne spadki wydajności po instalacji Bitdefendera.

Po instalacji oprogramowania antywirusowego komputer może nieznacznie spowolnić, co do pewnego stopnia jest normalne. Jeśli zauważysz znaczne spowolnienie po instalacji Bitdefender, zapoznaj się z tym poradnikiem.

1. Wiele programów antywirusowych

Najbardziej prawdopodobną przyczyną spowolnień jest to, że Bitdefender nie jest jedynym programem zabezpieczającym zainstalowanym w systemie.

Podczas instalacji Bitdefender wyszukuje i wyświetla monit o usunięcie innego oprogramowania antywirusowego znalezionego w systemie. Posiadanie więcej niż jednego programu antywirusowego na tym samym komputerze spowoduje spowolnienie, problemy z kompatybilnością, a prawidłowe działanie któregokolwiek z nich nie jest gwarantowane. Dlatego zalecamy naszym klientom usunięcie wszelkich innych programów antywirusowych, których mogą używać przed zainstalowaniem Bitdefender. Poniżej znajdziesz odnośnik do naszego artykułu z linkami do narzędzi deinstalacyjnych dla konkurencyjnych rozwiązań:

https://bitdefender.pl/narzedzia-deinstalacyjne-dla-popularnych-rozwiazan-antywirusowych/

2. Wymagania sprzętowe

Jeśli usunąłeś wszystkie inne rozwiązania bezpieczeństwa z komputera, ale komputer nadal działa wolno, upewnij się, że wymagania systemowe dla Bitdefender są spełnione.

Jeśli urządzenie nie spełnia wymagań systemowych, komputer będzie działał wolno, zwłaszcza gdy wiele aplikacji jest uruchomionych w tym samym czasie.

 • System Operacyjny: Windows 7 z Service Pack 1, Windows 8.1, Windows 10 i Windows 11
 • Procesor: Intel CORE 2 Duo lub odpowiednik AMD,
  Urządzenia oparte o architekturę ARM nie są obsługiwane
 • Pamięć (RAM): 2 GB

3. Nieużywane programy 

Każdy komputer ma programy lub aplikacje, które nie są używane. Wiele niechcianych programów działa w tle, zajmując miejsce na dysku i pamięć.Jeśli nie używasz programu, odinstaluj go. Dotyczy to również każdego innego wstępnie zainstalowanego oprogramowania lub oprogramowania próbnego, którego zapomniałeś usunąć.

Uwaga: Jeśli podejrzewasz, że program lub aplikacja jest istotną częścią systemu operacyjnego, nie usuwaj go i skontaktuj się z pomocą techniczną Bitdefender w celu uzyskania pomocy.

4. Uszkodzenie danych, fragmentacja dysku

W rejestrze systemu Windows może znajdować się zbyt wiele nieprawidłowych kluczy rejestru lub dyski twarde są zbyt pofragmentowane.

Oczyszczenie rejestru systemu Windows może poprawić wydajność systemu. Ponadto fragmentacja plików spowalnia dostęp do plików i zmniejsza wydajność systemu.Uruchomienie Defragmentatora dysków może poprawić wydajność systemu.

Uwaga: Nie defragmentuj dysków SSD!

5. Infekcja 

Złośliwe oprogramowanie może również wpływać na szybkość działania systemu i jego ogólne zachowanie. Oprogramowanie szpiegujące, wirusy, trojany i adware mają negatywny wpływ na wydajność komputera. Upewnij się, że skanujesz swój system okresowo, przynajmniej raz w tygodniu. Zaleca się korzystanie ze Skanowania Systemu Bitdefender, ponieważ skanuje ono w poszukiwaniu wszystkich rodzajów złośliwego oprogramowania zagrażającego bezpieczeństwu systemu.

Aby uruchomić Skanowanie systemu, wykonaj następujące kroki:

Otwórz okno Bitdefender.

Kliknij Pełne Skanowanie systemu.

Źródło: https://www.bitdefender.com/consumer/support/answer/31856/


Autor


Arkadiusz K

Starszy serwisant, zajmuję się obsługą zgłoszeń serwisowych klientów indywidualnych i biznesowych. Zajmuję się również tłumaczeniami związanymi z interfejsem programu Bitdefender. Po godzinach pasjonat sprzętu komputerowego i nowinek ze świata technologii.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy