Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AppleBlog

Mac ‘a trwoga…to do Boga, czyli jak chronić lub odzyskać dane z niezniszczalnych i wydawałoby się bezpiecznych urządzeń Apple?

Kuba / is8.pl

24 czerwca 2016

IPhone zalany lakierem do paznokci, IPad znaleziony nad brzegiem morza lub zniszczony przez kosiarkę to tylko nieliczne sytuacje, które wydarzają się podczas użytkowania urządzeń marki Apple. Nie bez znaczenia jest również liczba rosnących ataków, na te do tej porty wydawałoby się bezpieczne urządzenia, ze stajni amerykańskiego giganta. Dlatego warto wiedzieć jak unikać lub eliminować tego typu sytuacje lub co zrobić, gdy już coś takiego nam się wydarzy?

Okres wakacyjny właśnie się rozpoczyna i jak informuje Bitdefender.pl ładując  swój sprzęt w kawiarniach, korzystając z restauracyjnych Wi-Fi, czy podłączając się do zainfekowanych ładowarek na lotniskach może dojść do zawirusowania komputerów, aplikacji, a nawet do zaszyfrowania danych z żądaniem okupu. Niestety tego typu sytuacje na sprzęcie firmy Apple zdarzają się ostatnimi czasy coraz częściej. Podobne konsekwencje mogą spotkać nas przeglądając zainfekowane strony internetowe, czy też bywając w dużych skupiskach ludzi (np. konferencje, koncerty, czy festiwale muzyczne). Wtedy ataki zazwyczaj nasilają się.

Wg Bitdefender.pl wystarczy świadomość i w przypadku Mac’ów dobre oprogramowanie antywirusowe, aby móc wyeliminować większość z opisywanych zagrożeń. Dzięki temu sprzęt, a przez to wakacje, czy praca będzie bezpieczna bez narażania nas na straty. Warto pamiętać, że niektóre wirusy są nie do usunięcia nawet po ponownym zainstalowaniu oprogramowania, dlatego lepiej „dmuchać na zimne” skuteczną prewencją niż gorączkowo szukać rozwiązań i liczyć straty po fakcie.    

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Eksperci zwracają również uwagę, aby być ostrożnym w trakcie podłączania pendrive’ów, które zainfekowane wcześniej mogą zalogować się do komputera jako klawiatura i obejść zabezpieczenie antywirusowe. To samo tyczy się e-papierosów, czy innych urządzeń podłączanych przez USB.

W przypadku, gdyby sprzęt uległ mechanicznemu zniszczeniu, warto zwrócić się do specjalistów, którzy naprawią lub pomogą odzyskać wydawałoby się, że utracone bezpowrotnie dane.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy