Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Dlaczego mobilna transmisja danych jest wyłączona

Awatar

Krzysztof B.

15 listopada 2023

W tym artykule dowiesz się czym jest mobilna transmisja danych, dlaczego może być wyłączona oraz jak ją włączyć na telefonie z systemem Android.

Czym jest mobilna transmisja danych

Mobilna transmisja danych w telefonie umożliwia połączenie telefonu z Internetem. Ilość przesyłanych pakietów danych jest ograniczona umową z operatorem telefonii komórkowej, od którego pochodzi używana karta SIM. Należy mieć na uwadze, że przekroczenie limitu przesyłania danych wiąże się z dodatkowymi opłatami według cennika dostawcy Internetu mobilnego.

Udostępnianie transmisji danych

Smartfony z systemem Android posiadają funkcję udostępniania mobilnej transmisji danych. Nazywa się to Tetherigiem. Dzięki niemu można bez problemu udzielać dostępu do Internetu innym urządzeniom. Telefon staje się wtedy tzw. Osobistym hotspotem, który można włączyć w jego ustawieniach. Z komórkowej transmisji danych mogą wtedy korzystać wszystkie urządzenia w pobliżu, które posiadają odbiornik Wi-Fi (np. laptop).

Dlaczego mobilna transmisja danych jest wyłączona

Przyczyn wyłączenia mobilnej transmisji danych może być kilka. Najczęściej spotykane to:

Wyłączenie w ustawieniach

W ustawieniach telefonu może być wyłączona Sieć komórkowa. Jeśli limit pakietu danych nie został przekroczony to wystarczy ją włączyć.

Wyczerpany pakiet danych

W przypadku posiadania limitowanego Internetu mobilnego mogła zostać przekroczona maksymalna ilość przesyłanych pakietów. W ustawieniach smartfona może też być włączona blokada dostępu do Internetu, aby nie naliczać dodatkowej opłaty u operatora.

Wirus

Telefon mógł zostać zainfekowany. W takim wypadku przeskanuj go za pomocą dobrego oprogramowania antywirusowego jak Bitdefender Mobile Security. Domyślnie telefony nie są odpowiednio chronione i warto zainwestować w bezpieczeństwo swoich danych.

Brak zasięgu

Jeśli jesteś w terenie o ograniczonym zasięgu np. wysoko w górach lub gdzieś głęboko pod ziemią, musisz liczyć się z tym, że nie będziesz mieć zasięgu. Możesz mieć wtedy problem z połączeniem Internetowym.

Jak włączyć mobilną transmisję danych

Mobilną transmisję danych najczęściej można włączyć dwa sposoby.

Pierwszym jest przeciągnięcie palcem z góry na dół po ekranie (np. jak żaluzję). W menu dotknij kafelek Sieć komórkowa, aby ją włączyć.

mobilna transmisja danych włączona

Drugą metodą jest wejście do ustawień smartfona np. ze skrótu na ekranie głównym. Potem wystarczy odszukać zakładkę Sieć komórkowa i włączyć Komórkową transmisję danych.

włączona komórkowa transmisja danych

U każdego producenta telefonu wygląd menu może się nie znacznie różnić. W takim wypadku zapoznaj się z dokumentacją urządzenia.


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy